برای بسیاری از خانم‌ها، انتخاب ژست عکس بارداری در خانه می‌تواند یک چالش جذاب و دوست داشتنی باشد که بسیاری از انتخاب‌های دیگر آنها را تحت تأثیر قرار می‌دهد. تقریباً همه مادران باردار تجربه عکاسی بارداری را دوست دارند و می‌خواهند ژست‌ها و روشهای دلخواه خود را پیاده سازی کنند. اما حقیقت ماجرا این است که در برخی موارد محدودیت‌هایی وجود دارد که عکاسی در آتلیه یا عکاسی در منزل هم نمی‌تواند تأثیر چندانی بر آنها داشته باشد.

از آنجایی که انتخاب اکثر خانواده‌ها عکاسی بارداری در منزل است، در این مطلب به بررسی ژست عکس بارداری در خانه خواهیم پرداخت و بررسی خواهیم کرد که چه فاکتورهایی در این شیوه عکاسی نقش دارند.

چه چیزهایی در انتخاب ژست عکس بارداری در خانه مؤثر هستند

قبل از اینکه شما بخواهید به سراغ اینترنت بروید و ژست‌های عکاسی بارداری را پیدا کنید، یا حتی از صاحب آتلیه بخواهید که در مورد ژست عکس بارداری در خانه به شما مشورت بدهد، باید در مورد چند فاکتور اولیه اطلاع کامل داشته باشید. این فاکتورها هم در کیفیت نهایی عکاسی شما و هم در هزینه عکاسی شما تأثیر گذار هستند. پس به عنوان توصیه، حتماً چهار مورد زیر را قبل از هرکاری رعایت کنید:

حتماً به وضعیت فرهنگی خود و عکاس توجه کنید

نه تنها وضعیت فرهنگی کشور ما، بلکه وضعیت فرهنگی شهرها و استان‌های مختلف با یکدیگر متفاوت است. این موضوع کار ما را برای انتخاب ژست عکس بارداری سخت می‌کند و باید به این موارد فرهنگی پایبند باشیم. این موارد فرهنگی مشخص می‌کند که ما امکان استفاده از چه لباسهایی را داریم و می‌توانیم چه آپشن هایی را انتخاب کنید. به عنوان مثال، عکاسی بارداری در وان شیر یکی از ایده‌هایی است که در اکثر سایت‌های خارجی پیشنهاد می‌شود، اما حقیقتاً پیاده کردن چنین ایده‌ای در ایران امکان پذیر نیست.

ژست عکس بارداری در خانه در حال کار

همه ژست‌های اینترنتی اجرایی نیستند

همان طور که بسیاری از تبلیغات  تلویزیونی غیر واقعی هستند و بیشتر برای جلب توجه به کار برده می‌شوند، شما هم باید از ژست‌های مطرح شده در اینترنت به قطعیت رسید. این یک واقعیت است که اینترنت و گوگل منبع خوبی برای پیدا کردن ژست عکس بارداری در خانه است. اما نباید این به عنوان تنها منبع شما و تنها گزینه الزامی شما باشد. شاید بهتر باشد که کمی با واقعیت در این مورد مواجه شوید و گزینه‌هایی را انتخاب کنید که امکان اجرای آنها وجود دارد. گاهی انتخاب برخی از ژست‌های عکس بارداری ممکن است با وضعیت شما همخوانی نداشته باشد و عکاس آتلیه انجام آن را برای شما صلاح نداند.

ژست عکس بارداری را با توجه به وضعیت خود انتخاب کنید

فراموش نکنید که عکاسی بارداری از لحظه صفر تا لحظه صد کاملاً بر مبنای وضعیت شما پیاده سازی می‌شود. حتی نحوه جابجایی و نحوه عکاسی در این شیوه به شکلی است که شما کمترین فشار ممکن را متحمل شوید و در عین حال زیباترین عکس ممکن را تحویل بگیرید. به همین دلیل زمانی که شما در اینترنت به دنبال ژست عکس بارداری در خانه هستید لازم است که این موارد را به طور دقیق رصد کنید و تنها گزینه‌هایی را انتخاب کنید که بیشترین هماهنگی با وضعیت فیزیکی و شخصی شما را دارند

با همسر خود هماهنگ باشید

هماهنگی با همسر بهترین کاری است که شما در جریان انتخاب ژست عکس بارداری در خانه می‌توانید انجام دهید. همسر کسی است که به طور کامل در جریان عکاسی شما قرار دارد و احتمالاً در طول عکاسی هم ایفای نقش خواهد کرد. گاهی ممکن است برای پیاده سازی برخی از ایده‌ها به همکاری مردان نیاز داشته باشید و آنها بخشی از کار شما باشند. از طرف دیگر انتخاب ژستی که دلخواه همسرتان نباشد می‌تواند چالش‌های مهمتری در زندگی شما به وجود بیاورد که همان بهتر در ابتدای مسیر آنها را انتخاب نکنید.

