استودیو بامبو

 • عکاسی کودک
 • عکاسی نوزاد
 • عکاسی بارداری
 • در آتلیه یا منزل
 • یا در فضای باز

عکاسی کودک در آتلیه

نمونه عکسهای کودک در آتلیه

گالری

براساس آماری که از تمامی نقاط دنیا گرفته شده است، کودکان جزو جذاب‎ترین سوژه‎های عکاسی و موضوعاتی دوست‎داشتنی برای ثبت تصاویری بی‎نظیر به شمار می‎روند و عکاسی کودک یکی مشکل‎ترین رشته‎های عکاسی است. درست است که هر عکاسی گاهی مزه شیرین ثبت عکس از کودکان را چشیده است ولی این شاخه از عکاسی نکاتی دارد که رعایت آن‎ها به ثبت تصاویر دوست‎داشتنی‎تر کمک می‎کند.

عکس گرفتن از این موجودات شیرین یکی از جالب‎ترین حرفه‎های دنیا است ولی یک عکاس حرفه‎ای کودک باید علاوه بر صبوری از مهارت‎های لازم در این زمینه نیز برخوردار باشد.

بسیاری از افراد ترجیح می‎دهند لحظات شادی و رشد کودک خود را در یک آتلیه حرفه‎ای ثبت کنند تا بعدا با مرور خاطرات آن لبخندی بر روی لبان کودک خود به وجود آورند. اما با توجه به افزایش روز افزون افرادی که به عکاسی علاقه نشان می‎دهند و باز شدن آتلیه‎های متعدد در سطح شهر، انتخاب یک آتلیه حرفه‎ای عکاسی کودک بسیار دشوار شده است.

عکاسی کودک در آتلیه ، به ویژه در کودکان زیر ۵ سال و یا عکاسی نوازد ، کاری بسیار مشکل است. قدرت تمرکز و توجه کودکان بسیار کوتاه است و اگر در زمان عکاسی همکاری لازم را نداشته باشند یا رفتار آن‎ها غیرقابل پیش‎بینی باشد، عکاس به خوبی نمی‎توانید عکس‎های خوبی بگیرد. بنابراین یکی از ویژگی‎های عکاس خوب صبوری و پیدا کردن راهکاری است که در دفعات بعدی بتواند از آن استفاده کند.

آتلیه های کودک باید تلاش کنند محیط شاد و با طراوتی را برای کودکان فراهم کنند که ضمن سرگرم کردن کودکان،بتوانند فضای آرامش بخشی را در محیط آتلیه قالب کنند که نه تنها کودکان بلکه والدین آنها هم از حضور در این فضا بتوانند لذت ببرند و در کمال آرامش از این فرآیند جذاب و شیرین بهره ببرند.

ویژگی‎های آتلیه تخصصی کودک

آتلیه کودک در حقیقت به فضایی اطلاق می‎شود که در آن عکاسان مجرب و حرفه‎ای با تخصص گرفتن عکس از کودکان مشغول به کار هستند.

برای عکاسی کودک در آتلیه شما به یک فضای مناسبی نیاز دارید و به هنگام انتخاب یک آتلیه کودک باید نمونه‎ کارهای آن‎ها را بررسی کنید و البته نظر سایرین را در مورد آن جویا شوید. توصیه دوستان و آشنایان یکی از راه‎های خوب پیدا کردن یک آتلیه تخصصی کودک است. چنین آتلیه‎ای تفاوت‎های عمده‎ای با دیگر آتلیه‎های عکاسی دارد از جمله برخورداری از دکورهای متنوع و شرایط مناسب برای عکاسی از کودک و نوزاد شما.

بدون شک بیلبوردهای تبلیغاتی در سطح شهر مملو از تبلیغات آتلیه‎های کودک است. در زمان انتخاب آتلیه عکاسی کودک تنها به پکیج‎های قیمتی آن‎ها توجه نکنید چون همیشه قیمت بالا به معنای کیفیت بالا نیست. در واقع چیزی که باعث متمایزسازی یک آتلیه عکاسی کودک خوب می‎شود کیفیت خدماتی است که ارائه می‎دهد.

یک آتلیه عکاسی خوب فضایی را برای عکاس کودک مهیا می‎کند که طول آن با سقف به صورتی باشد که در زمان عکاسی در وضعیت‎های مختلف نظیر پرتره، بهترین کادربندی در اختیار عکاس قرار داده شود. یک آتلیه خوب، مکانی بوده که تقریبا فاصله ارتفاع آن تا سقف دو برابر قد موضوع عکاسی شما است.

