معمولاً اولین چیزی که خانواده‌ها قبل از رفتن به سراغ آتلیه کودکان انجام می‌دهند این است که کلید واژه بهترین آتلیه کودک را در اینترنت جستجو می‌کنند. خوشبختانه اینترنت این امکان را به وجود آورده که شما حتی برای شهرهای مختلف هم به دنبال آتلیه بگردید و گزینه‌های پیشنهادی مختلفی به شما می‌دهد. به عنوان مثال بهترین آتلیه کودک تهران یا بهترین آتلیه کودک اصفهان از پر جستجو ترین کلید واژه‌ها در این رابطه هستند. این نشان می‌دهد که خانواده‌ها شناخت کافی نسبت به فضای آتلیه و عکاسی کودکان ندارند و ترجیح می‌دهند که در اینترنت به دنبال این گزینه بگردند.

اما با توجه به اینکه ما به صورت تخصصی در زمینه عکاسی کودکان فعالیت می‌کنیم وظیفه خود می‌دانیم که اطلاعاتی در مورد نحوه فعالیت آتلیه‌ها و نحوه انتخاب بهترین آتلیه کودک در اختیار خانواده‌ها قرار دهیم تا راحت‌تر بتوانند گزینه دلخواه خود را انتخاب کنند. شما به عنوان خانواده به معیارهای مختلفی برای انتخاب بهترین آتلیه کودکان در اختیار دارید، اما ما در این مطلب ابتدا به شما خواهیم گفت که چرا باید به دنبال بهترین مورد بگردیم و در نهایت ۸ فاکتور به شما معرفی می‌کنیم تا انتخاب خود را با توجه به آن انجام دهید.

چرا باید به دنبال بهترین آتلیه کودک باشیم؟

بهترین آتلیه کودک با دکور شکلات

اولین سوالی که شما باید از خود بپرسید این است که چرا باید به دنبال بهترین آتلیه کودک باشیم؟ مگر خود ما نمی‌توانیم با دوربین‌های با کیفیت عکسهای خوب و ایده آل بگیریم؟ آیا شرایط آتلیه‌ها و نحوه عملکرد آنها با یکدیگر متفاوت است؟ چه معیارهایی می‌توانیم برای قضاوت در مورد آتلیه‌های مختلف داشته باشیم؟ به طور کلی انتخاب بهترین آتلیه عکاسی کودکان در موارد زیر به ما کمک می‌کند:

  • هزینه تمام شده نهایی عکاسی ما را نسبت به گزینه‌های دیگر کاهش می‌دهد؛
  • ما و کودک ما را صاحب یک عکس باکیفیت و نوستالژیک می‌کند؛
  • بهترین آتلیه‌ها با بهترین ژست‌ها و بهترین طراحی‌ها آشنا هستند و اینها را به ما هدیه می‌دهند؛
  • بهترین آتلیه‌ها از لحاظ کیفیت و موقعیت مکانی و زمانی در بهترین شرایط نسبت به وضعیت ما قرار دارند؛
  • بهترین آتلیه‌ها از بهترین تجهیزات عکاسی استفاده می‌کنند تا یک عکس باکیفیت نصیب ما کنند؛
  • بهترین آتلیه‌ها تنوع بالایی در فعالیت خود دارد که امکان عکاسی کودک در منزل یا عکاسی نوزاد در بیمارستان را به ما می‌دهند؛
  • بهترین آتلیه‌ها بهترین رفتار را با کودکان دارند تا در فضای آتلیه خسته نشوند؛
  • بهترین آتلیه‌ها وضعیت سابقه کار و کیفیت کار مشخصی دارند که آنها را به مشتری خود عرضه می‌کنند تا مورد قضاوت قرار گیرند.

حالا اگر شما به عنوان خانواده کودک به دنبال بهترین آتلیه کودک هستید ۸ مورد زیر را به ترتیب در مورد گزینه‌های مختلف بررسی کنید تا به بهترین نتیجه ممکن برسید.

کیفیت کار

کیفیت کار اولین چیزی است که شما از یک آتلیه عکاسی کودکان خوب انتظار دارید. در حقیقت شما به این دلیل به آتلیه مراجعه کرده‌اید که یک عکس با کیفیت و یادگاری از کودک خود داشته باشید که در شرایط مختلف از دیدن آن لذت ببرید. کیفیت‌عکس بالاتر باشد شانس شما برای نشاندن لبخند بر گوشه لبتان در سال‌های بعد افزایش می‌یابد و مطمئناً از بردن کودک به این آتلیه احساس رضایت خواهید داشت.

