بدون شک دنیای بی‎آلایش کودکان باعث می‎شود عکاسی از آن‎ها نیز لذت خاصی به همراه آورد. بسیاری از والدین با ثبت لحظات شاد و به یادماندنی کودک خود خاطراتی را از او ثبت می‎کنند که دیگر تکرار نمی‎شوند. کودکان یکی از جالب‎ترین سوژه‎های عکاسی محسوب می‎شوند و خیلی از افراد می‎خواهند بدون نیاز به هزینه برای یک آتلیه کودک، در منزل خود عکس‎های جالبی از کودک خود بگیرند.

حضور کودکی که به تازگی به دنیای یک خانواده راه یافته است، حال و هوای خاصی را با خود به همراه می‎آورد. عکس گرفتن جزو بهترین‎ راه‎های ثبت خاطرات به شمار می‎رود. اما همه ما می‎دانیم کمی فاصله گرفتن از قالب عکس‎های معمولی و خلاقانه عمل کردن باعث ثبت عکس‎های بهتری می‎شود. شما توسط ایده‎های عکاسی از کودک در منزل زیر می‎توانید از ثبت متفاوت عکس‎های کودک خود لذت ببرید.

بهترین ایده های عکاسی از کودک در منزل

ما در این مطلب قصد داریم به چند ایده عکاسی کودک در خانه نگاهی بیاندازیم و شما را با ایده‎های خلاقانه‎ای آشنا کنیم تا دنیای کودک خود را توسط لنز دوربین به شیوه‎ متفاوتی ثبت کنید.

برای رسیدن به این هدف با استودیو بامبو همراه شوید.

 • استفاده از پارچه‎های رنگی

شما می‎توانید یک پس‎زمینه خلاقانه، فانتزی و زیبا برای قاب تصویر خود استفاده کنید و برای این منظور می‎توانید از پارچه‎ها، لباس‎های رنگی یا ملافه‎های رختخواب و دیگر وسایل منزل استفاده کنید و عکس‎های خلاقانه‎ای از کودک خود بگیرید.

همه چیز به خلاقیت خود شما بستگی دارد و می‎توانید از لباس‎های فانتزی خود کودک نیز استفاده کنید. حتی پتو و حوله‎های رنگی نیز پس‎زمینه جالبی به وجود می‎آورند و خودتان از زیبایی عکس نهایی تعجب خواهید کرد.

ایده عکاسی از کودک در منزل با پارچه رنگی

 

 • ثبت سریع لحظات عمر کودک

یکی دیگر از ایده‎های عکاسی از کودک در خانه ثبت گذر عمر او است. آن‎ها در مرحله رشد سریعی قرار دارند و شما می‎توانید تغییرات چهره و رشد او را با گرفتن عکس‎های ماهیانه دنبال کنید. شما حتی می‎توانید در کنار هر عکس سن او را ثبت کنید تا بعد از گذشت یک سال ببینید چقدر صورت آن‎ها فرق کرده است. برای استفاده بهتر از این ایده بهتر است عکس‎ها را در یک محل ثابت بگیرید. استفاده از اشیائی مانند کاناپه، سبد لباس یا صندلی در تصویر باعث می‎شود رشد کودک خود را به تصویر بکشید.

حتی در یک ایده متفاوت می‎توانید او را بر روی ملافه سفیدی قرار دهید و اطراف او با استفاده از کلماتی که در بازار وجود دارند سن او را نشان دهید مثلا حروف رنگی که اطراف او به شکل رنگین کمانی قرار گرفته‎اند و می‎گویند «من ۵ سال دارم».

ایده عکاسی از کودک در منزل و حیاط خانه

 • کودکان و دنیای خوراکی‎ها و آشپزی

کودکان علاقه زیادی به خوراکی‎ها از خود نشان می‎دهند، آن‎‎ها به دنبال کشف جدیدترین طعم‎ها هستند. شما می‎توانید از این ایده به خوبی استفاده کنید. استفاده از کمی خلاقیت باعث می‎شود تصاویر خنده‎داری شکل گیرد. مثلا می‎توانید کودک را با یک ظرف پر از تنقلات در کنار پدر او قرار دهید و هر دو با ژست‎های خنده‎دار می‎توانند قابی جالب به وجود آورند.

یا می‎توانید یک کلاه آشپزی سر کودک خود بگذارید و او را در کنار یک سینی شیرینی در حالت پیش از پخت قرار دهید. انگاری او آن‎ها را آماده کرده است.

 • آینه دوست شما است

استفاده از آینه یک ایده بسیار کاربردی و آسان است. کودکان نسبت به محیط اطراف خود بسیار کنجکاوی نشان می‎دهند و فرآیند کشف دنیا برای آن‎ها جذاب و مفرح‎بخش است. شما می‎توانید آینه را طوری قرار دهید تا عکس‎العمل کودک به دنبال دیدن خودش در آینه را به سادگی ببینید و ثبت کنید. تنظیمات دوربین خود را از قبل آماده کنید تا بتوانید تمامی لحظات شیطنت و تعجب کودک خود را ثبت کنید. نکات ایمنی فراموش نشود!

