تعداد عکاسانی که صرفاً بر روی چهره کودکان متمرکز شوند و بحث بک گراند عکس کودک را نادیده بگیرند بسیار کم است و معمولاً تصاویر پس زمینه اهمیت بالایی دارد.این یک واقعیت است که بخش مهمی از زیبایی تصاویر به فضای اطراف آن‌ها وابسته شده و هنرمند واقعی کسی است که بتواند این تصاویر را به خوبی با هم ترکیب کند. گاهی یک عکاسی با کیفیت در یک فضای زمینه‌ای نامناسب یا حالت برعکس آن نتیجه متفاوتی به ما ارائه می‌دهد. حتماً تجربه این سبک عکاسی در فضای باز و به طور ویژه در فصل بهار در فضای سبز داشته‌اید.

این موضوعی است که در مطلب امروز به آن خواهیم پرداخت و نکاتی در مورد انتخاب بک گراند عکس کودک و نکات مهم در روش انتخاب آن ذکر خواهیم کرد. البته طبیعی است که در این شیوه همانند هر شیوه هنرمندانه دیگری، بحث سلیقه و تنوع طلبی فرد فاکتوری مهم و تعیین کننده است.

بک گراند عکس کودک را به دو شکل می‌توان تغییر داد

به عنوان اولین نکته‌ای که در این مطلب به آن اشاره خواهیم کرد این است که بک گراند عکس کودک یک موضوع قطعی و ثابت نیست. این یعنی اینکه شما ملزم به رعایت نکات حتمی در فرآیند عکاسی نیستید و به راحتی می‌توانید تغییرات مختلفی در آن به وجود بیاورید.به عنوان مثال، ممکن است یک آتلیه چند بک گراند برای عکاسی کودک یا حتی عکاسی بارداری داشته باشد. اما تعداد این تصاویر به این معنی نیست که شما حتماً باید از آنها استفاده کنید و امکان تغییر آنها وجود دارد. در حقیقت تصاویر پیشنهاد شده توسط آتلیه صرفاً تصاویری هستند که با سلیقه طراح آتلیه همخوانی دارد و ممکن است شما تمایل چندانی به آن نداشته باشید.

بک گراند عکس کودک تیره در فضای باز

اینجاست که شما می‌توانید از گزینه تغییر بک گراند عکس کودک کمک بگیرید که دو راهکار مهم در اختیار شماست. راهکار اول این است که شما هزینه تغییر بک گراند آتلیه را بپردازید و خودتان یک تصویر پس زمینه با سلیقه خود طراحی کنید. اما راهکار دوم کمک گرفتن از نرم افزارهای گرافیکی است که در ادامه بیشتر هر دو مورد را بحث خواهیم کرد.

روش اول: تغییر بک گراند عکس کودک در آتلیه عکاسی

راهکار اول تغییر بک گراند عکس کودک در آتلیه عکاسی است. این راهکار به عنوان یک راهکار گرانقیمت و هزینه‌بر شناخته می‌شود و اگر شما به دنبال عکاسی کودک ارزان هستید بهتر است از این موضوع چشم‌پوشی کنید.حقیقت ماجرا این است که آتلیه‌ها هزینه بالایی برای طراحی بک گراند آتلیه خود پرداخت می‌کنند و به راحتی حاضر به تغییر آن نیستند. شما اگر این مسیر را انتخاب کنید ۴ پیشنهاد برای شما داریم:

استفاده از تم‌های تکراری آتلیه

پیشنهاد اول ما، استفاده از تم‌های تکراری آتلیه است. فرض بگیرید که آتلیه مورد نظر شما چند تصویر بک گراند خاص و ثابت طراحی کرده که از لحاظ طراحی کلی مورد پسند شما هستند اما دوست دارید در برخی از جزئیات آن تغییراتی به وجود بیاورید. در این حالت شما با توجه به مناسبت مورد نظر خود مانند جشن تولد، جشن دندان یا هر مورد دیگری، تغییرات جزئی درتم بک گراند به وجود می‌آورید. به عنوان مثال چند بادکنک به شکل عدد یا چند تصویر فانتزی به تصویر زمینه اضافه می‌کنید که هم هزینه عکاسی شما کاهش یابد و هم تغییرات دلخواه شما به وجود آید.

همراه بردن متریال بک گراند شخصی

در مطالب قبل (عکس تولد کودک در آتلیه و اصول آن) به این نکته اشاره کردیم که می‌توانیم تم تولد خود را به آتلیه ببریم و از آن به عنوان یک تغییر خاص و استثنایی کمک بگیریم. این ایده فقط مختص به عکاسی تولد نیست و شما می‌توانید به مناسبت‌های مختلف سعی کنید که بک گراند عکس کودک خود را تغییر دهید. برای این کار شما متریال ها و ابزارهای مورد نیاز خود را به آتلیه می‌برید و از صاحب آتلیه می‌خواهید که بک گراند اولیه خود را با یک پارچه یا هر ابزار دیگری بپوشاند.بنابراین بدون این که کمکی از بک گراند تکراری آتلیه گرفته باشید شما می‌توانید بک گراند را با توجه به سلیقه و ابزارهای خود طراحی کنید.

