عکاسی از فرزند تازه متولد شما در آتلیه نوزاد می تواند تجربه بسیار شیرینی از این لحظه های تکرار نشدنی باشد. ما در استودیو بامبو شما را برای این روز به خصوص راهنمایی می کنیم.

در زیر ۱۲ سؤال و پاسخ همراه با عکس‌های جدید از نوزاد که همه آن‌ها در استودیوی بامبو گرفته‌شده است را مشاهده می‌کنید .

۱. سن ایده ال برای یک جلسه عکاسی از نوزاد تازه متولدشده چه زمانی است؟

برای عکاسی استودیویی سن ایده ال بین ۵ تا ۱۲ روز است. هنگامی‌که نوزادان آن‌قدر کوچک هستند که آن‌ها زمان زیادی را صرف خواب می‌کنند و هنوز هم به شکل‌های بسیار شیرین شبیه موقعیت‌هایی هستند که در رحم بودند­­. پس از گذشت دو هفته نوزادان به‌سرعت رشد می‌کنند و شروع به کشش دست‌ها و پاها می‌کنند و به‌راحتی قابلیت خم شدن را نخواهد داشت و نمی‌توانند آرام و یا به‌طور صحیح بخوابند ، که برای بعضی از عکس‌ها مانند عکس‌برداری در سطل‌ها موردنیاز است. ”

۲. به‌طورکلی، چه زمانی شما باید جلسه عکاسی را رزرو کنید؟

قبل از سه‌ماهه دوم شما باید جلسه خود را تا آنجا که ممکن است به‌سرعت رزرو کنید. من معمولاً جلسات عکاسی را در۳-۴ ماهگی رزرو می‌کنم و برای فصول شلوغ عکاسی حتی می‌تواند تا ۵-۶ ماه طول بکشد. من صدها تماس تلفنی از پدر و مادرهایی که نوزاد آن‌ها تازه متولدشده‌اند و می‌خواهند که قرار ملاقات را رزرو کنند و ما متاسفانه در آتلیه نوزاد وقت نداریم سپس آن‌ها خیلی ناراحت می‌شوند، زیرا این زمان برای گرفتن این پرتره‌های خاص کوتاه است و آن‌ها آن را از دست می‌دهند . ”

۳. اگر بچه‌ها در تاریخ موعود متولد نشوند چه؟ “

ما قبل و بعد از زمان وعده شده برای آن‌ها زمان نگه می‌داریم تا تضمین شود والدین بدون توجه به زمان تولد نوزادشان زمانی را رزرو دارند .”

۴. مدت‌زمان یک جلسه عکاسی چقدر طول می‌کشد؟

جلسات استودیویی معمولاً ۲ ساعت طول می‌کشد که شامل پرتره‌های کودک به‌تنهایی و سپس با هر یک از والدین و سپس تمام خانواده باهم می‌شود . این ممکن است به نظر طولانی برسد ، اما معمولاً حدود نیمی از آن زمان صرف تغذیه و آرام کردن کودک برای گرفتن پرتره از او در خواب‌آلودترین و شادترین حالت او می‌شود . ”

۵. چه چیزی باید نوزاد شما در یک جلسه عکاسی از نوزاد تازه متولدشده بپوشد؟

اکثر عکس‌های استودیویی از نوزادان تازه متولدشده برهنه به نظر می‌رسد تا ظرافت نوزاد را نشان دهد، بنابراین چیزی که آسان و راحت برای پوشیدن و درآوردن باشد انتخاب کنید. اگر می‌خواهید از کودک خود در آتلیه نوزاد با لباس عکس بگیرید چیزی که به تن او خوب و مناسب است انتخاب کنید ، مهم است. در هر عکس لباس‌های بزرگ به تن افراد هرگز خوب نیستند، اما در نوزادان لباس‌های گشاد واقعاً وحشتناک به نظر می‌رسد . ”

۶. چه چیز دیگری باید به همراه خود بیاورید؟ “

برخی از چیزهایی که باید به همراه داشته باشید عبارت‌اند از: پستانک، لباس اضافی برای خودتان (اگر قرار است در عکس‌هایی با یک کودک برهنه باشید ممکن است کثیف شوید!)، تعدادی پوشک اضافی و دستمال مرطوب، شیر خشک یا بطری‌های اضافی تغذیه اگر نوزاد با شیر مادر تغذیه نمی‌شود و هر پتو یا اسباب‌بازی خاصی که می‌خواهید در عکس‌ها قرار داشته باشد . ”

