صورت های چسبناک، خنده های کودکانه، نوسانات خلق و خوی، سرعت سریع، همه را در کودکان دوست داشتنی هستند. مهم نیست که سبک رفتار شما به عنوان والدین چگونه باشد، همه ما می توانیم در مورد یک چیزاتفاق نظر داشته باشیم اینکه کودک نو پا غیر قابل پیش بینی است آنها مانند تیک تاک کردن بمب های زمان دار هستند.
یک دقیقه شیرین مثل عسل هستند و بعد از مدتی آنها مشت های کوچک خود را روی زمین می کوبند. هر کدام از آنها به شخصیت های کوچک مستقل خود رشد می کنند و احساسات آنها همواره تغییر می کنند. این نکات جذاب هستند! اما هنگامی که بحث به عکسبرداری از آن ها در آتلیه تخصصی کودک می رسد، آنها می توانند یک چالش کوچک سرگرم کننده باشند.

شما تصمیم می گیرید که یک جلسه عکس از کودک را رزرو نموده و عکس هایی را که رویای آن را داشتید ، که زمانی که آنها کوچک هستند، از آنها بگیرید. صدها تومان هزینه می کنید، لباس هایی عالی پیدا می کنید و یک روز را با آب و هوای مناسب انتخاب می کنید. چگونه می دانید کودک نو پای شما حتی برای عکس برداری همکاری خواهد کرد؟ در اینجا چند نکته در مورد چگونگی عکسبرداری موفق با مدل کوچک شما در آتلیه تخصصی کودک وجود دارد.

چگونه یک عکسبرداری موفق از یک کودک نوپا در آتلیه تخصصی کودک داشته باشیم؟

۱.به عکاس خود اعتماد کنید

یک عکاس انتخاب کنید که متخصص رفتار کردن با بچه های کم سن و سال در خانواده باشد. این بسیار مهم است! اگر عکاس شما به بودن دور و بر کودکان نوپای شیطون عادت نداشته باشد ،از هرج و مرج آنها ناراحت خواهند شد و جلسه ی عکاسی کودک در آتلیه خوبی نخواهد داشت. عکاسانی که در این حوزه تخصص دارند، جلسه را کنترل خواهند کرد و از نکات و ترفندهای بسیاری استفاده خواهند کرد تا بتوانند با استفاده از تجارب گذشته از همکاری کودک شما برخوردار شوند.
شما می توانید با نگاه کردن به وب سایت و رسانه های اجتماعی مثل اینستاگرام عکاس راجع به این موضوع تحقیق کنید. چه عکس هایی در رسانه های اجتماعی خود پست می کنند؟ اگر یک کودک نو پا در سایت وجود نداشته باشد، ممکن است این عکاس برای شما مناسب نباشد.

آتلیه تخصصی کودک و عکاسی در طبیعت

۲. نترسید!

همانطور که سخت است، والدین باید در طول جلسه عکاسی از صحنه خارج شوند. این مورد برای پدران بسیار سخت تر است. کودک شما ممکن است شیرین ترین شخصیت در جهان را داشته باشد، اما در اواسط جلسه دیوانه به نظر برسد.  ممکن است بخواهید آنها را به خاطر رفتار بد آنها سرزنش کنید، اما این فقط به روحیه جلسات عکاسی آسیب می رساند. بچه ها به احساسات شما بسیار حساس هستند و اگر شما نا امید باشید، آنها نیز نا امید می شوند. پس عمیق  نفس بکشید و بازدم کنیدو نگران نباشید، در آینده فرصت های تربیتی بسیاری خواهید داشت!پس راحت باشید و به او همه اجازه دهید راحت رفتار کند تا عکس هایی فوق العاده داشته باشد .

۳. رشوه بدهید!

این روش نوعی حیله و تزویر است! که والدین قضاوت نمی شوند و رشوه دادن در این مورد خوشایند خواهند بود! اما، رشوه می تواند یک فاجعه کامل باشد، اگر از روش های اشتباه استفاده شود. این بستگی زیادی به سن کودک دارد. اگر آنها به اندازه کافی بزرگ باشند تا بتوانند به استدلال بپردازند، رشوه دادن فعالیت های سرگرم کننده و یا خریدن بستنی پس از جلسه ، یک ایده عالی است.
اگر آنها به اندازه کافی  نتوانند درک کنند و شما در جلسه خود کلمه “بستنی” را بگویید، ممکن است گریه کنند و یا خواهش کنند که او را به ماشین ببرید یا گریه کنند تا بتوانند بستنی واقعی خود را دریافت کنند.

