استودیو بامبو

  • عکاسی کودک
  • عکاسی نوزاد
  • عکاسی بارداری
  • در آتلیه یا منزل
  • یا در فضای باز

عکاسی کودک در فضای باز

نمونه عکسهای کودک فضای باز

گالری

امروزه رشته عکاسی گسترش زیادی یافته است و در شاخه های مختلفی به صورت حرفه ای توسط عکاسان و آتلیه های مختلف دنبال می شود. یکی از شاخه های عکاسی که در بین خانواده ها بسیار پرطرفدار می باشد عکاسی کودک در طبیعت می باشد. در این رشته به علت تنوع زیاد و زیبایی های موجود فضای کار بسیار وسیع و گسترده است.

در این مقاله قصد داریم تا در مورد عکاسی کودک در فضای باز و مطالب مرتبط با آن اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار دهیم.

نمونه عکس کودک در فضای باز

نمونه عکس های یک آتلیه از عکاسی کودک در فضای باز می تواند بهترین معرف و مشخصه برای یک آتلیه باشد. در این نمونه عکس ها خانواده ها می توانند هنر و تجربه خود را در عکاسی کودک  را ببینند و افرادی نیز که قصد دارند تا آتلیه ای و یا عکاسی را انتخاب نمایند با این کار بهترین انتخاب را خواهند داشت.

نمونه عکس های عکاسی کودک در فضای باز در زمینه های مختلف چون باغ و طبیعت سرسبز، در عمارت های مختلف، با لباس ها و مدل های به روز و … می باشند و برای دختر ها و پسر ها نیز متفاوت می باشد. عکس های که از کودکان در فضای باز گرفته می شود معمولاً از بهترین نمونه عکس ها در عکاسی کودک در فضای باز می باشند.

نمونه عکس های عکاسی کودک  برای تولد و جشن ها نیز یکی دیگر از این موارد است که برای تصمیم گیری والدین بسیار مناسب می باشد و با توجه به دکور و نوع عکس می توان به تجربه عکاس برای عکاسی کودک در فضای باز پی برد.

یکی دیگر از عکس های عکاسی کودک خارج از استودیو نمونه های است که در آن ها از خانواده یعنی پدر و مادر و یا خواهر و برادر برای عکاسی استفاده می شود. در این نمونه ها می توان با استفاده از تم های مختلف و یا استفاده از لباس های ست با هم و محیط برای عکاسی کارهای زیبایی را به وجود آورد.

این نمونه عکس ها را هم می توان با مراجعه به آتلیه و دیدن آلبوم های موجود دید و هم می توان با مراجعه به سایت آتلیه آن ها را مشاهده کرد و تصمیم گرفت.

ژست عکس کودک در فضای باز

ژست عکس در عکاسی کودک در فضای باز یکی دیگر از مهم ترین نکات در این زمینه می باشد و تأثیر فراوانی نیز بر زیبا شدن عکس ها خواهد داشت. برای کودکان در فضای باز ژست ها و فیگورهای زیادی وجود دارد که اگر هر یک از آن ها به صورت درستی انجام شود می تواند بر زیبایی کار بیفزاید.

برای ژست های رسمی کودکان در فضای باز می شود از کت و شلوار برای پسرها و لباس های عروس خوشگل و زیبا برای دخترها استفاده نمود و در حال خندیدن و یا لبخند زدن از آن ها در حالات مختلف عکس گرفت.

برای عکس های آزاد و غیر رسمی نیز می توان از لباس های اسپورت برای دختر و پسر استفاده کرد و در حال دویدن، بازی گوشی کردن، بازی کردن، نگاه به پدر و مادر و خندیدن و … از آن ها عکس گرفت. برای گرفتن عکس بهتر عکاسی کودک در فضای باز اگر بتوان از ابتدا کودک را با فضای عکاسی اشنا نمود و سپس ژست های عکاسی را به آرامی به او نشان داد کار بسیار آسان تر و بهتر انجام می شود.

در انواع ژست های کودک در عکاسی کودک در طبیعت می توان از انواع وسایل زینتی و اکسسوری های مختلف از جمله ساعت، انگشتر، گردنبند و … نیز برای بهتر شدن عکس ها استفاده نمود. یکی از بهترین ژست ها در عکاسی کودک در فضای باز می تواند با مشارکت پدر و مادر باشد و در حالی که کودک در حال خندیدن و نگاه به پدر و مادر است عکس گرفته شود.