راهکار: یکی از بهترین راهکارهایی که شما بتوانید کیفیت کار آتلیه‌های مختلف را بررسی کنید این است که نمونه کارهای آنها را ببینید. معمولاً بهترین آتلیه کودک در فضای مجازی مانند اینستاگرام و سایر شبکه‌های مجازی نمونه کارهای خود را منتشر می‌کند تا بتواند توانایی خود را به رخ بکشد. پس قبل از هر چیزی در اینترنت در مورد آتلیه‌های نزدیک به محل سکونت خود تحقیق کنید و سعی کنید که نمونه کارهای مختلف آنها را پیدا کنید.

بهترین آتلیه کودک شمال تهران

سابقه کار

سابقه کار مهم‌ترین فاکتور است که در استخدام هر فردی به آن استناد می‌شود. وقتی که یک فرد در یک زمینه خاص سابقه دارد یعنی پستی بلندی‌ها و تلخی و شیرینی‌های مسیر خود را لمس کرده و می‌تواند در هر شرایطی بهترین تصمیم را بگیرد. همین وضعیت در مورد عکاسی کودکان هم وجود دارد و یک عکاس باید سابقه کار مشخص و واضح داشته باشد و آن را به شما نشان دهد.

راهکار: برای گرفتن سابقه کار یک آتلیه شما چند مسیر را دارید. اولین مسیر این است که مدارک فعالیت آنها را در سال‌های قبل و در محل آتلیه ببینید. اما گاهی این امکان برای شما وجود ندارد و در این حالت توصیه ما این است که از وب سایت آتلیه یا از صفحات آن در شبکه‌های مجازی بازدید کنید و وضعیت عملکرد آنها را ببینید. گاهی نظر یک خانواده در مورد یک آتلیه می‌توانند دیدگاه شما را ۱۸۰ درجه نسبت به آنها تغییر دهد. پس هیچ وقت در انتخاب آتلیه عکاسی کودکان عجله نکنید.

تجهیزات

عکاسی یک هنر است و هنر فرد در بالا بردن کیفیت آن نقش مهمی دارد. اما مطمئن باشید که کیفیت عکس به دست آمده از یک دوربین تخصصی با کیفیت ۲۴ مگاپیکسل بسیار بالاتر و بهتر از یک دوربین معمولی ۱۰ مگاپیکسل است. پس یک هنرمند شاید بتواند از یک زاویه جذاب از کودک شما عکس بگیرد و نورپردازی جذابی انتخاب کند، اما هیچ وقت امکان نشان دادن جزئیات تصویر به مانند دوربین‌های با کیفیت را ندارد.

راهکار: بهترین راهکاری که شما بخواهید بهترین آتلیه کودک را با توجه به تجهیزات انتخاب کنید این است که از صاحبان آتلیه بخواهید تجهیزات خود را به شما نشان دهد. طبیعتاً شما قبل از مراجعه به آتلیه برای عکاسی نیاز دارید که از محل عکاسی آنها دیدن کنید و حتی از قبل زمان رزرو کنید. اما شما می‌توانید در این فرصت در مورد تجهیزات آنها بپرسید و حتی آنها را بنویسید. در نهایت نام این دوربین‌ها و تجهیزات را در اینترنت جستجو کنید تا ببینید که در سطح کار حرفه‌ای تا چه اندازه کاربرد دارند.

بهترین آتلیه کودک دخترانه

مکان

اگر از بحث وسایل و تجهیزات تخصصی در انتخاب بهترین آتلیه کودک بگذریم، برخی موارد هستند که به طور مستقیم به خود شما و شرایط زندگی شما مرتبط هستند. یکی از آنها مکان است. شهری که شما در آن زندگی می‌کنید یا حتی منطقه یا خیابانی که در آنجا سکونت دارید، می‌تواند تأثیر مهمی در انتخاب آتلیه برای شما داشته باشد. ترجیحاً شما گزینه‌هایی را انتخاب می‌کنید که در نزدیکترین مسافت نسبت به شما قرار داشته باشد.

راهکار: اولین کاری که باید انجام دهید این است که در اینترنت دنبال آتلیه‌های موجود در شهر خود بگردید. مثلاً شما می‌توانید بهترین آتلیه کودک تهران یا بهترین آتلیه کودک اصفهان یا دیگر شهرهای ایران را جستجو کنید و گزینه‌های مختلف را ببینید. طبیعتاً این جستجو گزینه‌های شما را محدودتر می‌کند که در گام‌های بعد به سراغ منطقه و خیابان محل سکونت خود می‌روید تا بتوانید بهترین آنها را با توجه به شرایط خود انتخاب کنید.

