اگر مطالب قبلی وبلاگ استودیو بامبو را دنبال کرده باشید، به احتمال زیاد در بین ایده‌های مختلف عکاسی بارداری، مدل عکس زن و شوهر در بارداری را دیده‌اید که با سبک‌های مختلف پیاده سازی می‌شود. در واقع این ژست عکس بارداری یکی از محبوب‌ترین ژست‌ها برای خانواده‌هاست و معمولاً همه افراد خانواده را درگیر می‌کند. اصولاً خانواده‌ها در اجرای چنین ایده‌هایی به دو دسته تقسیم می‌شوند:

  • خانواده‌هایی که بارداری اول را تجربه می‌کنند: این دسته از خانواده‌ها تنها زن و شوهر یا حیوان خانگی را در عکس خود دارند.
  • خانواده‌هایی که بارداری چندم را تجربه می‌کنند: این دسته از خانواده‌ها انعطاف پذیری بیشتری دارند و ممکن است از بچه‌های بزرگتر و سایر الگوها هم استفاده کنند.

بنابراین در این مطلب سعی می‌کنیم با در نظر گرفتن هر دو گروه خانواده، به اصول اولیه در انتخاب مدل عکس زن و شوهر در بارداری بپردازیم و در ادامه آن چند ایده جذاب و دوست داشتنی در فضاهای مختلف را معرفی کنیم.

در ضمن برای دیدن نمونه های خارجی مدل عکس زن و شوهر در بارداری به پینترست می توانید مراجعه کنید.

 در انتخاب مدل عکس زن و شوهر در بارداری به چه نکاتی توجه کنیم؟

برخلاف عکس‌های بارداری تنهایی، در این حالت صرفاً نشان دادن مادر حامله یا شکم او در اولویت نیست و عکاس باید بتواند یک خانواده صمیمی را نشان دهد. استفاده از پدر در این عکاسی می‌تواند نقش حمایتی پدر خانواده را نشان دهد و از طرف دیگر به عشق بین والدین و یا سایر فرزندان آنها اشاره کند. پس به طور کلی سعی کنید موارد زیر را در مدل عکس زن و شوهر در بارداری در نظر بگیرید:

  • خلاقیت در نشان دادن نقش حمایتی پدر خانواده در قالب‌های مختلف؛
  • تنظیم کردن فریم دوربین با توجه به تفاوت ظاهری در اعضای خانواده؛
  • هدایت کردن بیننده به سمت مادر باردار و کاهش تمرکز از روی پدر خانواده؛
  • انعطاف پذیری در عکاسی از زاویه‌های مختلف و انتخاب زمان بندی مناسب؛
  • انتخاب زمان عکاسی بارداری در هفته بین ۳۲ تا ۳۶ به منظور نشان دادن بهتر حاملگی؛
  • انتخاب پوشش مناسب برای مادر باردار و پدر خانواده به منظور همخوانی با محیط؛
  • انتخاب تصویر زمینه مناسب با توجه به محل زندگی زوجین مانند انتخاب ساحل یا جنگل به عنوان زمینه.

اگر موارد ذکر شده را رعایت کنید، می‌توان ادعا کرد که تا حدود زیادی اصول اولیه در مدل عکس زن و شوهر در بارداری را رعایت کرده‌اید. اما اگر به فکر ایده‌های خلاقانه هستید، می‌توانید یکی از روش‌های زیر را انتخاب کنید:

مدل عکس زن و شوهر در بارداری با کفش بچه

همه اعضای خانواده در یک تصویر

به احتمال زیاد پس از تحویل گرفتن عکسها از آتلیه عکس بارداری، این یکی از محبوب‌ترین مدل‌های خانواده شما خواهد بود. در این مدل عکس زن و شوهر در بارداری پیشنهاد می‌شود که همه اعضای خانواده در تصویر قرار گیرند. حتی برخی از خانواده‌ها در مورد حیوانات خانگی هم حساسیت به خرج می‌دهند و سعی می‌کند که آنها را در تصویر خود داشته باشند.

حمل کردن فرزند بزرگتر توسط مادر خانواده یا پدر خانواده، جدا کردن فرزندان بزرگتر و قرار دادن آنها به صورت یک تصویر مبهم یا استفاده از ترتیب فرزندان بزرگتر برای نشان دادن جنسیت جنین ایده‌هایی هستند که شما در این سبک از عکاسی بارداری می‌توانید آنها را پیاده سازی کنید.