با وجود آن‎که عکاسی از نوزاد اکثرا بدون لباس انجام می‎شود، اما در آتلیه کودک برای روز عکاسی کودک در آتلیه بایستی پوشش و لباس‎های مختلفی آماده شود. معمولا افراد ترجیح می‎دهند از کودک خود با لباس‎های گوتاگون عکس بگیرند به عنوان مثال لباس‎های رسمی گرفته تا لباس خواب. برخی از آتلیه‎های کودک برای عکاسی زمان‎های مشخصی تعیین می‎کنند و در این فاصله والدین می‎توانند لباس کودک را عوض کنند. اگر کودک شما دختر است سعی کنید برای او تل سر، بدلیجاتی که با لباسش هماهنگ است به همراه داشته باشید و برای پسران کلاه، کراوات و پاپیون از انتخاب‎های محبوب به شمار می‎روند. یک آتلیه حرفه‎ای دکورها، پس‎زمینه‎ها و امکانات متنوعی دارند تا مناسب با هر لباس یک دکور انتخاب شود.

بهترین آتلیه عکاسی کودک در تهران

بزرگی شهر تهران و شلوغی آن باعث شده است افراد به هنگام انتخاب آتلیه کودک با سردرگمی همراه شوند. ولی استودیو عکاسی ما با استفاده از بهترین و مدرن‎ترین تجهیزات عکاسی، کادری حرفه‎ای، دکوراسیون و فضایی حرفه‎ای و تخصصی بهترین عکس‎ها را از کودکان عزیز شما خواهد گرفت.

آتلیه عکاسی ما با بهره‎مندی از امکانات بالا بهترین عکس‎ها را از کودکان شما خواهند گرفت. شما با انتخاب بهترین عکاس‎های ما می‎توانید احساس کودک خود را همیشه زنده نگه دارید. یک آتلیه عکاسی کودک خوب نمونه کارهای با کیفیتی دارد که شما با بررسی نمونه کارهای ما می‎توانید آلبوم‎های مختلف را ورق بزنید و با دید بهتری از بین خدمات ما انتخاب کنید. دکوراسیون آتلیه ما برای هر مناسبتی قابل تغییر است و شما می‎توانید براساس جشن‎ها و روزهای خاصی در تقویم بهترین عکس‎ها را از کودک خود داشته باشید.

معمولا آتلیه‎های عکاسی در تهران با ادعای ارائه کیفیت بالا، قیمت بالایی نیز طلب می‎کنند. ولی قیمت پکیج‎های تبلیغاتی ما براساس خدمات و کیفیتی است که ارائه می‎دهیم. به عنوان مثال چهره کودک شما در تمامی عکس‎ها حالت طبیعی خود را خواهد داشت و ما از پیشرفته‎ترین و جدیدترین روش‎های عکاسی استفاده می‎کنیم.

شعار ما ارائه کار با کیفیت و جلب رضایت مشتری با قیمتی منصفانه است. تیم عکاسی ما از حرفه‎ای ترین افراد تشکیل شده است و کودک شما در زمان عکاسی تجربه خوبی خواهد داشت.

نکات عکاسی کودک در آتلیه

 • از مهم‎ترین نکاتی که باید به یاد داشته باشید و در زمان عکاسی کودک به آن عمل کنید، حفظ خونسردی‎تان است.
 • در عکاسی کودک در آتلیه، کودکان نسبت به جو صمیمی که در آتلیه وجود دارد واکنش مثبتی نشان می‎دهند. در نتیجه فضای آتلیه را همواره عادی، با حرارت و خودمانی نشان دهید. کودک در محیط آتلیه نباید متوجه چیز غیرعادی شده و حواسش پرت شود.
 • برقراری ارتباط با صبر و خونسردی به کودک باعث صمیمی شدن او با شما شده و می‎توانید عکس خوبی از کودک بگیرید.
 • یک عکس با کیفیت کودک عکسی است که به هنگام ثبت آن به کودک آزادی لازم داده شود. در واقع کودک باید حس کند مجبور به انجام کاری که نمی‎خواهد، نیست.
 • اگر به دنبال گرفتن عکس خاصی از او هستید، باید با دادن آزادی به او باعث شوید خود حقیقی‎اش را جلوی دوربین نشان دهد.
 • عکاسان حرفه‎ای کودک رفتار و حضور والدین را مدیریت می‎کنند چون کوچکترین رفتار اشتباه آن‎ها به معنای از بین بردن تلاش عکاس است. والدین با دخالت‎های غیرضروری خود در زمان نامناسب باعث خراب شدن تجربه عکاسی می‎شوند.
 • توجه کنید که کودکان زمان زیادی را با مادر خود سپری می‎کنند در نتیجه نه تنها با آن‎ها صمیمی‎تر بوده بلکه احساس راحتی بیشتری می‎کنند. در نتیجه حضور مادر در کنار کودک باعث می‎شود عکاس با خیال آسوده‎تری عکس‎های خود را بگیرد.
 •  در صورتی که کودک به نور فلاش دوربین حساسیت نشان می‎دهد، بهتر است به نحوی نور داخل آتلیه را تنظیم کنید که از فلاش دوربین استفاده نشود یا با تغییر تنظیمات ISO دوربین، آن را برای نوردهی بیشتر آماده کنید.
 • در زمان عکاسی کودک به جابجایی کودک یا تغییر موقعیت او نیازی نیست بلکه یک عکاس حرفه‎ای با خلاقیت خود از کودک در همان موقعیتی که دارد از زوایای مختلف عکس می‎گیرد.