به آنها در وسط جلسات عکاسی پاداش ندهید. اگر شما یک آبنبات چوبی ، عروسک یا میان وعده را در وسط جلسه به آنها بدهید، احتمالا در بقیه عکسهای شما این چیز ها دیده میشوند! هنگامی که سعی می کنیم خوراکیها را برای عکاسی بیشتر از آنها بگیریم ، عصبانی شدن کودک اجتناب ناپذیر خواهد بود، بنابراین از رشوه عاقلانه استفاده کنید! همچنین … سعی کنید در طول عکس از شکلات دوری کنید. همه ما می توانیم حدس بزنیم که چه بهم ریختگی به وجود خواهد آمد!!

آتلیه تخصصی کودک همراه با بهترین دکور

۴. “گفتن کلمه ی سیب” را فراموش کنید

به استثنای اینکه شما یک مدل نادر دارید، کلمه “سیب” را فراموش کنید. این کلمه معمولا به لبخند مصنوعی منجر می شود. سعی کنید در عوض آن ها را واقعا بخندانید! عکاس شما باید روش های زیادی برای خنداندن کودک بلد باشد. پیشنهاد من به شما یک عطسه ی جعلی است و یا به آنها جمله های خنده دار بگویید

۵. روانشناسی معکوس

بین مباحث نکات عکاسی کودک در آتلیه در رابطه با  کودکان نو پا، پیشنهاد ما این است و ۹۰٪ اوقات این روش کار می کند! اگر به آنها با لحن خنده داری بگویید که روی نیمکت ننشین!، مطمئن باشید که مثل یک انسان حرفه ای روی نیمکت می نشیند.بچه ها معمولا کاری که آنهرا را مجبور به انجامش میکنند را انجام نمیدهند. پس با روانشناسی معکوس آنها را به کاری که دوست دارید متقاعد کنید.

آتلیه تخصصی کودک در فضای باز

۶.  یک جلسه کامل(طولانی) عکاسی را برنامه ریزی کنید

بعضی اوقات مدتی طول میکشد کودکان نوپا به شرایط عادت کنند. یک غریبه با دوربین سیاه و سفید غول پیکر در نظر آنها می تواند بیش از حد تحریک کننده و حتی ترسناک باشد.  جلسات کوتاه مقرون به صرفه و سریع هستند، اما انجام دادن کارهایی مثل بازی با کودک در آنها امکان پذیر نیست.. اگر همه چیز ناکام شد و کودک کوچک شما روز بدی را تجربه کرد، همیشه یک جلسه کامل را برنامه ریزی کنید تا اطمینان حاصل کنید که  عکس های عالی در آتلیه تخصصی کودک از فرزاند دلبر شما گرفته می شود.

۷. کمال را فراموش کنید

آخرین مورد که آن هم از اهمیت بالایی برخوردار است ،این است که  کاستی های جلسه ی عکاسی را بپذیرید ما برای ثبت کردن عکس های رویایی شما سخت تلاش خواهیم کرد، اما تصاویر شما عالی نخواهد بود، زیرا زندگی عالی و کامل نیست … این قضیه زیبا نیست؟ ثبت کردن لحظات همانطور که پیش می آیند با همه ی بالا و پایین های آن بسیار شیرین است.. ده سال بعد شما حتی عکس پیراهن سوراخ خود را گرامی می دارید. شاید کودک کوچک شما میخواهد کل جلسه ی عکاسی بغل شما باشد و به شما بچسبد. شما حتی روزی دلتنگ این هم میشوید. آشفتگی های زندگی را بپذیرید. این چیزی است که ما در آتلیه تخصصی کودک بامبو عاشق عکاسی کردن از آن هستیم!

ما در استودیو عکاسی کودک بامبو با کادری مجرب بهترین شرایط را برای شما فراهم می کنیم. برای دیدن نمونه کارهای ما به صفحه عکاسی فضای باز مراجعه کنید.