بک گراند عکس کودک سفید

سفارش بک گراند با توجه به الگوهای اینترنتی

پیشنهاد بعدی ما استفاده از بستر اینترنت برای پیدا کردن بک گراند عکس کودک است. این مورد هم بسیار هزینه بر است و ممکن است شما را به مسیرهای پر خرج و با دردسر زیاد ببرد. شما ممکن است چند روز در اینترنت جستجو کنید و یک تصویر بک گراند فوق العاده پیدا کنید. اما باید به اجرای آن در آتلیه و همچنین رضایت صاحب آتلیه فکر کنید. فراموش نکنید که بیشتر بک‌گراندهای پیشنهاد شده در بستر اینترنت با هزینه بالا اجرا شده‌اند و از آنها برای فرآیند عکاسی در بلند مدت استفاده می‌شود. پس اگر حساسیت زیادی ندارید ترجیحاً این گزینه را فراموش کنید و روش‌های دیگر را امتحان کنید.

تغییر فضای عکاسی از آتلیه به فضای باز

آخرین راهکار ما برای کسانی که به فکر تغییر بک گراند عکس کودک در آتلیه هستند این است که عکاسی خود را به فضای خارج از آتلیه کودک ببرند. شاید در مطالب قبلی ما به این نکته برخورده باشید که امکان عکاسی کودک در منزل وجود دارد. اما شما به دنبال یک تصویر زمینه خاص و متفاوت هستید و به همین دلیل می‌توان یک شهر بازی یا حتی یک پارک نزدیک به محل سکونت خود را انتخاب کنید. در این صورت اگرچه ممکن است هزینه عکاسی کودک شما بالاتر از حالت طبیعی باشد، اما هزینه آن کمتر از تغییر بک گراند است و شما هزینه خرید لوازم جدید را نمی‌پردازید.

روش دوم: تغییر بک گراند عکس کودک در نرم افزارهای ویرایشی

راهکار دوم این است که شما بک گراند عکس کودک خود را با استفاده از نرم افزارهای گرافیکی و ویرایشی تغییر دهید. در این شیوه شما می‌توانید هر گونه بک گراندهای فانتزی یا واقعی را پیدا کنید و از آنها در تصویر زمینه عکس کودک استفاده کنید. این روش تنوع بسیار بالاتری دارد و از لحاظ هزینه هم برای شما مقرون به صرفه است. اما در هر صورت سطح بالای مهارت عکاس در کار با نرم افزارهای گرافیکی و همچنین ایجاد تصاویر غیر طبیعی از جمله ایرادات این روش است. اگر تصمیم دارید که از این شیوه استفاده کنید توصیه ما به کار بردن یکی از ۴ راهکار زیر است:

نمونه‌های رایگان و لایه باز در اینترنت

شما فقط کافی است که در اینترنت نمونه‌های رایگان یا بک گراند لایه باز برای عکاسی کودک در اینترنت را جستجو کنید. خوشبختانه شرکت‌ها و آتلیه‌ها برای جذب مشتری و همچنین نشان دادن هنر خود به کاربران اینترنتی سعی می‌کند که نمونه‌های رایگان از بک گراند عکس کودک را در سایت‌های خود منتشر کنند تا از این طریق مشتریان بیشتری به سمت خود بکشانند. اگر می‌خواهید هزینه عکاسی کودک شما بالا نرود و در عوض تغییرات دلخواه و جذابی در تصویر زمینه عکس او به وجود بیاورید، این یک گزینه ایده‌آل است. البته این نکته را هم فراموش نکنید که بقیه خانواده‌ها هم به این تصاویر رایگان دسترسی دارند و ممکن است عکس کودک شما با عکس کودک همسایه شما یک تصویر زمینه مشابه داشته باشد!

