به احتمال زیاد شما هم جستجوی زیادی در بین آشنایان و دوستان برای پیدا کردن یک آتلیه خوب برای عکس بارداری داشته‌اید و حتی ممکن است سری به انجمن‌های اینترنتی هم زده باشید. اما چیزی که در همه آنها دیده می‌شود این است که هر فرد ادعا می‌کند که عکس خود را پیش بهترین آتلیه بارداری گرفته است. اما آیا حقیقتاً همه آن‌ها بالاترین سطح مهارت را دارند؟ آیا همه آن‌ها می‌توانند نیازهای ما را برآورده کنند؟ چه فاکتورهایی در انتخاب آتلیه خوب برای عکس بارداری مهم است؟ آیا صرفاً باید قیمت عکاسی بارداری را در نظر بگیریم؟

با توجه به پیچیده بودن فرایند انتخاب آتلیه خوب برای عکس بارداری و حتی برای عکاسی کودک، در این مطلب می‌خواهیم این موضوع را از ۶ بعد متفاوت بررسی کنیم و ببینیم که تأثیر هر کدام از آنها به چه صورت است.

فاکتور زمان در انتخاب آتلیه خوب برای عکس بارداری

زمان طلاست و این اهمیت حتی در عکاسی بارداری هم وجود دارد. فراموش نکنید که سه ماهه اول و سه ماهه سوم در بارداری بسیار خطرناک هستند. این یعنی هر گونه فشار غیر قابل پیش بینی به شما می‌تواند جبران‌ناپذیر و فاجعه آمیز باشد. به همین دلیل شما در جریان عکاسی بارداری باید به این مسئله توجه ویژه داشته باشید.

روال عادی در عکس بارداری به این شکل است که شما هفته ۳۵ تا هفته ۴۰ را برای عکاسی انتخاب می‌کنید. این که شما بتوانید بهترین شرایط را در یک آتلیه تجربه کنید و امکانات لازم را برای شما فراهم کند، بسیار مهم است. به همین دلیل است که زمان یک موضوع مهم در انتخاب آتلیه خوب برای عکس بارداری است. حالا به موارد زیر توجه کنید:

آتلیه خوب برای عکس بارداری

 • طولانی شدن زمان باعث خستگی شما می‌شود و کیفیت عکس شما افت می‌کند؛
 • طولانی شدن زمان وقت زیادی از شما و همسرتان می‌گیرد و احتمالاً از عکاسی پشیمان می‌شوید؛
 • طولانی شدن زمان عکاسی می‌تواند برای شما و جنین خطرناک باشد؛
 • طولانی شدن زمان برنامه ریزی‌های شما را به هم می‌ریزد و ممکن است برخی از ژست‌های عکس بارداری شما را از بین ببرد (این مورد برای کسانی اهمیت دارد که از قبل ژست عکس بارداری را در اینترنت پیدا کرده‌اند و برای آن ساعت خاص برنامه ریزی کردند).

بنابراین در هنگام انتخاب آتلیه عکس بارداری اگر متوجه شدید که زمان شما به هدر می‌رود، می‌توانید آتلیه خود را عوض کنید و به سراغ گزینه دیگر بروید.

فاکتور مکان در انتخاب آتلیه خوب برای عکس بارداری

فاکتور مهم بعدی در انتخاب آتلیه خوب برای عکس بارداری توجه به مکان آتلیه است. شما به عنوان یک خانم باردار قادر به طی مسافتی طولانی نیستید. از طرف دیگر  محل عکاسی و کارگاه عکاسی باید شرایط استانداردی داشته باشد که شما برای رفت و برگشت دچار مشکل نشوید و راحت عکس خود را بگیرید.

اینجاست که به شما پیشنهاد می‌شود حتماً چند گزینه را از قبل بررسی کنید. شاید در نزدیکی شما یک یا چند آتلیه وجود داشته باشد که شما بخواهید از بین آنها یکی را انتخاب کنید. این در حالی است که بررسی‌های شما نشان داده این آتلیه‌ها کیفیت و مهارت بالایی ندارند. حالا چالش مکان را به چه شکلی می‌خواهید برطرف کنید؟!

پاسخ دادن به این سؤال کمی سخت است و برای هر کسی شرایط خاصی حکمفرماست. برخی از افراد بارداری پرخطر را تجربه می‌کنند و این انتخاب را برای آنها سخت می‌کند. پس در انتخاب آتلیه خوب به نکات عکاسی بارداری زیر توجه کنید

 • حتی الامکان آتلیه‌هایی را انتخاب کنید که از لحاظ مسافتی به شما نزدیک باشند؛
 • به سراغ گزینه‌هایی بروید که دسترسی به آنها ساده بوده و ترافیک زیادی تجربه نکنید؛
 • آتلیه‌هایی را انتخاب کنید که به محل کارتان یا به محل کار همسرتان نزدیک باشد؛
 • آتلیه‌هایی را انتخاب کنید که دسترسی شما به کارگاه آن ساده بوده و نیاز به طی کردن پلکان زیاد نداشته باشد؛
 • سعی کنید گزینه‌ای را انتخاب کنید که از لحاظ نور و از لحاظ هوا در سطح خوبی باشد؛
 • زیر زمین‌ها محل خوبی برای گرفتن عکس آتلیه‌ای هستند، اما شما بیشتر وضعیت فردی و شرایط جسمی خود را در نظر بگیرید.