 • چشمان تمام بسته

معصومیت کودکان در خواب دوچندان می‎شود. آن‎ها زمانی که به خواب می‎روند زیباترین قاب‎ها را به وجود می‎آورند. شما می‎توانید از این فرصت استفاده کنید و صحنه‎های جالبی به وجود آورید. اطراف را طوری صحنه‎آرایی کنید که انگاری کودک شما در محیط خاصی به خواب رفته است. حتی توسط نرم‎افزارهای ادیت عکس بعدا می‎توانید جملاتی به عکس اضافه کنید تا خلاقیت داخل عکس افزایش یابد.

ایده عکاسی از کودک در منزل وقتی خواب است

 • از او یک بازیگر بسازید!

یکی دیگر از ایده‎های عکاسی از کودک در خانه ایجاد فضای فیلم‎های سینمایی در منزل است. شما می‎توانید با استفاده از دکورهای ساده فضای بعضی از فیلم‎های مشهور را در خانه خود بازسازی کنید و نقشی در فیلم به کودکتان دهید. علاوه بر یک پس زمینه فوق‎العاده، فرصت خوبی هم برای سرگرمی شما و کودکتان به وجود می‎آید.

 • از ساده‎ترین چیزها استفاده کنید

شاید در نگاه اول به چشم نیاید ولی شما می‎توانید سبد لباس‎های خود را به یک ایده خلاقانه برای عکس گرفتن از کودک خود تبدیل کنید. فقط کافی است تا درون سبد را با چیزهای نرم و سبک پر کنید تا کودکتان به داخل آن برود. حالا کافی است آن نگاه شاد و پر از خنده او را با فشار دادن دکمه شاتر دوربین ثبت کنید.

یا می‎توانید از زنییل آویزان استفاده کنید و اگر کودک شما سن کمی دارد او را داخل آن قرار دهید.

ایده عکاسی از کودک در منزل با سبد

 • هیچ چیز خانواده نمی‎شود

اضافه شدن عضوی جدید به اعضای خانواده یقینا یکی از شیرین‎ترین لحظات را به همراه آورده است. کودک خود را به شکل خلاقانه در بین دیگر اعضای خانواده قرار دهید، مثلا اگر تعداد اعضای خانواده شما خیلی کم است می‎توانید بر روی تخت دراز بکشید و حالا یک تصویر از نمای بالا، توسط چوب سلفی، می‎تواند یک عکس خلاقانه رقم بزند.

 • طراحی کنید!

امروزه اپلیکیشن‎ها و برنامه‎های متنوعی وجود دارند که به شما اجازه می‎‎دهند بر روی عکسی که گرفته‎اید طرح جالبی بکشید. تصویر زیر به عنوان مثال کودک شما را مانند یک دی‎جی به تصویر می‎کشد و عکسی خلاقانه در نهایت شکل می‎گیرد.

 • کودکی که پرواز می‎کند!

فوتوشاپ دوست تمامی عاشقان عکاسی است! شما می‎توانید با استفاده از این برنامه افکت‎های زیادی به عکس کودک خود اضافه کنید یا این‎ که با حذف بعضی چیزها از تصویر خلاقیت خود را نشان دهید. به عنوان مثال در تصویر زیر با استفاده از ساده‎ترین چیزها و جادوی فوتوشاپ انگار کودک در حال پرواز است. امتحان کنید، عکس جالبی از کودک خود خواهید گرفت!

 • پاهایی کوچک در دنیایی از لطافت

یک ایده خلاقانه دیگر گرفتن تصویری از پاهای کودکتان در حالی است که در بین والدین خود روی تخت دراز کشیده است. آن پاهای کوچک نمای جالبی در عکس به وجود می‎آورند.

ایده عکاسی از کودک در منزل

 • بهترین دوستان آن‎ها را فراموش نکنید

کودکان با حیوانات خانگی خیلی زود انس می‎گیرند. اگر در خانه خود حیوانات خانگی دارید می‎توانید با قرار دادن آن‎ها در کنار کودک خود عکسی جالب ثبت کنید. مثلا بر سر گربه خانگی خود و کودکتان کلاه مشابهی قرار دهید یا زمانی که حیوان خانگی‎تان خوابیده است کودک خود را نیز در کنار او قرار دهید و از او بخواهید چشمانش را ببندد. با کمی خلاقیت می‎توانید تصاویر جالبی خلق کنید.

ایده عکاسی از کودک در خانه تنها به موارد بالا محدود نمی‎شود، شما می‎توانید ده‎ها یا حتی صد‎ها ایده مختلف را امتحان کنید، همه چیز به کمی خلاقیت و فرصت‎طلبی بستگی دارد. فراموش نکنید همیشه به دنبال شرایط نوری خوب باشید و دوربین‎تان را دم دست بگذارید. شاید لحظه‎ای که برای ثبت عکس جالب است در یک آن محو شود.

عکاسی از کودکان دنیای مفرح و جالبی است که حتی برای لحظاتی هم که شده است باعث می‎شود ما از دنیای شلوغ خود فاصله بگیریم و هم سطح با آن‎ها حرکت کنیم. امیدواریم از این مطلب که تهیه شده در استودیو عکاسی کودک بامبو لذت برده باشید.

 

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
درباره استودیو بامبو

هیچ لذتی بالاتر از عکاسی از بچه های خوشحال و زیبا نیست و ما با عشق کارمان را از سال 93 با مدیریت آناهیتا یعقوبی در استودیو بامبو شروع کردیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.