بک گراند عکس نوزاد

پیشنهاد خانواده‌ها با تصاویر طبیعی

راهکار دوم برای تغییر بک گراند عکس کودک این است که خانواده‌ها پیشنهاد بدهند. روال کار به این صورت است که خانواده‌ها در اینترنت یا حتی در فضای اطراف خود تصاویر طبیعی پیدا می‌کنند.مثلاً شما در تعطیلات ایام نوروز یا تعطیلات تابستان به یکی از نقاط بکر ایران سفر می‌کنید و در آنجا از فضای طبیعی عکس می‌گیرید. فضای این منطقه به حدی زیباست که دوست دارید از آن به عنوان تصویر زمینه عکس کودک خود هم استفاده کنید. زمانی که به آتلیه مراجعه می‌کنید این تصاویر را با خود می‌برید و از عکاس یا ادیتور عکس می‌خواهید که از این تصاویر در پس زمینه تصویر کودک شما استفاده کند.اگرچه این موضوع کار صاحب آتلیه را کمی سخت می‌کند اما مطمئن باشید که در نهایت از نتیجه کار راضی خواهید بود.

پیشنهاد آتلیه با تصاویر طبیعی

راهکار سوم برای تغییر بک گراند عکس کودک بدون اینکه شما پیشنهادی داشته باشید این است که از صاحب آتلیه بخواهید تصاویر طبیعی را برای کودک شما انتخاب کند. قرار دادن کودک شما در کنار جاذبه‌های گردشگری مختلف در ایران یا در کشورهای دیگر، استفاده از تصاویر اماکن مذهبی یا استفاده از جاذبه‌های خاص و متفاوت طبیعی پیشنهادات خوبی هستند که در این زمینه می‌توانند به شما کمک کنند.فقط به این نکته توجه داشته باشید که اگر قرار است صاحب آتلیه یا ادیتور عکس به شما پیشنهاد بدهد باید سعی کنید که به پیشنهاد آنها احترام بگذارید، زیرا آنها معمولاً تصاویر پیشنهادی خود را با توجه به نوع پوشش و سبک عکاسی کودک شما انتخاب می‌کنند و فاکتورهای مختلفی را در نظر می‌گیرند.

استفاده از تصاویر فانتزی با مفاهیم مناسبتی

راهکار نهایی استفاده از تصاویر فانتزی با مفاهیم مناسبتی است. خوشبختانه گرافیست‌ها برای مناسبت‌های مختلف سعی می‌کنند تصاویر گرافیکی جذابی را خلق کنند که به کمک آن هنر خود را به رخ دیگران کشیده و از این طریق مشتری جذب کنند. مثلاً این گرافیست‌ها برای مناسبت‌هایی مانند جشن تولد، جشن دندان، جشن عروسی و بارداری تصاویر متنوعی دارند که استفاده از آنها محدودیت چندانی ندارد. این بهترین فرصت برای شماست که از عکاس بخواهید از تصاویر فانتزی با مفاهیم مناسبتی به عنوان بک گراند عکس کودک شما استفاده کند. خوشبختانه در این زمینه تنوع بالایی وجود دارد و این کار شما را برای ایجاد خلاقیت و زیبایی در عکس کودک ساده‌تر می‌کند.

بک گراند عکس کودک در فضای باز

نتیجه گیری

بک گراند نقش مهمی در زیبایی عکس دارد و گاهی انتخاب یک بک گراند اشتباه می‌تواند روند عکاسی شما را به طور کامل تغییر دهد. امروزه اکثر آتلیه‌ها سعی می‌کنند که تصاویر بک گراند را از قبل به صورت آماده داشته باشند تا آنها را به خانواده‌ها نشان دهند و امکان انتخاب گزینه‌های مختلف را به آنها بدهند. از طرف دیگر خانواده‌ها دوست دارند که از بهترین بک گراند ممکن برای عکس کودک خود استفاده کند تا آنها را متفاوت و خاص نشان دهند. این موضوع باعث ایجاد نوعی چالش بین خانواده‌ها و آتلیه‌ها می‌شود که راهکار آن تغییر بک گراند عکس کودک است.

در این مطلب ما دو راهکار برای تغییر بک گراند عکاسی کودک پیشنهاد دادیم که یکی از آنها تغییر بک گراند در آتلیه و دیگری تغییر بک گراند در نرم افزارهای گرافیکی است. روش اول محبوبیت بالایی دارد، اما به دلیل هزینه بر بودن و همچنین زمان‌بر بودن آماده سازی بک گراند تعداد کمی از خانواده‌ها می‌توانند آن را اجرایی کند. اما امکان تغییر بک گراند عکس کودک در نرم افزارهای گرافیکی وجود دارد و خانواده‌ها در این زمینه گزینه‌های انتخابی بیشتری در اختیار دارند.

ما در استودیو بامبو به عنوان یک گروه حرفه‌ای در زمینه عکاسی کودک و عکاسی نوزاد این امکان را به شما می‌دهیم تا بک گراند عکس کودک خود را به دلخواه انتخاب کنید و بهترین گزینه را برای آن بپسندید. برای کسب اطلاعات بیشتر و رزرو وقت عکاسی از شماره‌های درج شده در وب سایت استودیو بامبو استفاده کنید.