انجام حرکات عاشقانه و احساسی توسط پدر و مادر باردار

به خاطر داشته باشید که انجام حرکات عاشقانه و احساسی فقط محدود به فضای دونفره و اختصاصی شما نیست و می‌توانید آن را در آتلیه عکس بارداری هم استفاده کنید. همیشه نقش حمایتی یک مرد از یک زن برای بیننده جذاب است، حالا با وجود بارداری می‌توانید این احساس را به شکل زیباتری پیاده سازی کنید.

این ایده می‌تواند شامل بغل کردن مادر باردار توسط پدر و تشکیل یک قلب توسط انگشتان در قسمت شکم مادر باشد. یا حتی بغل کردن مادر از جلو یا بوسیدن بخشهای مختلف صورت او هم می‌تواند نوعی آرامش به تصویر شما ببخشد. اگر هم در ساحل هستید، دراز کشیدن بر روی ماسه و بغل کردن مادر باردار هم احساس خوبی به شما خواهد داد.

ایجاد یک نقطه کانونی محبوب

ممکن است شما عاشق فوتبال باشید و بخواهید از یک توپ فوتبال در تصویر خود استفاده کنید. یا حتی ممکن است یک مادر باردار عاشق استفاده از لباسهای بچه گانه در تصاویر بارداری خود باشد. هیچ دلیلی برای جلوگیری از استفاده از این ابزارها در مدل عکس زن و شوهر در بارداری وجود ندارد و شما به اندازه کافی انعطاف پذیری دارید.

این بیشتر به خلاقیت شما و آتلیه بارداری بستگی دارد که از چه چیزهایی استفاده کنند. البته این که شما عکس خود را در یک فضای ساحلی بگیرید، یا عکس خود را در منزل بگیرید با یکدیگر متفاوت هستند و شما می‌توانید از ابزارهای کوچک برای جذاب‌تر کردن عکس بارداری خود استفاده کنید.

شما هم به خندیدن نیاز دارید

اینکه عکاسی بارداری شما در ساحل انجام شود یا یک فضای سرسبز را انتخاب کنید، نیاز عکاس به خندیدن شما و بهانه‌ای برای شاد بودن را از بین نمی‌برد. گاهی یک مدل عکس زن و شوهر در بارداری صرفاً به خاطر خندیدن اعضای خانواده شیرین می‌شود. این شما هستید که ایده اصلی را پیاده سازی می‌کنید و بهتر است که انتخاب کننده نهایی هم شما باشید.

استفاده از یک حیوان خانگی و بازی کردن با او، بغل کردن فرزند بزرگتر و خنداندن او، شوخی کردن پدر و مادر باردار در تصویر و خندیدن آن‌ها بهانه‌های خوبی برای زیبا کردن عکس بارداری شما هستند. پس اگر به دنبال مدل عکس زن و شوهر در بارداری هستید، حتماً از خندیدن نترسید.

عکس‌هایی برای نشان دادن جنسیت

حتماً به خاطر دارید که در مطلب ۱۰ ایده جذاب برای گرفتن عکس بارداری به استفاده از نام کودک برای جذاب کردن عکس اشاره کردیم.  اما در این مدل عکس زن و شوهر در بارداری پیشنهاد جذاب‌تری داریم و می‌توانید به صورت مخفیانه در تصویر خود نشان دهید که جنسیت کودک شما به چه صورت است.

حتی می‌توانید این عکس‌ها را در شبکه‌های اجتماعی تبدیل به یک چالش کنید و از آشنایان خود بخواهید که در این مورد نظر بدهند. به عنوان مثال انتخاب توپ فوتبال برای نشان دادن جنسیت پسر و قرار دادن آن در دست پدر، انتخاب یک عروسک دخترانه یا یک جفت کفش دخترانه برای نشان دادن دختر می‌تواند عکس شما را زیباتر کند.

مدل عکس زن و شوهر در بارداری با نشان دادن بچه

استفاده از نعمت فوکوس دوربین این فرصت را به شما می‌دهد که تنها بر روی نشان دادن شکم مادر متمرکز شوید و پدر را تنها به صورت یک تصویر مبهم بیاورید. به عنوان مثال شما می‌توانید چندین فریم متفاوت بگیرید و در کنار آنها در یکی از تصاویر صرفاً بر روی شکم مادر و جنین متمرکز شوید.

این تصویر می‌تواند شامل نشستن مادر در یک صحنه و بغل کردن شکم یا به صورت یک تصویر از بالا باشد که کامل شکم مادر را نشان می‌دهد. پیاده سازی این ایده نیاز به هنرمندی عکاس آتلیه و همکاری شما به عنوان مادر باردار دارد.

پدر در حال بوسیدن جنین

این ایده معمولاً برای مادران باردار بسیار جذاب است و در اکثر ایده‌های پیشنهادی برای عکس بارداری از آن استفاده می‌شود. پیاده سازی این ایده با توجه به شرایط شما و شرایط عکاسی با یکدیگر متفاوت است.