آتلیه خوب برای عکس بارداری همراه خانواده

فاکتور امکانات در انتخاب آتلیه خوب برای عکس بارداری

هر چیزی که شما بخواهید بدون امکانات انجام دهید، گرفتن عکس بارداری در آتلیه بدون امکانات با کیفیت امکان پذیر نیست. امکانات یک آتلیه شامل چند دوربین با کیفیت، تجهیزات نورپردازی، نرم افزارهای ویرایش عکس، و همچنین امکانات و ابزارهایی مانند لباس و تجهیزات برای خانم باردار است.

هر کدام از این امکانات بخشی از فرآیند عکاسی بارداری را برعهده دارند و به عنوان یک عامل مهم و تأثیرگذار در کیفیت نهایی عکس شناخته می‌شوند. اهمیت امکانات به حدی است که در انتخاب آتلیه خوب عکس بارداری باید به آن توجه شود و شما آن را در بین گزینه‌های دارای اولویت خود قرار دهید. شک نداشته باشید که دوربین با کیفیت و تجهیزات مناسب در کیفیت عکس نقش دارند.

اما اگر می‌خواهید انتخاب شما جلوه بهتری داشته باشد و مطمئن باشید که در نهایت یک تصویر با کیفیت تحویل می‌گیرید، پیشنهاد ما این است که در انتخاب آتلیه خوب برای عکس بارداری به موارد زیر توجه کنید:

 • در اینترنت بگردید و چند ژست عکس بارداری پیدا کنید؛
 • به سراغ آتلیه بروید و از آنها بخواهید که عکس مورد نظر را پیاده کنند؛
 • اگر امکانات لازم را برای پیاده سازی چنین عکسی داشته باشند، گزینه خوبی هستند؛
 • سعی کنید و دوربین‌ها را هر چند اجمالی بشناسید تا در مورد تجهیزات آنها قضاوت کنید؛
 • اگر به ابزار خاصی برای عکس بارداری خود نیاز دارید آنها را از صاحب آتلیه بخواهید،
 • هیچ وقت امکانات را با قیمت ارزانتر عکس‌بارداری عوض نکنید که پشیمان خواهید شد.

فاکتور مهارت در انتخاب آتلیه خوب برای عکس بارداری

عکاسی بارداری قبل از اینکه یک صنعت باشد، یک هنر است که بتواند زیبایی یک مادر باردار را نشان دهد. همه ما با گوشی‌های معمولی هم می‌توانیم عکس‌های خوب و با کیفیتی بگیریم. جالب اینکه نرم افزارهای ویرایشی هم کم نیستند و ما می‌توانیم از قابلیت‌های این ابزارها هم برای زیباتر کردن یک عکس کمک بگیریم.

اما از یک آتلیه خوب برای عکس بارداری انتظار می‌رود که سطح مهارت و کیفیت عکاسی بسیار بالاتری نسبت به افراد معمولی نشان دهد. انتخاب زاویه مناسب، انتخاب نور مناسب، انتخاب فوکوس مناسب در دوربین عکاسی و انتخاب تجهیزات مناسب برای عکس نکات ریزی هستند که به زیباتر کردن عکس بارداری کمک می‌کند.

پما اگر بخواهیم توصیف خود را از یک عکاس حرفه‌ای آتلیه‌ای داشته باشیم باید به موارد زیر اشاره کنیم:

آتلیه خوب برای عکس بارداری با لباس

 • یک عکاس حرفه‌ای دوربین‌ها را به خوبی می‌شناسد؛
 • یک عکاس حرفه‌ای نورها را می‌شناسد؛
 • یک عکاس حرفه‌ای می‌داند که از چه زاویه‌ای استفاده کند؛
 • یک عکاس حرفه‌ای یک روانشناس حرفه‌ای هم هست؛
 • یک عکاس حرفه‌ای از تجهیزات به خوبی استفاده می‌کند؛
 • یک عکاس حرفه‌ای یک مشاوره خوب برای انتخاب ژست مناسب است.

سابقه و پیشینه آتلیه در انتخاب آتلیه برای عکس بارداری

شک نداشته باشید که بهترین ابزار برای انتخاب آتلیه خوب برای عکس بارداری و همچنین انتخاب یک عکاس حرفه‌ای، بررسی سابقه و پیشینه آتلیه در عکس بارداری است. یک عکاس می‌داند که هنر او تنها در یک تصویر بر روی کاغذ جلوه می‌یابد. اگر این تصویر زیبا باشد، نوعی تبلیغات برای اوست و به جذب مشتری منجر می‌شود. به همین دلیل سابقه و پیشینه آتلیه برای ما بسیار مهم است.