نرخ عکاسی در فضای باز

نرخ عکس در عکاسی کودک در فضای باز و یا به طور کلی برای فضای باز بسیار متفاوت می باشد و به عوامل زیادی بستگی دارد. از عوامل مؤثر در تعیین نرخ برای عکاسی کودک در فضای باز می توان منطقه ای که در آن این کار انجام می شود، نوع فضای باز و آتلیه آن، تعداد عکس های مورد نظر شما، طراحی ها و مدل های مختلف عکس و … اشاره کرد..

البته یک مطلب مهم دیگر در نرخ عکاسی کودک در فضای باز این است که معمولاً آتلیه ها نرخ عکس را به صورت تکی بیان نمی کنند و بیشتر سعی می کنند تا قیمت پکیج های مختلفی را که ارائه می کنند اظهار کنند و این پکیج ها شامل خدمات دیگری چون ارائه آلبوم و … می باشد.

تعرفه عکاسی در فضای باز

تعرفه های ارائه شده برای عکاسی کودک در فضای باز با توجه به تغییر قیمت ها در سال ۹۸ بسیار متفاوت می باشد. برای این تعرفه ها قیمت سایز عکس و نوع چاپ آن بسیار مهم می باشد. شما می توانید با مراجعه به آتلیه مورد نظر و یا سایت آن ها تعرفه قیمتی را دریافت نمایید.

البته قابل ذکر است که این تعرفه ها به صورت کلی می باشند و قابل تغییر و بالا و پایین رفتن قیمت ها نیز وجود دارد. تعرفه های اعلام شده با توجه به نوع خدمات دریافتی شما در عکاسی کودک در فضای با محاسبه و دریافت خواهد شد.

ژست عکاسی در فضای باز

نوع ژست در عکاسی کودک در فضای باز و یا بزرگسالان در فضای باز می تواند تعیین کننده باشد. برای بزرگسالان و عکاسی در فضای باز برای خانواده ها با همکاری آن ها مدل ها و شکل های مختلفی را می توان برای گرفتن عکس امتحان کرد و د ر صورت زیبا بودن هر یک از آن ها عکاسی نمایید.

در گرفتن ژست های مختلف همکاری کردن سوژه چه کودک و چه بزرگسال بسیار مهم می باشد و سعی کنید ژست ها را به آن ها آموزش و قبل از عکس گرفتن چندین بار با آن ها برای ژست گرفتن تمرین کنید. در هنگام عکس گرفتن نیز از ژست فرد در بهترین حال توانای او عکس ها بگیرید.

آتلیه فضای باز برای عکاسی کودک

برای اینکه خانواده ها بتوانند عکس های کودک در فضای باز زیبا و خاص داشته باشند، نیازمند انتخاب یک آتلیه عکاسی حرفه ای و زیبا هستند.. برای این کار باید ذوق و سلیقه خود را به همراه عکاس اتلیه به کار بیندازند و در فضاها و مکان های مختلف برای عکاسی کودک در فضای باز برای خود و عکاسی کودک سوژه های جدید و زیبایی را بیابند.

انتخاب یک آتلیه در فضایی زیبا یا در باغی که تمامی زمینه های مورد نیاز فضای باز را به نوعی داشته باشد می تواند به خانواده ها در داشتن بهترین کارها و زیباترین عکس ها کمک کند. اگر آتلیه مناسب و زیبا باشد خانواده ها نیز برای مراجعه به آتلیه و گرفتن عکس های به یاد ماندنی برای فرزندان خود ترغیب می شوند.

آتلیه فضای بازی که افراد انتخاب می کنند باید دارای شرایط متفاوتی از آتلیه در فضای بسته باشد و عکاس می بایست به تمامی نکات ریز و مهم در زمینه عکاسی در فضای باز دقت نماید. داشتن محیط های جون جنگل، برکه، باغ و … در یک آتلیه فضای باز از اویت ها می باشد.

نور و تنظیمات آن در آتلیه فضای باز یکی دیگر از مواردی است که می بایست بسیار به آن توجه شود چون در فضای باز کنترل نور دست شما نیست و شما می بایست بتوانید نورهای مزاحم را حذف و از نورهای مفید و در راستای کار خود کمال استفاده را بکنید.

استفاده از موقعیت های ایده الی که به صورت یک دفعه ای به وجود می آیند و یا عکاسی در غروب آفتاب می تواند جلوه های ویژه ای را در عکس  ایجاد کند و عکس کودک در فضای باز را بیش از حد فوق العاده نماید البته به شرط رعایت اصول و قوانین لازم در مورد عکاسی.