در این مدل عکس زن و شوهر در بارداری مرد می‌تواند زانو بزند و شکم مادر باردار را ببوسد. یا حتی آب در مناطق ساحلی با دراز کشیدن مادر باردار، مرد با بوسیدن شکم او می‌تواند یک تصویر خلاقانه و جذاب خلق کند. پیاده سازی این ایده تا حدود زیادی احساسات خانوادگی را نشان می‌دهد و معمولاً با استقبال مردان و مادران باردار مواجه می‌شود.

مدل عکس زن و شوهر در بارداری

نقاشی کردن شکم مادر توسط پدر

این ایده تا حدود زیادی می‌تواند شیطنت خانوادگی و خلاقیت شما را نشان دهد. در این حالت شکم مانند یک بوم نقاشی بزرگ در اختیار پدر خانواده قرار می‌گیرد و نقاشی‌های مختلفی بر روی آن می‌کشد. هرچه نقاشی زشت‌تر باشد و بی ذوق بودن پدر خانواده را نشان دهد، شیطنت عکس را بیشتر می‌کند و می‌تواند یکی از عکس‌های جذاب دوران بارداری شما باشد.

البته اگر عکاس هنرمند باشد یا پدر خانواده به تواند یک طرح زیبا و جذاب روکش است، شما می‌توانید از این مدل عکس زن و شوهر در بارداری به عنوان یکی از زیباترین عکس‌های خود استفاده کنید. نظر شما در مورد کشیدن چهره مادر چیست؟!

دراز کشیدن اعضای خانواده در باغچه یا ساحل

اگر در یک منطقه ساحلی زندگی می‌کنید، بهترین تصویر زمینه ممکن برای خلق یک عکس بارداری در اختیار دارید. در این حالت می‌توانید خانوادگی در ساحل دراز بکشید و در تصویر زمینه شما صحنه غروب خورشید نشان داده شود. دراز کشیدن مادر خانواده و بازی کردن پدر با شکم مادر می‌تواند ایده جذاب و دوست داشتنی دیگری باشد.

اگر هم در یک منطقه ساحلی نیستید، نگران نباشید و این ایده‌ها را در باغچه منزل خود پیاده سازی کند. فضای سبز، استفاده از وسایل بازی کودک و چند عروسک کوچک می‌تواند به شما در زیباتر کردن این عکس کمک کند. به خاطر داشته باشید که انتخاب مدل عکس زن و شوهر در بارداری تا حدود زیادی تحت تأثیر خلاقیت شماست.

استفاده از ماهگرد در تصویر

به عنوان آخرین پیشنهاد ما برای انتخاب مدل عکس زن و شوهر در بارداری می‌توانید از ماهگرد در عکس بارداری خود استفاده کنید. خوشبختانه تصاویر مربوط به ماهگرد بسیار متنوع هستند و شما برای استفاده از آنها محدودیت ندارید. انتخاب تصویر با توجه به شرایط عکاسی، شرایط اعضای خانواده و سایر فاکتورهای تاثیرگذار بر عکاسی می‌تواند در این مورد به شما کمک کند. از آنجایی که شما در ماه آخر بارداری هستید، شاید بد نباشد که عدد ۹ یا عدد ۱ را به صورت یک بادکنک بزرگ بگیرید و از این طریق در مورد زمان بارداری خود هم اطلاع دهید.

نکته نهایی!

اگر تصمیم گرفته‌اید که از مدل عکس زن و شوهر در بارداری در عکاسی بارداری خود استفاده کنید، لازم است که زمان بندی مناسبی برای انجام این عکاسی داشته باشید، از لباس و پوشش مناسب استفاده کنید، موقعیت مکانی مناسبی را انتخاب کنید و از ابزارهای مختلف برای نشان دادن خلاقیت خود کمک بگیرید. گاهی پناه بردن به یک عروسک کوچک یا استفاده از حیوانات خانگی به زیباتر کردن تصویر بارداری شما کمک می‌کند. البته تمامی این تغییرات باید با مشورت عکاس و با اجازه او انجام گیرد تا بتوانید عکسی خلاقانه و دلنشین خلق کنید. در انتها برای گرفتن وقت عکاسی بارداری و عکاسی کودک می‌توانید با ما در تماس باشید تا کارشناسان استودیو بامبو شما را راهنمایی کنند.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
درباره استودیو بامبو

هیچ لذتی بالاتر از عکاسی از بچه های خوشحال و زیبا نیست و ما با عشق کارمان را از سال 93 با مدیریت آناهیتا یعقوبی در استودیو بامبو شروع کردیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.