اما اگر می‌خواهید بدانید که برای مطالعه سابقه و پیشینه آتلیه باید چه کاری انجام دهید، موارد زیر بهترین پیشنهادها هستند:

 • حتماً از الگوها و تصاویر گذاشته شده قبلی در آتلیه دیدن کنید؛
 • از صاحب آتلیه بخواهید که الگوها و تصاویر قبلی را به شما نشان دهد؛
 • از آشنایان و دوستان در مورد سابقه آتلیه مورد نظر بپرسید؛
 • در شبکه‌های اجتماعی و در اینترنت بگردید تا شاید نشانی از آنها پیدا کنید؛
 • مغازه‌های همسایه و سایر همکاران می‌توانند در این مورد به شما کمک کنند.

آتلیه خوب برای عکس بارداری با لباس بچه

قیمت به عنوان یک فاکتور مهم در انتخاب آتلیه خوب

شاید برای شما تعجب برانگیز باشد که چرا قیمت را به عنوان آخرین فاکتور آورده‌ایم. در حقیقت ذکر کردن فاکتور قیمت در انتهای مطلب به این معنی است که شما هم آن را به عنوان آخرین فاکتور در نظر بگیرید. یک عکاس حرفه‌ای توجه زیادی به قیمت ندارد و بیشتر سعی می‌کند عکسی با کیفیت ایجاد کند و از آن یک رزومه فوق العاده برای خود بسازد.

شما هم اگر به دنبال یک آتلیه خوب برای عکس بارداری هستید، قیمت را در انتها در نظر بگیرید. بله! قیمت یک فاکتور مهم است و ممکن است انتخاب شما را تغییر دهد. اما قیمت به اندازه کیفیت اهمیت ندارد و شما هیچ وقت کیفیت عکس بارداری خود را فدای قیمت آن نکنید. گاهی ممکن است این قیمت پایین به دلیل وضعیت نامناسب دوربین‌ها یا سطح مهارت پایین عکاس باشد.

اما اگر قیمت عکس بارداری برای شما مهم است، مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید تا نتیجه کار را بهتر ببینید:

 • قبل از هر چیز چند آتلیه را در اینترنت پیدا کنید و با همه آنها تماس بگیرید.
 • در مورد شرایط عکاسی بارداری خود با آنها صحبت کنید و بگویید که دقیقاً چه چیزی می‌خواهید.
 • به صاحب و آتلیه بگویید که به دنبال اطلاع از قیمت عکاسی بارداری هستید و از آن‌ها یک قیمت رقابتی بگیرید.
 • این روند را برای چند آتلیه دنبال کنید و یک جدول مقایسه برای آنها ایجاد کنید.
 • حالا می‌توانید به سراغ آتلیه عکس بارداری نزدیک منزل خود هم بروید و از آنها هم در مورد قیمت عکاسی بپرسید.
 • حالا شما یک فرصت در اختیار دارید که می‌توانید آنها را با هم مقایسه کنید و بهترین آنها را انتخاب کنید.

توصیه ما این است که کیفیت را فدای قیمت نکنید و در مواردی که قیمت آنها نزدیک است، بالاترین کیفیت را انتخاب کنید. اما اگر مجبور هستید، به سراغ عکاسی بارداری ارزان بروید تا بخشی از هزینه آن را صرفه جویی کنید.

آتلیه خوب برای عکس بارداری در تهران

نتیجه گیری

در این مطلب ما ۶ فاکتور تحت عنوان قیمت عکاسی بارداری، سابقه و پیشینه آتلیه، مهارت عکاس، امکانات و تجهیزات آتلیه، مکان آتلیه و زمان عکس بارداری را به عنوان فاکتورهای مهم در انتخاب آتلیه خوب برای عکس بارداری معرفی کردیم. در مورد بررسی هر کدام از این گزینه‌ها صحبت کردیم و مشخص گردید که شما باید در هر مرحله چه کاری را انجام دهید.

گاهی سخت‌ترین و پیچیده‌ترین کارها را می‌توانید با بررسی چند گزینه ساده انجام دهید. در حقیقت این شما هستید که قرار است زحمت عکاسی را بکشید و در آتلیه حضور یابید. پس سعی کنید بهترین گزینه را با توجه به شرایط خود انتخاب کنید. گرفتن عکس بارداری در منزل هم راهکار پیشنهادی خوبیست که هم زحمت شما را کم می‌کند و هم بعد از نتیجه کار راضی خواهید بود. برای مشاوره بیشتر در این زمینه و گرفتن وقت عکس بارداری از طریق شماره‌های درج شده در وب سایت با ما در استودیو عکاسی کودک بامبو تماس باشید.

 

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
درباره استودیو بامبو

هیچ لذتی بالاتر از عکاسی از بچه های خوشحال و زیبا نیست و ما با عشق کارمان را از سال 93 با مدیریت آناهیتا یعقوبی در استودیو بامبو شروع کردیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.