۷. چه‌کاری باید انجام دهید تا اطمینان حاصل کنید که کودک راحت است؟

یکی از مهم‌ترین چیزها این است که مطمئن شوید اتاق بسیار گرم است. مادر آتلیه نوزاد گرما را روبه بالا نگه می‌داریم و یک  فضای گرم در کنار کودک داریم.و نیز ، ما هرگز حالتی خاص را به یک کودک تحمیل نمی‌کنیم و او را در شرایطی دشوار قرار نمی‌دهیم و اجازه می‌دهیم کودک به من نشان دهد که او در چه حالتی خوشحال‌تر و راحت‌تر است تا خودش را خم کند . ”

۸. چگونه باید یک عکاس را انتخاب کنید؟

عکاسان زیادی وجود دارند که با سطوح مختلف تجربه و سبک‌های مختلف می‌توانند عکس‌برداری کنند ، پس اول ما می‌خواهیم بدانیم چه چیزی برای شما بیشتر اهمیت دارد: سبک عکاس، طریقه نگهداری از نوزاد ، ژست‌ها ، نور ، حالت قرار گرفتن یا پوزیشن و غیره..

۹.  در طول یک جلسه از چه اقدامات ایمنی استفاده می‌شود؟

وزن سطل‌ها و لوازم جانبی زیاد است بنابراین باید مواظب باشیم که کودک نمی‌افتد و صدمه نمی‌بیند. یکی دیگر حالت نوزاد است – پاهای نوزادان بسیار ظریف هستند، بنابراین شما می‌بایست برای حالت دادن به وی بسیار مراقب باشید. اگر حالت او از بین رفت،شما نمی‌خواهید که کودک سقوط کند یا گردن او آسیب برسد. ما در آتلیه نوزاد از یک صندلی منعطف که به‌طور خاص برای عکاسی تازه متولدشده‌ها طراحی‌شده است استفاده می کنیم، بنابراین اگر کودک به یک‌طرف بغلتد، بسیار محافظت می‌شود و در سطحی نرم قرار می‌گیرد . همچنین همه‌چیزهایی که استفاده می‌شوند از پتوها تا پاپیون مو ، بین هر جلسه شسته می‌شود تا همه‌چیز بسیار تمیز و فاقد جرم باشد. ”

 

۱۰. کدام موردعلاقه شماست؟ 

من همیشه عاشق عکس‌های یک کودک در یک سطل هستم  طوری که آرام خوابیده و سرش روی دست‌هایش استراحت می‌کند،این بسیار شیرین است و باعث می‌شود برای تولد عکس زیبایی باشد. من همچنین یک کودک را دوست دارم که روی شکمش خمیده شده، دستانش را زیر سر و پاهایش را زیر باسنش جمع کرده است . اکثر نوزادان دوست دارند که در آن حالت قرار بگیرند؛ زیرا آن‌ها را یاد رحم می‌اندازد . یک کودک در آغوش پدر و مادر خود در حالتی که سرش روی یکی از دستان پدر و مادرش استوار است ، موردعلاقه من هست. مقیاس چیزی بسیار شگفت‌انگیز است. دیدن یک نوزاد تازه متولدشده کوچک که روی یکدست بزرگ است یک تصویر جادویی و بسیار خاص می‌سازد. ”

۱۱. بدترین کاری که والدین می‌توانند در یک جلسه‌ی عکاسی انجام دهند چیست ؟

بدترین کاری که والدین می‌توانند انجام دهند، عصبانیت است. اگر کودک شما گریه کند، باید به عکاس اعتماد کنید که می‌تواند او را آرام کند. به‌طور مداوم در حال چرخش بودن و انتقال کودک به جلو و عقب می‌تواند یک نوزاد را حتی بیشتر ناراحت کند . توصیه من این است که نفس عمیق بکشید و آرام باشید. من می‌دانم عصبی شدن بسیار آسان است ، به‌خصوص هنگامی‌که اولین بار شما باشد ، اما بهترین کاری که  والدین می‌توانند انجام دهند، استراحت کردن و صرف کردن چند ساعت برای بررسی ایمیل خود، گوش دادن به موسیقی و یا فقط لذت بردن از تماشای نوزاد خود در تمام این حالت‌های شایان ستایش هست. ”