برای حضور در استودیو عکاسی کودک و نوزاد بهتر است نکاتی را رعایت کنید تا در زمان حضور احساس آرامش بیشتری داشته باشید و عکس های فوق العاده ای را تحویل بگیرید

 

در مقاله زیر شما نکاتی را می خوانید که با رعایت آنها به راحتی می توایند به ما برای خلق عکس هایی بی نظیر از شما و فرزندانتان کمک کنید و هم خود احساس بهتری در چند ساعت جلسه عکاسی خواهید داشت. استودیو عکاسی کودک و نوزاد بامبو در تمام این مسیر همراه شماست.

 در عکاسی از نوزادان باید بدانید که :

اگر کودک شما پوست پوسته‌پوسته، کلاه‌گیس و یا اگزما داشته باشد از یکپارچه شستشو برای پاک کردن پوسته‌های روی پوستش و چروک‌های چشمش استفاده  کنید.

ناخن‌های کوچک انگشتان و پاهای کودک خود را با سوهان ناخن که مناسب کودک باشد تمیز و مرتب کنید.

جلسه عکس‌برداری خود را در بین مدت‌زمان غذا دادن نوزاد و زمان خوابش رزرو کنید و با ریتم طبیعی کودک خودکار کنید. زمان مناسب برای عکس‌برداری درست زمانی است که کودک برای چرت زدن آماده می‌شود. اگر کودک شما پس از تغذیه به‌طورمعمول می‌خوابد، صبر کنید و کودک را تا زمانی که در حال عکس‌برداری هستید غذا بدهید. عکاسان کودک مقدار زیادی از زمان برای این نوع از چیزها و برای ایجاد بهترین وضعیت برای عکس‌های درجه‌یک اختصاص می‌دهند.

پوشک به کودکان خود بپوشید. پوشک پارچه‌ای شیک و زیباست، اما اگر از آن‌ها استفاده نکنید، حواستان باشد که بولوارها یا پوشَن پوشک تزئینی را به همراه خود داشته باشید.

هیچ لباسی برای نوزاد مناسب نیست – هیچ لباسی مناسب نوزاد نبوده و اغلب آن‌ها در لباس به‌گونه‌ای به نظر می‌رسند که توسط لباس بلعیده‌شده‌اند. لوازم خوب هستند، کلاه‌های کوچک، هدبندهای دخترانه، پسران در کلاه تاج‌دار و غیره مناسب است. از مواردی که مادربزرگ‌ها برای کودکان درست نموده‌اند مانند پتو دوران کودکی خودتان و یا بافتنی‌های دوران کودکی می‌تواند برای عکس‌برداری عالی باشد

اگر کودک شما یک شیشه خاص دارد به همراه خود آن را بیاورید. همیشه به‌جای یک بطری، دو بطری به‌صورت اضافی برای کمک به خوابانیدن کودک خود داشته باشید.

کودکان  را خود را چگونه آماده کنید؟

تمیز کردن، تمیز کردن، تمیز کردن ناخن‌ها، تمیز کردن مو، پاک کردن ترشحات بینی، پاک کردن پاها(صندل در بچه‌ها = پاهای سیاه!)، پاک کردن بینی‌ها، تمیز کردن دندان‌ها. کودک تمیزتر عکس‌های بهتری نیز برای شما به همراه خواهد داشت.

اگر فرزند شما هنوز پوشک می‌پوشد بهتر است که به آن‌ها شلوارک‌های کوتاه بپوشید.

اگر فرزند شما هنوز در سن نق‌نق کردن است، مطمئن شوید که آن‌ها قبل از جلسه عکس‌برداری به میزان کافی خوابیده‌اند

آوردن وسیله‌ای که بتواند کودکتان را سرگرم کند به محل عکس‌برداری کاملاً مناسب است – همانند ما زمانی که روی استیج هستیم و یا در مرکز توجه هستیم، بچه‌های ما نیز دقیقه می‌دانند که بدترین عملشان را در چه زمانی انجام دهند. برای باج دادن به بچه‌های خود کمی صبحانه، شکلات و یا آب‌نبات‌هایی که دندان‌ها را لک نکنند، می‌توانند به آرامش در عکس‌برداری کمک کنند.

در مدت‌زمان چند ساعت جلسه عکس‌برداری خود در استودیو عکاسی کودک از نوشیدن نوشابه‌های رنگارنگ اجتناب کنید، اجازه ندهید که بچه‌هایتان نیز چیزی بخورند یا بنوشند  که چهره، دندان یا دهانشان را لک کنند.

کمد لباس – برای دختران، شما نمی‌توانید در مورد لباس‌های زیبا، کلاه و هدبند اشتباه کنید. برای پسران، شلوار جین و پیراهن یا پیراهن دکمه‌ای، و یا تی‌شرت با یک دکمه بیش از آن و همچنین لباس‌های مناسب سن و شخصیت وی می‌تواند برای عکس‌برداری مناسب باشد. برای خواهر و برادر، کودکان مجبور نیستند به‌طور کامل مطابقت داشته باشند، فقط هماهنگ شوند. نباید لباس‌های خیلی تیره و غنی از  استفاده نمایید که در عکس‌ها مرکز توجه  به‌جای چاپ‌ها یا رنگ‌ها، در عکس‌ها به لبخندهای  شیرین جلب شود. اگر هیچ گزینه دیگری ندارید، رنگی را انتخاب کنید که رنگ چشم کودک شمارا مورد ارزیابی قرار دهد.

نکاتی که والدین باید رعایت کنند

  پدر – بهتر است پدر به‌طور کامل اصلاح‌کرده و موهایش را مرتب نموده باشد و از یک تیغه جدید با کرم اصلاح و یک لوسیون مرطوب‌کننده پس از اصلاح برای محدود کردن قرمزی پوست استفاده کند. اطمینان حاصل کنید که ناخن‌ها تمیز و مرتب‌شده‌اند. دست‌ها را بشویید کفش‌های خود را پاک‌کنید مرطوب کردن پوست و پوسته‌پوسته‌شده پوستتان را بردارید .هنگامی‌که صورت خود را شستشو می‌دهید، توجه داشته باشید که چشمانتان را ببندید. برای لباس عکس‌برداری از شلوار جین یا شلوار پارچه‌ای، تی‌شرت پولو یا پیراهن، لباس با کمربند، یا با تی‌شرت یا تی‌شرت بدون دکمه، آستین‌کوتاه دکمه‌ای، و غیره می‌توانید استفاده نمایید. به‌طورکلی، هر چه همسر شما به شما می‌گوید بپوشید. خیلی لازم نیست که بقیه خانواده را کاملاً بالباس‌های خود منطق کنید، فقط چیزی را بپوشید که تناسب داشته باشد.

  مامان – زنان می‌دانند چه چیزی باید بپوشند، اما به‌طورکلی، اگر شما بسیار لاغر هستید، ممکن است بخواهید چیزی را بپوشید که دستانتان را می‌پوشاند. استیل بلند و یا ۳/۴ بسیار مناسب است. اگر شما جواهرات پوشیده‌اید، به دنبال ظرافت عکستان باشید، و حواستان به پیچیده شدن و یا چرخیدن آن باشید.

برای دیدن نمونه عکس های ما در استودیو عکاسی کودک اینجا کلیک کنید