بهترین راه برای تسکین یک کودک در حال گریه این است که به‌عنوان ابتدایی‌ترین موضوع و ایده باید بدانید که چرا کودکتان گریه می‌کند. دانستن این موضوع به شما کمک می‌کند تا بتوانید به‌سرعت به نیازهای نوزادتان پاسخ دهید. بسی می‌گوید: “والدین اغلب بدون اینکه بدانند چه چیزی باعث گریه نوزادشان شده است، از روش‌های مختلف برای آرام‌سازی کودکشان استفاده می‌کنند، اما در انجام این کار اغلب فرصت را از دست می‌دهند و گریه نوزاد افزایش می‌یابد. اگر بعد از بررسی همه مشکلات و دلایل اصلی که ممکن است برای هر نوزادی پیش آید، هنوز هم یک نوزادتان گریه می‌کند، روش‌های معمول تسکین‌دهنده “Five S’s” زیر را امتحان کنید. روش‌های زیر توسط متخصص اطفال، Harvey Karp، MD، در کتاب “Happiest Baby on Block” آورده شده است. در اینجا  در این مقاله می‌آموزیم که چگونه با استفاده از این راهنمایی‌ها و ترفندهای زیر گریه کودک خود را متوقف کنید.

  • قنداق کردن

بچه‌ها عاشق قنداق هستند. قنداق به آن‌ها حس امنیت می‌دهد و برای آن‌ها یادآور روزهایشان در رحم است. گام اول برای تسکین دادن گریه نوزاد شما این است که آن‌ها را در یک قنداق (اما نه خیلی تنگ!) درصورتی‌که بازوانش در کنار قنداق است قرار دهید.

  • کودک را بر روی پهلو یا معده بخوابانید

.کودکتان را بر روی پهلو و یا شکمش و بر روی بازوی خود به‌صورت برعکس بخوابانید.  هر دو موقعیت برای کودک آرامش‌بخش هستند و می‌توانند به حل مسائل مربوط به گاز معده و سایر مشکلات شکمی نوزادتان کمک کنند. همچنین می‌توانید او را بر روی شانه خود بگذارید و آرام کمرش را ماساژ دهید تا عاشق بزند و آرام شود.

  • صدای هیش از خود ایجاد کنید

یک‌صدای هیش ملایم را به‌طور مستقیم درحالی‌که دهانتان را به گوش کودک چسبانیده‌اید از خود ایجاد کنید، این صدا شبیه صداهای شنیده‌شده در رحم است. نگران نباشید که کمی صدای خود را در زمان گریه کودک بالا ببرید.

  • او را در آغوش خود تاب دهید

سعی کنید نوزاد خود را تکان بدهید یا کودک را به‌آرامی بچرخانید تا او آرام شود (درحالی‌که همیشه مراقب سر و گردن کودک هستید). نوزادان به این نوع حرکات از زمان خود در داخل رحم عادت دارند و همین موضوع می‌تواند در مدت کوتاهی پس از تولد موجبات قطع شدن گریه و سکوت را فراهم کند.

  • چیزی به وی بدهید تا بمکد

اگر از گریه نوزاد خود کلافه شده‌اید وی را با مکیدن سرگرم کنید. بسیاری از نوزادان درحالی‌که گریه می‌کنند آرامش خود را در هنگام خوردن و مکیدن چیزی به دست می‌آورند. سعی کنید از یک پستانک زمانی که کودک شروع به آرام شدن نموده است استفاده نمایید