وقتی‌که سنتان بالاتر رفت و خداوند کودکان بیشتری به شما داد ، فراموش نکنید که با هرکدام از فرزندانتان عکس جداگانه بگیرید  مثلا عکس ماهگرد کودک دلبند شما میتواند بهانه خوبی باشد. بگذارید که به آنچه هستند ببالند و خود را خاص بدانند.کودک شما ماه به ماه تغییر می کند.از تغییر د رچهره اش تا تغییر رفتار او و برخورد با خانواده و دوستان. شما می توانید ماه به ماه این تغغیرا را در طبیعی ترین حالت خا ثبت کنید تا برای شما و فرزند عزیزتان یادگار بماند .

عکس ماهگرد کودک بهانه خوبی برای ثبت لحظه ها

در یک سال اول زندگی کودکانمان ، ما بیشتر بر روی کودک تازه متولدشده و عشق زندگی‌مان متمرکز هستیم . دنبال عکس ماهگرد کودک و عکس تولد آنها هستیم اما ما در استودیو بامبو همیشه والدین و خواهرها و برادرها را تشویق می‌کنیم تا در بعضی از عکس‌ها در کنار کودکشان حضورداشته باشند . ما می‌دانیم که اولویت اول شما این است که زیباترین عکس‌های ممکن را از کودکان خود بگیرید ، اما تصور کنید که چندین سال دیگر که شما سنتان بالاتر رفته است ، فرزندانتان به‌عکس هایی نگاه می‌کنند که شما در کودکی از آن‌ها گرفته بودید و از شما سؤال خواهند کرد که پس شما کجا هستید ؟ چه جوابی خواهید داشت ؟

فرزندانمان می‌دانند که ما در زندگی‌شان حضور ثابت داریم  و رشد کردن و تغییر کردنشان را با چشم‌هایمان تماشا می‌کنیم . اما اگر از این واقعیت عکسی ثبت‌نشده باشد تا عشق حقیقی در نگاهمان به کودکمان مشهود باشد ، آیا آن‌ها این عشق را درک خواهند کرد ؟ به همین دلیل است که شما نمی‌توانید برای خودتان جایی بیرون از عکس کودکتان در نظر بگیرید .

در این مقاله ، خانم تیت داستانی را تعریف می‌کند از زمانی که کل خانواده‌اش من‌جمله کودک پنج‌ماهه‌اش را به جشن تولد شانزده‌سالگی خواهرزاده‌اش برده بود و در آنجا برای سرگرمی مدعوین ، کیوسک عکاسی‌ای قرار داده بودند . پسر پنج‌ساله‌اش دوان‌دوان پیش او آمد  و درخواست کرد که باهم عکس بگیرند . اما او مردد بود . نه اینکه دوست نداشته باشد عکس بگیرد بلکه به این دلیل که فکر می‌کرد شاید آن روز زیبا به نظر نمی‌رسد . دقیقاً همان‌جا بود که در ذهنش جرقه‌ای زده شد . حقیقت این بود که او در چشمان پسرش زیبا به نظر می‌رسید ، زیرا هر چه باشد مادر اوست ؛ یعنی مهم‌ترین فرد زندگی پسرش ! درنهایت مهم نیست که او آن روز چه شکلی به نظر بیاید ، مهم این است که او در کنار پسرش باشد با همان لبخند همیشگی و درحالی‌که پسرش را در آغوش گرفته است .

اگرچه باورش دشوار است ، اما شما همیشه زنده نخواهید بود . شاید فردا یا شاید شصت سال دیگر لرزاندنتان را با یک دنیا خاطره از اینکه چگونه با تمام وجود دوستشان داشتید ، ترک خواهید کرد . خاطراتی از خنده‌های گرمتان ، موهای منحصربه‌فردتان و یا لباس‌های همیشگی‌تان بر جای خواهد ماند که اگر از آن‌ها عکسی ثبت نکرده باشید به‌آرامی رو به فراموشی خواهند رفت . به‌عنوان یک انسان بالغ از خود بپرسید ، آیا بهترین عکس‌ها آن عکس‌هایی نیستند که شمارا به یاد خانواده‌تان بی اندازند ؟ مطمئن باشید که در آینده پاسخ این سؤال برای فرزندان شما روشن خواهد شد .

شما نمی‌توانید تا ابد به خاطر ظاهرتان از دوربین مخفی بمانید . شما تنها کسی هستید که این‌گونه راجع به عکستان فکر می‌کنید . سایر اعضای خانواده‌ دوست دارند که در عکس‌ها در کنار شما باشند . هر چه نباشد شما در تمامی مراحل زندگی در کنارشان بوده‌اید . خانم تیت در مقاله‌اش بیان می‌کند : “من می‌خواهم که فرزندانم ببینند که چگونه به آن‌ها نگاه می‌کردم و ببینند که چقدر دوستشان داشتم . من میدانم که انسان کاملی نیستم اما کاملاً مطمئنم که مادر آن‌ها هستم !”

وقتی‌که سنتان بالاتر رفت و خداوند کودکان بیشتری به شما داد ، فراموش نکنید که با هرکدام از فرزندانتان عکس جداگانه بگیرید  مثلا عکس ماهگرد کودک دلبند شما میتواند بهانه خوبی باشد. بگذارید که به آنچه هستند ببالند و خود را خاص بدانند . من به‌عنوان آخرین فرزند خانواده خودمان هزاران عکس با خواهرانم دارم ، اما با کل خانواده عکس‌های کمی دارم و بدتر از آن اینکه با پدر و مادرم تعداد معدودی عکس‌دارم و هرلحظه آرزو می‌کنم که ای‌کاش عکس‌های بیشتری با آن‌ها داشتم تا می‌توانستم آن عشقی که من و مادرم به هم داشتیم را دوباره می‌دیدم . عشقی که در عکس‌های گروهی نمی‌توان یافت . آرزو می‌کنم که ای‌کاش الآن عکس‌هایی در خانه‌ام داشتم از این عشق مادر و دخترانه‌مان در آن هنگام که یک دختر دوساله مو فرفری معصوم بودم و در آغوش مادرم با آن موهای مادرانه و عینک روی چشمانش و آن خنده همیشگی‌اش جای خوش کرده بودم ولی افسوس که هیچ‌گاه عکسش را ثبت نکردم .

بنابراین اگر نمی‌توانید به خاطر خودتان با کودکانتان عکس بگیرید این کار را به خاطر آن‌ها انجام دهید . مگر غیرازاین است که ما هر کاری که می‌کنیم به خاطر آن‌ها و به این دلیل است که دوستشان داریم؟ ما عاشقشان هستیم و حاضریم هرکاری برایشان بکنیم . حتی حاضریم که عکس گرفتن را به خاطر آن‌ها تحمل‌کنیم . بنابراین حقیقت را قبول کنید ، تحمل‌کنید و به دوربین لبخند بزنید!

نمونه عکسهای خانوادگی ما را در صفحه عکاسی فضاز باز قابل مشاهده است.

 

 

 

[تعداد: 1    میانگین: 3/5]
درباره استودیو بامبو

هیچ لذتی بالاتر از عکاسی از بچه های خوشحال و زیبا نیست و ما با عشق کارمان را از سال 93 با مدیریت آناهیتا یعقوبی در استودیو بامبو شروع کردیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.