ژست عکس بارداری در خانه با فرزند

مواردی که باید در نظر بگیرید

اگر از مرحله قبل رد شده‌اید، حالا به یک مرحله مهم‌تر و تاثیرگذارتر در انتخاب ژست عکس بارداری در خانه رسیده‌اید که نتیجه کار شما را تعیین می‌کند. موارد قبل می‌تواند به عنوان بایدها و نبایدها معرفی شوند، اما در اینجا شما باید کارهایی را انجام دهید که به فرآیند عکاسی بارداری شما لطمه نزند. از جمله کارهایی که شما می‌توانید انجام دهید این است که:

ژست را با مشورت عکاس انتخاب کنید

عکاس یکی از بهترین کسانی است که شما در انتخاب ژست عکاسی با او می‌توانید مشورت کنید. بنابراین توصیه ما این است که ژست‌ها و ایده‌های به دست آمده در مراحل قبل را در یک فهرست بنویسید یا از آنها عکس بگیرید. در مرحله بعد می‌توانید این عکس‌ها را در معرض قضاوت عکاس قرار دهید و از او بخواهید که در مورد هر کدام از آنها نظر بدهد. طبیعتاً هر کدام از این ایده‌ها که با نظر عکاس انتخاب شود، احتمال به دست آوردن یک عکس بارداری با کیفیت را بیشتر می‌کند.

مراقبت هزینه عکاسی بارداری باشید

گاهی انتخاب یک ژست عکس بارداری در خانه می‌تواند به طور مستقیم بر هزینه عکاسی شما تأثیر گذار باشد. این هزینه‌ها شامل استفاده از برخی تجهیزات یا ابزارهای اضافی در جریان عکاسی است. مثلاً شما ممکن است بخواهید از یک عروسک خاص استفاده کنید یا از عکاس بخواهید که یک ژست متفاوت برای شما انتخاب کند. هر کدام از این موارد که دردسر عکاس را بالا ببرد یا نیاز به استفاده از تجهیزات اضافی دیگر باشد، به طور مستقیم بر قیمت نهایی عکاسی بارداری تاثیرگذار است.

عکاس را خسته نکنید

خسته کردن یک عکاس می‌تواند نشان دهنده اتمام فرآیند عکاسی باشد. کسانی که در روند عکاسی خود حساسیت بالایی به خرج می‌دهند و به سراغ ژست‌های می‌روند که پیچیده هستند، احتمال خستگی عکاس راه بالا می‌برد. گاهی در جریان عکاسی شما ممکن است عکاس را مجبور به حرکت‌هایی کنید که هیچ تمایلی به انجام آنها ندارد. هرگونه فعالیت‌هایی که منجر به فشار فیزیکی و روحی به عکاس آتلیه شود، در نهایت باعث خستگی آنها شده و شانس شما را برای گرفتن یک عکس با کیفیت کاهش می‌دهد.

ژست عکس بارداری در خانه با خانواده

کار دیگه ای نداشته باشید

در حالت معمول، گرفتن عکس بارداری در حدود سه تا چهار ساعت زمان می‌برد. حالا در این بین ممکن است شما یک ژست عکس بارداری خاص را انتخاب کنید که کمی این زمان را افزایش دهند. بنابراین توصیه ما این است که به هنگام عکاسی هیچ کار دیگه ای به صورت همزمان انجام ندهید و تمام تمرکز خود را بر روی عکاسی بگذارید. حتی تا جایی که می‌توانید قبل و بعد از عکاسی را خالی بگذارید تا در صورت طول کشیدن احتمالی، فرایند عکاسی را به اتمام برسانید.

پیشنهادات ما برای ژست عکس بارداری در خانه

برای تکمیل این مطلب، بد نیست که در انتها چند ایده برای ژست عکس بارداری در خانه داشته باشیم تا شما هم بتوانید از آنها به عنوان یک ایده‌های جذاب کمک بگیرید. البته این ایده‌ها کلی هستند و شما می‌توانید جزئیات آنها را به دلخواه تغییر دهید.

استفاده از سایر اعضای خانواده

اعضای خانواده بخش مهمی از فرآیند عکاسی آتلیه‌ای هستند و شما می‌توانید در جریان عکاسی بارداری خود هم از آنها استفاده کنید. نشان دادن نقش حمایتی پدر در جریان عکاسی یا استفاده از فرزندان بزرگتر به شکل‌های مختلف برای نشاط بخشیدن به عکس ایده‌های خوبی هستند. حالا این شما و اعضای خانواده‌تان هستید که بهترین گزینه را انتخاب کنید و جذابیت عکس خود را بالا ببرید.