نکات مهم در عکاسی کودک در فضای باز

در هنگام عکاسی از کودک در فضای باز علاوه بر نکاتی که در بالا به آن ها اشاره شد موارد و نکات مهم دیگری نیز وجود دارد که خانواده ها با در نظر گرفتن ان ها می توانند در مورد نوع عکس ها و اتلیه تصمیم بگیرند.

توجه به چشم ها در عکاسی کودک در فضای باز

عکس های که از صورت کامل و با توجه به چشم های کودک گرفته می شود می تواند زیبایی دو چندانی را به عکس ها بدهد. خانواده ها می توانند با انتخاب این نوع از عکس ها برای فرندان خود لبخند و چهره زیبای ان ها را ثبت کنند. برای این کار کافی است تا نوع این عکس را به عکاس یاداوری کنند.

تأثیر نور در عکاسی کودک در فضای باز

نور یکی دیگر از نکات تأثیر گذار در زیبایی عکس های فرزندان شما می باشد. در فضای باز می بایست یک عکاس حرفه ای بتواند به نحوی عکاسی نماید که نور را به طور کامل در اختیار خود قرار دهد و با کمترین نور بهترین عکس ها را بگیرد.

عکاسی و گرفتن عکس از فرزندان شما در نور خورشید نیز می توان بر زیبای عکس ها تاثیر گذار باشد. البته استفاده از سایه اجسام در عکاسی کودک نیز یکی دیگر از روش هایی است که عکس کودکان را زیبا می نماید.

انتخاب روز و ساعت مناسب در عکاسی کودک در فضای باز

انتخاب روزهای مناسب و در عین حال ساعت های که در آن ها می توان بهترین عکس ها را گرفت نیز مهم هستند. مثلا در یک روز آفتابی و در هنگام طلوع و یا غروب خورشید می توان زیبا ترین عکس ها در فضای باز را گرفته و عکاسی کودک در فضای باز را به یک خاطره فوق العاده برای وی و خانواده او تبدیل کرد.

در بعضی از روزهای ابری نیز می توان عکس های زیبایی در فضای باز گرفت. نور آفتاب پشت ابر اگر به طرز درستی در عکس ها گنجانده شود در زیبایی عکس ها تاثیرگذار خواهد بود. پس اتخاب روز و ساعت مناسب برای عکاسی توسط خانواده ها نی از عوامل زیبایی عکس ها می باشد.

انتخاب پس زمینه در عکاسی کودک در فضای باز

پس زمینه ها نیز اگر درست و با دقت توسط خانواده کودک انتخاب شوند در عکاسی کودک در فضای باز نقش زیادی ایفا خواهند کرد. داشتن پس زمینه ای که با سوژه شما ست باشد و یا تأثیر زیادی در زیبایی عکس داشته باشد می تواند عکس کودک شما را زیباتر کند.

 استفاده از ژست های مختلف در عکاسی کودک در فضای باز

اگر بتوانید در عکاسی کودک تان در فضای باز از ژست های مختلف و حالت های گوناگون استفاده کنید تنوع عکس های فرزند شما بیشتر و بهتر خواهد شد. البته قرار دادن کودک در ژست های مختلف می تواند سخت باشد ولی اگر بتوانید با یک راه درست این کار را انجام دهید عکس های فرزندتان بهتر خواهد بود.البته همین ژست ها قابل اجرا در عکاسی کودک در آتلیه نیز می باشد .

استفاده از ادیت در عکاسی کودک در فضای باز

انتخاب یک تیم حرفه ای برای ادیت و روتوش عکس ها نیز می تواند در عکاسی کودک در فضای باز بسیار به خانواده ها کمک کند. ادیت کردن عکس ها یکی از الزامات عکاسی کودک می باشد و اگر کسی این کار را به صورت حرفه ای بتواند انجام دهد قطعا موفق خواهد بود.

کلام آخر:

انتخاب اتلیه عکس کودک برای گرفتن عکس های زیبا برای فرزند تان بسیار مهم است. سعی کنید اتلیه ای را انتخاب نمایید که دارای مجهز ترین وسایل و حرفه ای ترین تیم عکاسی باشد تا بتواند برای شما و فرزند عزیزتان بهترین خاطرات را ثبت نماید.

دیدگاهی بنویسید