یکی از مسائلی که ذهن والدین را به خود مشغول کرد، این است که موقع عکاسی در آتلیه عکس کودک بچه ها چه لباسی بپوشند؟ همه چیز بستگی به این دارد که به چه منظوری قصد عکاسی دارید. آیا عکس هایی که میگیرید با زندگی عادی تفاوت دارد یا همان فضای زندگیتان در عکس ها وجود دارد. بنابراین مطمئن شوید لباس بچه ها طوری نیست که بعد از گرفتن عکس,پشیمان شوید!

به‌عنوان یک قانون کلی,اگر قصد عکس‌برداری دریک آتلیه عکس کودک به همراه نورپردازی رادارید,پس‌زمینه را ساده یا همراه با یک طراحی مختصر در نظر بگیرید.اگر درست برنامه‌ریزی کرده باشید,می‌توانید از طیف وسیعی از رنگ‌ها استفاده کنید.لباس‌های هماهنگ و رنگ‌ها می‌توانند تأثیر خوبی در عکس داشته باشند,اگر به‌درستی مورداستفاده قرار گیرند.عکاسان معمولاً از رنگ‌های تکراری استفاده نمی‌کنند اما از رنگ‌های هم‌خانواده وهم‌ترکیب بهره می‌برند.اگر قصد دارید عکس‌های مدرن و به‌روز بگیرید,ترکیب درست  رنگ‌ها می‌تواند خیلی خوب عمل کند. ایده‌ها و فکرهایی که دارید را با عکاس خود به اشتراک بگذارید,قطعاً او طرح‌های بهتر و بیشتری برای شما دارد.

اگر در فضای باز عکاسی می‌کنید, از المان‌هایی که می‌تواند عکس را طبیعی‌تر جلوه دهد استفاده کنید.به‌طور مثال اگر در پارک در حال عکس‌برداری از بازی فرزاندتان هستید, هر چیزی که به نظرتان مناسب‌تر و راحت‌تر است بپوشید,چون ممکن است قصد داشته باشید بازی کنید یا بادبادک هوا کنید. اگر در باغ در حال عکاسی هستید بهترین لباس, لباس راحت اما اندکی رسمی می‌تواند باشد.همچنین می‌توانید از لوازم و وسیله ها با توجه به محیط عکس تغییر دهید.اما برای پرتره‌های خانوادگی از سبک‌های رسمی‌تر استفاده کنید..

چند پیشنهاد آتلیه عکس کودک بامبو برای انتخاب لباس در روز عکاسی

سفید همیشه مناسب است

در بیشتر استودیوها از طرح‌های سفید برای کودکان و بچه‌ها استفاده می‌شود.این رنگ همه توجه رتبه صورت بچه جلب می‌کند.همچنین پاک ,طبیعی و ظریف به نظر رسیدن هم اهمیت دارد.پس این‌جور تصور نکنید که صورت فرزندتان بت وجود عکس اینی پو روی لباسش می‌تواند دیده شود

استفاده از رنگ‌ها

اغلب توصیه می‌شود که از رنگ‌های مختلف,آرم‌ها و …. استفاده نشود.اما اگر در بک مکان مناسب به‌کاربرده شوند,نتیجه خوبی خواهند داد.استفاده از رنگ‌ها بهترین راه برای نشان دادن انرژی و هیجان کودکان است. اگر می‌خواهید از این گزینه به‌صورت درست و کلاسیک استفاده کنید,بهترین راه این است:

سارافون‌های گل‌دار برای دختران و شلوارهای هاکی و پیراهن‌های رنگی برای دختران

گاهی اوقات مارس‌ها و طرح‌های گل‌گلی به‌خوبی باهم سازگار می‌شوند.

اگر فکر می‌کنید طرح‌های سفید برای کودکان و بچه‌ها مناسب نیست ,می‌توانید از ایده خوبِ حذف همه‌ی لباس‌ها استفاده کنید.با استفاده از عکاسان خوب و حرفه‌ای می‌توانید در آتلیه عکس کودک از حفظ شدن شأن فرزندتان مطمئن شوید.

برای مشاهده نمونه کارهای بیشتر به صفحه عکاسی فضای باز مراجعه کنید.

لباس بچه ها در حالت عادی

اگر پیراهن‌های سفید و تاپ‌ها زیاد باب میل شما نیست,می‌توانید از لباس‌هایی استفاده کنید که بچه‌ها در حالت عادی می‌پوشند.یکی از مزایای این کار این است که بچه‌ها در لباس خودشان آرامش بیشتری دارند و عکس طبیعی‌تر به نظر می‌رسد. همچنین باگذشت زمان این عکس می‌تواند یادآور بهتری از گذشته باشد تا لباسی که هرگز نپوشیده‌اند.بچه‌ها لباس پوشیدن را دوست دارند.گاهی اوقات استفاده از بعضی تم‌ها هم می‌تواند بد نباشد.

لوازم اضافیِ عکس

استفاده از لوازمی مثل کش مو,کلیپس و کلاه می‌تواند حالت عکس را خیلی بهتر کند.اضافه کردن پایه‌ها هم عالی است,همچنین استفاده از کتاب‌های موردعلاقه کودکان,حیوانات خانگی و اسباب‌بازی‌ها.این هم می‌تواند ایده خوبی باشد,به بچه‌ها بگویید که برای عکس‌برداری یک اسباب‌بازی انتخاب کنند.با این کار آن‌ها داخل برنامه می‌شوند و منتظر روز عکس‌برداری  در آتلیه عکس کودک خواهند ماند.

سعی کنید هماهنگ باشید

اگر بیشتر از یک بچه‌دارید سعی کنید از لباس‌های مشابه استفاده کنید و از یک استایل بهره ببرید. اگر لباس یکی از بچه‌ها پر از طرح و رنگارنگ باشد و لباس دیگری ساده و سفید باشد,هیچ‌کدام تأثیری که باید داشته باشند را نخواهند داشت.فرزندانتان مجبور نیستند لباس ساده یا رنگی بپوشند اما بیشتر اوقات برای گرفتن یک عکس موفق باید برنامه‌ریزی کرد و از قبل آماده بود.

ژست عکس کودک دختر

اگر کودک شما دختر است میتوانید با دیدن نمونه عکس ها از اینترنت یا نمونه کارهای ما ژست عکس کودک دختر زیبا روی خود را انتخاب کنید و به ما نیز انتقال دهید تا بتوانیم عکس هایی زیبا تر را برای شما عزیزان خلق کنیم. این ژست ها با توجه به سن و انتخاب لباس و فضای عکاسی میتواند بسیار متفاوت باشد

 

آتلیه عکس کودک بامبو با افتخار تمامی خدمات عکاسی کودک چه در فضای باز و چه در آتلیه را با بهترین شرایط برای شما فراهم میکند. برای مشاهده نمونه کارهای ما به صفحه عکاسی فضای باز و یا عکاسی آتلیه مراجعه کنید.

 

منبع : lilysawyer.com