حتماً برای شما این سؤال پیش آمده که چگونه برخی از بازیگران در عکس تولد خود زیباتر نشان داده می‌شوند و چگونه ژست عکس تولد دخترانه انتخاب می‌کنند؟ انتخاب ژست برای عکاسی یک هنر است که باید قبول کنیم همه توانایی چنین کاری را ندارند. برخی از افراد به لطف خلاقیت خود و برخی هم به لطف تجربه کاری خود به خوبی می‌توانند ژستهای مختلف را پیشنهاد دهند و سبک‌های مختلف عکس تولد را پیاده سازی کنند.

به دلیل اهمیت انتخاب ژست عکس تولد دخترانه در آتلیه و منزل ما در این مطلب تصمیم گرفتیم که به بررسی این موضوع بپردازیم و ببینیم که برای داشتن بهترین پیشنهاد ممکن باید چه کارهایی انجام دهیم.

چند نکته ظریف در ژست عکس تولد دخترانه

اولین چیزی که شما قبل از انتخاب ژست عکس تولد دخترانه باید به آن توجه کنید این است که شرایط این عکاسی با عکاسی پسران یا حتی عکاسی کودک در آتلیه‌ متفاوت است. در حقیقت شرایط شخصیتی و رفتاری دختران و همچنین تفاوت عکس تولد با عکس‌های معمولی کمک می‌کند که شما در این زمینه بتوانید ژست‌های خاص و متفاوت را امتحان کنید. بنابراین به عنوان اصول اولیه باید سه مورد زیر را به دقت رعایت کنید:

باید ظرافت‌های دخترانه را نشان دهد

اولین کاری که شما در انتخاب ژست عکس تولد دخترانه باید انجام دهید این است که ظرافت‌های دخترانه را به خوبی نشان دهید. این ظرافت‌ها می‌تواند در قالب نورپردازی مناسب یا استفاده از تم فانتزی در جریان عکاسی باشد یا حتی از روش‌های مختلف ویرایش عکس کمک گرفته شود. شما ممکن است در ژست‌های پسرانه به سراغ الگوهای مختلفی مانند بازی کردن یا دویدن بروید اما در مورد دختران شما ایده‌های متفاوت‌تری دارید که هم با شخصیت دختران سازگاری دارد و هم به نوعی می‌تواند جذابیت به تصویر شما ببخشد.

ژست عکس تولد دخترانه با ماکت کیک

شیطنت‌های کودکانه به جذابیت عکس کمک می‌کند

اصل دیگه ای که شما در انتخاب ژست عکس تولد دخترانه می‌توانید از آن استفاده کنید به کاربردن شیطنت‌های کودکانه برای جذاب کردن عکس است. شیطنت کودکانه هم در مورد پسران و هم در مورد دختران به خوبی جواب می‌دهد. اما می‌توان با کمی تغییر از این جذابیت به شکلهای مختلف استفاده کرد و یک عکس متفاوت ایجاد کرد. ضمن اینکه همراه کردن چند نفر از دوستان و پیاده کردن ایده‌هایی مانند کیک مالی کردن فرد ایده جذاب دیگری است که شما می‌توانید به عنوان شیطنت‌های کودکان در کار ببرید و اتفاقاً نتیجه کار را هم به شکل عجیبی بهبود می‌بخشد.

انتخاب ژست عکس باید با فرهنگ محل زندگی همخوانی داشته باشد

آخرین اصلی که شما باید در جریان عکاسی خود به کار ببرید این است که روش عکاسی شما کاملاً با فرهنگ محل زندگی فرد همخوانی داشته باشد. ممکن است در اینترنت ایده‌های مختلفی را برای گرفتن عکس تولد دخترانه پیدا کنید که اکثر آنها مربوط به وب سایت‌های خارجی و هنرمندان خارجی هستند. ما باید قبول کنیم که پیاده کردن این ایده‌ها تحت شرایط خاصی امکان پذیر است و برخی از آنها امکان اجرایی ندارند. ایده‌های عکاسی برای مناطق شهری با ایده‌های عکاسی در مناطق روستایی و بخش‌های مختلف یک شهر با یکدیگر متفاوت هستند و این باعث می‌شود که ما تنوع بالایی در جریان عکاسی خود داشته باشید.