کمک گرفتن از وسایل منزل

وقتی که شما به فکر یک ژست عکس بارداری در خانه هستید، وسایل منزل بهترین ابزارهای کمکی برای شما خواهند بود. این وسایل می‌تواند یک کمد لباس، یک عروسک خرسی بزرگ، وسایل رنگ آمیزی و نقاشی دیوار، وسایل نقاشی بر روی تابلو یا هر ابزار دیگری باشند که تنوع عکس شما را بالاتر ببرند. البته انتخاب این وسایل بهتر است با مشورت عکاس صورت گیرد تا بهترین گزینه ممکن را انتخاب کنید.

حیاط پشتی و باغچه

اگر در یک منزل ویلایی هستید و یک حیاط پشتی یا باغچه دارید، شانس مهمی برای گرفتن عکس بارداری دارید. این ایده به طور ویژه در ایام فصل بهار که باغچه و حیاط پشتی سرسبز هستند مناسب است. بازی کردن مادر باردار در این فضای باز یا حتی دراز کشیدن اعضای خانواده جلوی آفتاب می‌تواند یکی از پیشنهادهای جذاب باشد. حالا این شما هستید که از بین گزینه‌های متعدد یک ژست عکس بارداری در خانه را انتخاب کنید و از آن لذت ببرید.

ژست عکس بارداری در حیاط خانه

اتاق کودک ایده فوق العاده و دوست داشتنی

اگر از قبل یک اتاق کودک اختصاصی برای فرزند خود در نظر گرفته‌اید، پیشنهاد ما را برای بردن عکاسی بارداری به اتاق کودک قبول کنید. در این اتاق گزینه‌ها و آپشن های مختلفی وجود دارد که شما می‌توانید از آنها استفاده کنید. یک چراغ آویز موزیکال، چند عروسک، کفش‌های کودکانه، لباس‌های رنگارنگ و همچنین گهواره و تخت کودک ابزارهایی هستند که شما می‌توانید در ژشت عکس بارداری در خانه از آنها استفاده کنید و زیبایی تصویر خود را تقویت کنید.

عکس‌های متفاوت با نورپردازی متفاوت

همیشه قرار نیست که شما در یک محیط سرسبز باشید یا عکس بارداری خود را در ساحل بگیرید. شما حتی می‌توانید با یک نورپردازی معمولی و انتخاب لباس مناسب، بهترین عکس‌ها را داشته باشید. البته این ایده بیشتر به هنر عکاس و توانایی او در استفاده از نورهای مختلف بستگی دارد. استفاده از یک لباس توری سفید یا تیره و قرار دادن یک منبع نور در فاصله دور می‌تواند زیبایی بدن یک مادر باردار را نشان دهد و ایده خوبی برای شما باشد.

لباس‌های متفاوت با سبک پوشش متفاوت

آخرین ایده ما به استفاده از لباس‌های متفاوت اختصاص دارد. معمولاً گرفتن عکس بارداری آتلیه‌ای امکان استفاده از لباس‌های متنوع را از شما می‌گیرد. در یک آتلیه لباس‌های زیادی وجود دارد که امکان استفاده از همه آنها را دارید. اما هیچکدام از این لباس‌ها نمی‌تواند جایگزین لباس شخصی شما باشد. به همین دلیل می‌توانید برای هر کدام از ژست عکس بارداری در خانه برای خود از یک لباس استفاده کنید و تنوع عکس خود را بالا ببرید.

ژست عکس بارداری در خانه

جمع بندی!

انتخاب ژست عکس بارداری در خانه یکی از مهم‌ترین گام‌هایی است که شما می‌توانید در عکاسی بارداری خود بردارید. در انتخاب این ژست‌ها، پایبند بودن به برخی مسائل اخلاقی، توجه به شرایط شخصی و فیزیکی و همچنین توجه به شرایط خانوادگی می‌تواند بسیار تاثیرگذار باشد. هرچه ژست انتخاب شده توسط شما سخت‌تر باشد و عکاس مجبور به انجام کارهای سخت‌تری شود، هزینه عکاسی بارداری شما بالاتر می‌رود. برخی از ایده‌ها با وضعیت تیپ و شخصیت شما همخوانی ندارد و هر چه اصرار داشته باشید امکان اجرایی کردن آنها وجود ندارد. عکاسی بارداری در منزل کار شما را راحت‌تر می‌کند، اما باید به خاطر داشته باشید که هزینه آن هم بیشتر است و شما مجبور به پرداخت قیمت بالاتری هستید.

خوشحال می‌شویم که شما هم به عنوان بازدید کننده این مطلب نظر خود را در انتهای مطلب وارد کنید و اگر سوالی دارید از کارشناسان ما در استودیو بامبو بپرسید. در ضمن می‌توانید از شماره‌های سایت برای مشاوره و رزرو وقت عکاسی بارداری استفاده کنید.