به همان اندازه‌ای که سلیقه افراد مختلف با یکدیگر متفاوت است، پیدا کردن ایده برای مدل عکس نوزاد دختر هم می‌تواند متفاوت و شگفت انگیز باشد. وقتی که شما قصد استفاده از ابزارهای خاصی را دارید، چیدمان آنها در کنار یکدیگر ایده‌های جذابی خلق می‌کند. فرایند عکاسی و به طور ویژه عکاسی در آتلیه هم به همین شکل است. شما باید قطعات یک پازل را به صورت زیبا و مناسب در کنار یکدیگر قرار دهید تا به کمک آن هنرمندی خود را به رخ مشتری بکشید.

حقیقت ماجرا این است که شما با یک چالش سخت مواجه هستید و در برخی موارد پیدا کردن مدل عکس نوزاد دختر ممکن است چند روز زمان شما را بگیرد. اما به طور کلی چند اصول ساده و معمولی در انتخاب مدل و ژست عکاسی دخترانه وجود دارد که در ادامه بیشتر به آنها خواهیم پرداخت.

مدل عکس نوزاد دختر باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد

اولین چیزی که باید در نظر بگیریم این است که مدل عکس نوزاد دختر ویژگی‌های متفاوتی نسبت به مدل عکس نوزاد پسر یا حتی عکاسی بارداری دارد. شما با یک نوزاد با وضعیت غیرقابل پیش بینی و همچنین با وضعیت جسمی نسبتاً ضعیف مواجه هستید. خانواده‌ها در مورد عکاسی نوزاد حساسیت بیشتری به خرج می‌دهند و نگرانی بیشتری دارند. از طرفی دیگر عکاسان هم باید الزامات اولیه برای گرفتن یک عکس زیبا و استاندارد فراهم کنند. با قرار دادن ابعاد مختلف عکاسی، به این نتیجه می‌رسیم که باید موارد زیر رعایت شود:

مدل عکس نوزاد دختر پیچیده شده

بهتر است هنگام خواب نوزاد باشد

یک نوزاد در طول ۲۴ ساعت بیش از ۱۸ ساعت را در خواب به سر می‌برد. این می‌تواند یک فرصت خوب برای عکاسان آتلیه و برای خانواده‌ها باشد. در حقیقت زمانی که نوزاد خواب است شما برای پیدا کردن و اجرای مدل عکس نوزاد دختر محدودیت کمتری دارید. با توجه به انعطاف پذیری بدن نوزادان و همچنین شکل پذیری آن، شما می‌توانید در ساعت‌هایی که نوزاد خواب است ایده‌های مختلفی را اجرا کنید. البته در این مورد باید توجه داشته باشید که فشار زیادی به بدن نوزاد وارد نکنید و کاملاً مدل‌های انتخابی شما با آنها هماهنگی داشته باشد.

باید با توجه به شرایط فیزیکی و جسمی نوزاد انجام شود

شرایط فیزیکی و جسمی نقش مهمی در انتخاب ژست و مدل عکاسی دارد و در مورد انتخاب مدل عکس نوزاد دختر هم این وضعیت حاکم است. طبیعتاً شما انتظار ندارید که فشاری بیش از ظرفیت و وضعیت فیزیکی و جسمی نوزاد به او وارد کنید. در این مورد خانواده‌ها نمی‌توانند دخالت چندانی داشته باشند و بهتر است که روند عکاسی کاملاً تحت کنترل عکاس صورت گیرد. عکاسان به دلیل تجربه بالای خود در زمینه عکاسی کودکان و عکاسی نوزادان، به خوبی می‌دانند که در چه حدی می‌توانند تغییراتی در بدن کودکان به وجود بیاورند و از این وضعیت برای فرآیند عکاسی خود نهایت بهره را ببرند.

استفاده محدود از فلاش برای عکاسی

نکته مهم و پرتکرار در عکاسی نوزادان، ضعیف بودن وضعیت جسمی و سیستم ایمنی آنهاست. این یعنی شما نمی‌توانید از شرایط طبیعی عکاسی کودکان استفاده کنید و باید شرایط محدودتری، حتی در مورد فلاش دوربین هم رعایت کنید. چشم نوزادان بسیار ظریف است و فلاش دوربین می‌تواند به چشم آنها صدمه بزند. عملکرد و عکس العمل سیستم ایمنی در افراد بزرگسال به شکلی است که نسبت به نور فلاش عکس العمل سریع‌تری نشان می‌دهند. اما متاسفانه نوزادان در این مورد عکس العمل مناسبی ندارند و در جریان عکاسی باید استفاده از فلاش به کمترین حد ممکن برسد.