انتخاب ژست عکس باید با فرهنگ محل زندگی همخوانی داشته باشد

انتخاب ژست عکاسی در آتلیه

حالا به فرض این که شما به عنوان عکاس آتلیه یا به عنوان صاحب عکس تصمیم دارید که عکاسی تولد خود را در آتلیه برگزار کنید. بین گرفتن عکس در آتلیه و منزل با یکدیگر تفاوت وجود دارد و به همین دلیل باید برای هر کدام از آنها شرایط متفاوتی در نظر گرفته شود. اگر برای عکاسی خود به سراغ آتلیه می‌روید سه مورد زیر را به عنوان ایده رعایت کنید:

کمک گرفتن از تجهیزات و تم آتلیه

به عنوان ساده‌ترین راهکار و کم هزینه‌ترین آن‌ها برای ژست عکس تولد دخترانه شما می‌توانید از تجهیزات و تم موجود در آتلیه استفاده کنید. آتلیه‌ها برای عکاسی تولد تجهیزات متفاوتی دارند که امکان تنوع بخشی به تصاویر را دارند. آتلیه‌ها این تجهیزات را به صورت رایگان در اختیار شما قرار می‌دهند و شما دردسر کمتری بابت این موضوع متحمل می‌شوید. البته ممکن است برای شما و برای افراد حساس نگرانی‌هایی در مورد تکراری شدن فرایند عکس وجود داشته باشد. اما در هر صورت این یکی از بهترین ایده‌ها برای کاهش هزینه عکاسی است.

ژست عکس تولد دخترانه با تم تولد

همراه بردن دوستان و خانواده به آتلیه

شیوه دوم این است که شما در جریان عکاسی تولد خود از دوستان و خانواده کمک بگیرید تا به کمک آنها شرایط بهتری در عکاسی خود داشته باشید. همراه کردن دوستان و خانواده در این شیوه عکاسی با محدودیت بیشتری همراه است و طبیعی است که آتلیه‌ها برای چنین ایده‌ای مقاومت از خود نشان دهند. پس شما می‌توانید برای گرفتن ژست عکس تولد دخترانه هم از کمک دوستان و هم از کمک خانواده بهره ببرید به شرط این که با قوانین آتلیه همخوانی داشته باشد.

همراه بردن تجهیزات و لباس شخصی

آخرین مورد در گرفتن عکس آتلیه‌ای برای تولد این است که شما از تجهیزات و لباس شخصی استفاده کنید که کاملاً یک موضوع سلیقه‌ای است. این روش عکاسی دردسر زیادی دارد و شما مجبور هستید که تجهیزات را تا آتلیه ببرید و در نهایت آنها را برگردانید. کسانی که نسبت به تجهیزات و لباس عکس تولد خود حساس هستند بهتر است از این ایده استفاده کنند. اما روش دیگری برای ژست عکس تولد دخترانه وجود دارد که آن هم انجام عکاسی در منزل است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

انتخاب ژست عکاسی تولد در منزل

انتخاب ژست عکاسی تولد در منزل

ایده دیگری که شما برای ژست عکس تولد دخترانه می‌توانید از آن استفاده کنید این است که از عکاس بخواهید فرایند عکاسی را در منزل انجام دهد و شما تمامی تجهیزات را تأمین کنید. این روش عکاسی هزینه‌بر است زیرا هم شما باید مبلغ بیشتری بابت عکاسی بپردازید و هم هزینه تأمین تجهیزات برای زمینه عکس را فراهم کنید. در این حالت شما از ۴ مورد زیر می‌توانید استفاده کنید:

استفاده از تم تولد

این رایج‌ترین و تکراری‌ترین ایده به عنوان ژست عکس تولد دخترانه است که از تم تولد استفاده می‌شود. تم تولد شامل استفاده از تجهیزاتی مانند انواع بادکنک‌ها و شمع و فشفشه است که همه آنها به صورت یک مجموعه فروخته می‌شوند و تنوع رنگی بالایی دارند. در این مجموعه امکان استفاده از کاغذ رنگی و همچنین شماره‌های بزرگ نشان دهنده سن‌تولد هم وجود دارد که برای تنوع بخشیدن به عکاسی تولد مناسب هستند. انتخاب این مجموعه به سلیقه شما و همچنین دسترسی به امکانات مختلف بستگی دارد و بهتر است با مشورت عکاس انجام شود.