عکاسان حرفه‎ای کودک در عکاسی کودک در آتلیه خود ۵ نکته زیر را رعایت می‎کنند.

 • نشان دادن رفتار دوستانه با کودکان

بدون شک اولین و مهم‎ترین وظیفه یک عکاس کودک نشان دادن رفتار دوستانه است چون در ثبت عکس‎های خوب نقش مهمی دارد. به هنگام عکاسی نباید فورا عکس گرفتن را شروع کنید بلکه باید صرف اندکی زمان با کودک در مورد موضوعات مختلف مانند چیزهای مورد علاقه او صحبت کنید. بنابراین بچه‎ها به رفتار دوستانه شما پی برده و بدون ترس به شما نزدیک خواهد شد.

خنده یکی از ویژگی‎های ذاتی انسان‎ها است که باعث زیباتر کردن عکس‎های او نیز می‎شود. در زمان عکاس سعی کنید کودکان خودشان بخندند. رفتار خنده‎دار شما یا گفتن جوک و حتی دلقک‎بازی باعث می‎شود کودک با لبخند خود عکس را زیباتر کند.

 • سریع عکس بگیرید

کودکان قدرت تمرکز پایینی دارند بنابراین سعی کنید در چند دقیقه ابتدایی تصاویر خود را در موقعیت‎های مختلف بگیرید. اگر تمرکز خود را از دست دادند، سعی در کنترل رفتار آن‎ها نداشته باشید بلکه اجازه دهید بازی کنند و شما هم از همین زمان با خلاقیت خود تصاویر بهتری بگیرید.

 • خودتان نیز کودک شوید

اگر سطح خود را تا سطح کودکان پایین آورید به شکل واقعی‎تری به تجربه عکاسی کودک می‎نگرید. این ترفند باعث می‎شود با کودک ارتباط برقرار کنید، بک‎گراند بهتر و جزئیات بیشتری به دست آورید و همه چیز را از نگاه کودکان بنگرید.

 • نگاه به لنز دوربین

گرفتن عکس‎های پرتره از کودکان مهم است ولی کودکان باید بتوانند به لنز دوربین نگاه کنند. در صورتی که والدین او یا افراد نزدیک آن‎ها در پشت دوربین قرار گیرند، به کودکان کمک می‎شود مستقیما به لنز خیره شوند.

 • به کودکان پاداش دهید

جایزه دادن به کودکان راهی برای نشان دادن قدردانی شما است. اعطای جایزه در پایان عکاسی کودک در آتلیه یا در حین آن نتایج عالی به همراه دارد. کودکی که بعد از چند عکس اسباب‎بازی محبوب خود را دریافت می‎کند، ممکن است رفتار جالب و هیجان‎زده‎ای از خود نشان دهد که باعث شود بهترین عکس‎ها را ثبت کنید.

عکاسی کودک در خانه

بسیاری از افراد به دلیل مشکل بودجه یا هر دلیل دیگری خودشان وظیفه عکاسی از کودک را بر عهده می‎گیرند. در واقع در عکاسی کودک نه نیازی به مهارت بالای عکاسی است و نه مراجعه به آتلیه‎های چند میلیونی.

شما می‎توانید در منزل با کمک کمترین امکانات یعنی دوربین‎های ساده نیز تصاویر خوبی ثبت کنید. چیزی که بیشتر از همه اهمیت دارد خلاقیت بالای شما است.

شما به هنگام عکاسی کودک در منزل از لوازم پشتیبانی که در خانه دارید می‎توانید استفاده کنید مانند پتو، بالشت‎های رنگارنگ، عروسک، اسباب‎بازی‎های محبوب کودکتان و غیره.

امروزه دوربین‎های گوشی‎های هوشمند مدهای عکاسی گوناگونی دارند که شما می‎توانید با استفاده از آن‎ها بهترین عکس‎ها را بگیرید.

در زمان عکاسی کودک در آتلیه یکی از نکات مهم رنگ بک‎گراند عکس و تطابق آن با لباس کودک است.

اگر فکر می‎کنید نور محیط اندک است، بهتر است از یک لامپ استفاده کنید و اگر به دنبال یک منبع نور طبیعی‎تر هستید، چند ملحفه سفید یا با رنگ روشن را به دیوار میخ کنید تا فضای عکس روشن‎تر به نظر رسد.

امیدواریم از مطالب مطرح شده لذت برده باشید.

دیدگاهی بنویسید