استفاده بیشتر از نرم افزارهای گرافیکی

یکی از ابزارهایی که می‌تواند کوتاهی یا قصور عمدی و احتمالی شما را پوشش دهد، کمک گرفتن از نرم افزارهای گرافیکی است. در حقیقت شما ممکن است در طول عکاسی نوزاد به این نتیجه برسید که اجرا کردن یک مدل عکس نوزاد دختر برای او خطرناک است یا نتیجه خوبی ندارد. از طرف دیگر احساس می‌کنید که این ایده می‌تواند شما را به یک عکس جذاب و دوست داشتنی برساند. اینجاست که باید دست به دامان نرم افزارهای گرافیکی مانند فتوشاپ بشوید. این ابزار به شما کمک می‌کند که کمبودهای روند عکاسی خود را پوشش دهید و یک عکس زیبا و استاندارد داشته باشید.

مدل عکس نوزاد دختر از جزئیات

ویژگی‌های مهم محل عکاسی نوزاد

دومین اصل مهم مؤثر بر انتخاب مدل عکس نوزاد دختر و حتی کودکان، در نظر گرفتن محل عکاسی است. اگر مطالب قبلی ما را دنبال کرده باشید، در یک مطلب (۹ اشتباه در عکاسی نوزاد که خانواده ها مرتکب می شوند) به اشتباه خانواده‌ها در جریان عکاسی نوزادان پرداختیم. این اشتباهات در زمینه انتخاب محل عکاسی هم ممکن است رخ دهد و تبعات جبران ناپذیری به دنبال داشته باشد. بنابراین شما در جریان عکاسی نوزاد خود سه گزینه عکاسی نوزاد در آتلیه، عکاسی نوزاد در بیمارستان و عکاسی نوزاد در خانه را در اختیار دارید. حالا شما باید مکان عکاسی را با توجه به چهار فاکتور زیر انتخاب کنید:

آرام و خلوت

آرام و خلوت بودن فضای عکاسی نوزادان از چند جهت می‌تواند به شما کمک کند. در بندهای قبلی اشاره کردیم که گرفتن عکس در زمانی که نوزاد خواب است بهترین انتخاب ممکن است. این یعنی شما برای انتخاب مدل عکس نوزاد دختر محدودیت کمتری دارید. از طرف دیگر فضای آرام و خلوت باعث آرامش روحی نوزاد می‌شود و این کار شما را برای عکاسی ساده‌تر می‌کند. به همین دلیل حتی اگر عکاسی در بیمارستان یا عکاسی در منزل را هم انتخاب می‌کنید، سعی کنید که فضای آرام و خلوت به وجود بیاورید تا عکاس آتلیه بتواند کار خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهد.

دمای مناسب و هماهنگ با شرایط نوزاد

سیستم ایمنی و وضعیت جسمی نوزادان به شکلی است که نیاز به گذر زمان برای هماهنگی با دمای محیط دارند. این در حالی است که عکاسان و خانواده‌ها می‌توانند از قبل شرایطی در وضعیت دمای محل عکاسی به وجود بیاورند تا کمترین فشار ممکن به نوزاد وارد شود. خوشبختانه اکثر آتلیه‌ها و حتی گروه ما در استودیو بامبو بهترین فضای ممکن از لحاظ دما را برای عکاسی نوزاد به وجود آوردیم. شما اگر امکان بازدید از آتلیه و محل عکاسی ما را داشته باشید، به خوبی می‌توانید کیفیت آتلیه را تشخیص دهید و مناسب بودن شرایط آن را برای کودک و نوزاد خود تأیید کنید.

کاملاً استریلیزه و به دور از آلودگی

استرلیزه بودن و جلوگیری از ورود آلودگی به محل عکاسی تأثیر چندانی در انتخاب مدل عکس نوزاد دختر ندارد، اما به عنوان یک قاعده کلی در طراحی و اجرای آتلیه باید رعایت شود. وارد آمدن هرگونه تنش مانند شرایط بیماری مثل باکتری‌ها و ویروس‌ها می‌تواند تبعات جبران ناپذیری برای نوزادان داشته باشد. به همین دلیل محل عکاسی نوزاد باید کاملاً استریلیزه و به دور از هرگونه آلودگی باشد. توصیه می‌کنم که حتماً از آتلیه ما و محل عکاسی آن بازدید کنید تا متوجه شوید که دقیقاً منظور ما از استرلیزه بودن چیست.