ژست عکس تولد دخترانه با تجهیزات اتلیه

کمک گرفتن از وسایل بازی و تجهیزات شخصی

این می‌تواند بهترین ایده ممکن برای گرفتن عکس تولد کودکان در منزل باشد. معمولاً کودکان چه پسر و چه دختر علاقه زیادی به وسایل بازی و تجهیزات شخصی خود دارند و می‌توانند نوعی خاطره سازی برای آنها باشد. شما هم می‌توانید در جریان عکاسی کودک خود از این تجهیزات و وسایل استفاده کنید و تنوع بیشتری به عکاسی خود بخشید. ایده استفاده از وسایل بازی برای پسران و دختران متفاوت است و بهتر است در این مورد عکاس آتلیه‌ای به شما پیشنهاد دهد که کدام یک از تجهیزات بهتر بوده و تأثیر آن بر روی جذابیت عکس بیشتر است.

کمک گرفتن از دوستان و خانواده در منزل

همانطور که شما از دوستان و خانواده برای گرفتن عکس تولد در آتلیه استفاده کردید در اینجا هم می‌توانید از دوستان و خانواده کمک بگیرید و آنها را در جریان عکاسی دخالت دهید. اگر عکاسی مربوط به کودک دختر با سن پایین باشد کمک گرفتن از دوستان مدرسه‌ای یا دوستان مهدکودک یکی از بهترین پیشنهاداتی است که هم باعث شادی کودک شما می‌شود و هم جذابیت عکس او را بالا می‌برد. اما اگر خود شما به دنبال گرفتن عکس تولد دخترانه هستید و سن شما بالاست بهتر است از دوستان و خانواده دعوت کنید که در جریان عکاسی شما حضور داشته باشند و به شکل‌های مختلف از آنها کمک بگیرید.

گرفتن عکس تولد دخترانه در فضای باز

ایده جذاب دیگری که شما می‌توانید از آن استفاده کنید این است که عکاسی خود را به یک فضای باز مانند حیاط در یک خانه ویلایی ببرید. فضاهای سرسبز و فضای باز پیشنهاد خوبی برایتم و تصویر زمینه در یک عکاسی است که شما می‌توانید در کنار یک آلاچیق یا هر فضای دیگری عکاسی خود را انجام دهید. البته گرفتن این چنین عکسی در وضعیت ساختمان‌های آپارتمان‌های امروزی بسیار محدود است و تنها برای طیف خاصی این امکان وجود دارد. بنابراین اگر چه این ایده برای ژست عکس تولد دخترانه جذاب و دوست داشتنی است اما با محدودیت بیشتری نسبت به سایر گزینه‌ها همراه است.

ژست عکس تولد دخترانه

 جمع بندی

با وجود شبکه‌های اجتماعی امروزه گرفتن عکس تولد زیبا تبدیل به یک رقابت جذاب شده و اکثر افراد و به طور ویژه دختران علاقه دارند که عکس‌های زیباتر و جذاب‌تری داشته باشند. به همین دلیل است که ژست عکس تولد دخترانه یکی از کلید واژه‌های پر جستجو در اینترنت است و هر کدام از آنها به دنبال سبک‌های خاصی هستند. طبیعی است که شما در سایت‌های فارسی زبان و انگلیسی‌زبان نمونه‌های مختلفی از این فرصت‌ها را پیدا کنید که مطابق با سلیقه شما باشند. اما در این مطلب ما بیشتر به اصول اولیه در پیاده کردن ژست عکاسی دخترانه پرداختیم تا شما با یادگیری اصول اولیه بتوانید خودتان ژست‌های مختلف را خلق کنید.

عکاسان آتلیه‌ای در گرفتن یک عکس زیبا نقش مهمی دارند و می‌توانند به عنوان اصلی‌ترین مشاوره در انتخاب ژست‌های مختلف به ما کمک کنند. این افراد تجربه بالایی دارند و شرایط مختلف را تجربه کرده‌اند. پس ما اگر بخواهیم عکاسی تولد خود را در منزل یا در آتلیه انجام دهیم عکاسان در کنار ما هستند تا اطلاعات کامل و دقیق را در اختیار ما قرار داده و بهترین ژست عکس تولد دخترانه را انتخاب کنیم. شما هم می‌توانید سؤالات خود را در بخش نظرات همین مطلب مطرح کنید یا به طور مستقیم با ما در استودیو عکاسی کودک بامبو تماس بگیرید تا به ابهامات شما پاسخ دهیم.