مدل عکس نوزاد دختر در آتلیه

دسترسی مناسب برای خانواده‌ها

در نهایت شما برای انتخاب مدل عکس نوزاد دختر و همچنین انتخاب آتلیه باید وضعیت دسترسی خانواده‌ها به آتلیه را هم بررسی کنید. جابجا کردن یک نوزاد در یک مسافت دور امکان پذیر نیست و این می‌تواند بسیاری از خانواده‌ها را نسبت به گرفتن عکس نوزاد پشیمان کند. به همین دلیل خانواده‌ها باید سعی کنند به سراغ آتلیه‌هایی بروید که بیشترین دسترسی را با آن‌ها می‌دهد و چندان دور نیست. مطمئناً قرار گرفتن در یک ترافیک طولانی مدت و جابجا شدن در یک مسافت طولانی نمی‌تواند جذابیتی برای خانواده‌ها داشته باشد و نیاز دارند که شرایط بهتر و استانداردتری انتخاب شود.

چند ایده جذاب عکس نوزاد دختر

اما به عنوان بخش انتهایی مطلب، بد نیست که به مرور از چند ایده جذاب برای عکاسی نوزادان دختر اشاره کنیم و از بین آنها یک مدل مناسب را انتخاب کنیم. طبیعتاً تفاوت زیادی بین مدل عکس نوزاد دختر و عکس نوزاد پسر وجود ندارد، اما با ایجاد تغییراتی کوچک و جزئی می‌توان زیبایی‌های خلق کرد که هنر یک عکاس را به رخ می‌کشد. بنابراین شما می‌توانید ایده‌های زیر را به شکل‌های مختلف پیاده سازی کنید:

تبدیل کردن وان حمام به یک استخر کوچک

این می‌تواند یکی از جذاب‌ترین و ماندگارترین مدلهای عکس نوزاد شما باشد. در این شیوه عکاسان یا آتلیه‌ها دارای یک وان مخصوص برای عکاسی نوزاد هستند که داخل آن را با آب با درجه حرارت مناسب پر می‌کنند و بر روی آن از برگ گل به شکل‌های مختلف استفاده می‌کنند. پیاده سازی این ایده بسیار متنوع است و عکاسان می‌توانند با توجه به سلیقه خانواده‌ها تغییرات مختلفی در آنها به وجود بیاورند.

استفاده از برگ گل‌های قرمز و صورتی در زمینه

ایده بعدی کمک گرفتن از برگ گل‌های قرمز و صورتی در زمینه عکس است. در این ایده شما می‌توانید فضای آتلیه یا حتی اتاق کودک خود را در منزل انتخاب کنید و از برگ گل رز یا هر گل دیگری به شکل مصنوعی یا طبیعی کمک بگیرید. هماهنگی رنگ قرمز و صورتی با شخصیت دخترانه می‌تواند جذابیت بالایی به این تصویر شما ببخشد. گاهی کمک گرفتن از وسایل بازی یا حتی وسایل خواب می‌تواند به زیبایی بیشتر این مدل عکس نوزاد دختر کمک کند.

مدل عکس نوزاد دختر

کمک گرفتن از والدین

والدین همیشه نقش مهم و غیرقابل انکار در عکاسی نوزادان و کودکان دارند. در بیشتر موارد تنوع بخشی به ایده‌های عکاسی نوزادان به کمک استفاده از والدین انجام می‌شود. طبیعتاً حضور اعضای خانواده مانند حضور فرزند بزرگتر در جریان عکاسی یا کمک گرفتن از نقش حمایتی پدر می‌تواند زیبایی این عکسها را دوچندان کند. البته نباید این نکته را فراموش نکنید که اجرای مدل عکس نوزاد دختر باید بیشتر با محوریت نوزاد انجام گیرد و اعضای خانواده بیشتر به عنوان یار کمکی در تصاویر دیده می‌شود.

تلاش برای بازیگوش نشان دادن کودک

از آخرین راهکارهایی که عکاسان می‌توانند برای جذاب‌تر کردن مدل عکس نوزاد دختر به کار ببرند، تلاش برای بازیگوش نشان دادن کودک است. این ایده بیشتر سلیقه‌ای است و ممکن است انتخاب خانواده‌ها یا انتخاب عکاسان با یکدیگر متفاوت باشد. به همین دلیل ما در این زمینه پیشنهاد چندانی به شما نشان نمی‌دهیم، اما توصیه می‌کنم که حتماً از نمونه کارهای ما در استودیو بامبو دیدن کنید تا با تفاوت آنها آشنا شوید.

در نهایت باز هم باید به این نکته اشاره کنیم که تنوع زیادی برای مدل عکس نوزاد دختر وجود دارد، اما شما باید از گزینه‌های متنوع در دسترس خود، تنها مواردی را انتخاب کنید که با وضعیت نوزاد شما همخوانی داشته باشد و فاکتورهای دیگری مانند هزینه عکاسی و محل عکاسی هم در آن گنجانده شده باشد. البته شاید خود شما هم در این مورد نتوانید انتخاب خوبی داشته باشید و بهتر است که از سلیقه عکاس یا آتلیه کمک بگیرید.