زمان

مسئله زمان برای کسانی که کودکان آنها دانش آموز هستند یا خود آنها شاغل هستند در اولویت قرار می‌گیرد. بهترین حالت زمانی که است که فرد نیازی به گرفتن مرخصی نداشته باشد و با خیال راحت در آتلیه حضور پیدا کند. اما برخی از آتلیه‌ها شرایط مناسبی از این لحاظ فراهم می‌کنند و برای آنها مسئله زمانبندی و زمان دقیق حضور خانواده‌ها و کودکان در آتلیه در اولویت قرار دارد.

راهکار: خوشبختانه آتلیه عکاسی کودکان آزادی فعالیت دارد که چندان تحت تأثیر زمان بندی قرار نمی‌گیرد. بنابراین شما از قبل می‌توانید خیلی راحت با آنها تماس بگیرید و زمان حضور در آتلیه را مشخص کنید. اما اگر در این مورد مشکل داشته باشید می‌توانید از آنها بخواهید که زمان عکاسی را با توجه به شرایط خود انتخاب کنند. بهترین آتلیه کودک از لحاظ زمانبندی گزینه‌هایی هستند که بتوانند بهترین همکاری را با شما داشته باشند تا سر وقت و به صورت دقیق عکاسی خود را انجام دهید و بابت این موضوع متضرر نشوید.

قیمت

یکی از اشتباهاتی که اکثر خانواده‌ها انجام می‌دهند این است که به سراغ آتلیه عکاسی کودکان ارزان می‌روند. این یک واقعیت غیرقابل انکار است که قیمت و هزینه عکاسی برای خانواده‌ها مهم است و سعی می‌کند که به سراغ ارزان‌ترین گزینه بروند. اما گاهی برخی از آتلیه‌ها برای جذب مشتری در شروع فعالیت خود یا به دلیل نداشتن کیفیت کار مجبور می‌شوند که قیمت عکاسی خود را پایین بیاورند و بسیاری از افراد در دام این آتلیه‌ها قرار می‌گیرند.

راهکار: بهترین کاری که شما می‌توانید انجام دهید این است که در مورد فرآیند عکاسی با چند آتلیه صحبت کنید و از آن‌ها قیمت بگیرید. بدون این که قیمت را به عنوان معیار اصلی خود در انتخاب بهترین آتلیه کودک قرار دهید، از آنها بخواهید که بالاترین تخفیف ممکن را به شما بدهند و اصلی‌ترین قیمت ممکن را بنویسید. در نهایت شرایط کیفی و تجهیزات آتلیه‌ها را با هم مقایسه کنید و در کنار آن قیمت‌ها را هم در نظر بگیرید. انجام این مراحل به شما کمک می‌کند که بهترین گزینه ممکن را با توجه به شرایط خود و کودکتان انتخاب کنید.

بهترین آتلیه کودک با دکور زیبا

تنوع در فعالیت

معمولاً عکس العمل خانواده‌ها در برابر عکاسی کودکان متفاوت است. برخی از آنها به سراغ وبسایت های ایرانی و خارجی می‌روند و ژست عکس کودک دختر یا ژست عکس کودک پسر را پیدا می‌کنند. برخی دیگر ترجیح می‌دهند که از سابقه و فعالیت صاحب آتلیه کمک بگیرند و پیشنهادات آن‌ها را قبول کنند. برخی از خانواده‌ها عکاسی کودک در منزل را ترجیح می‌دهند و برخی از آنها به سراغ عکاسی کودک در فضای باز می‌روند. این موضوع انتخاب بهترین آتلیه کودک را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

راهکار: شما قبل از اینکه به سراغ انتخاب آتلیه بروید باید ببینید که کدام یک از فرآیندهای عکاسی را انجام می‌دهید. این که شما بخواهید عکاسی در منزل انجام شود یا در فضای باز صورت گیرد، اینکه از لباس‌های شخصی خودتان استفاده کنید یا از آتلیه بخواهید که لباس به شما بدهد، مواردی هستند که فرایند عکاسی را تحت تأثیر قرار می‌دهد. معمولاً آتلیه‌های حرفه‌ای سعی می‌کنند نسبت به خواسته مشتریان خود انعطاف زیادی به خرج دهند و شرایطی به وجود بیاورند که آنها از عکاسی لذت ببرند.

احترام

آخرین موردی که شما در جریان انتخاب بهترین آتلیه کودک می‌توانید به آن استناد کنید، بحث رفتار عکاس و صاحب آتلیه و احترام او به کودکان است. رفتار مناسب و احترام متقابل چیزی است که همه مشتریان را نسبت به کارفرما راضی نگه می‌دارد. اگر یک صاحب آتلیه بتوانند رضایت مشتری خود را از لحاظ احترام و رفتار مناسب جلب کند مطمئناً شانس بالایی برای حفظ و به دست آوردن مشتری خواهد داشت.

بهترین آتلیه کودک در تهران

راهکار: شما می‌توانید در مورد از مشتریان قبلی در مورد نحوه رفتار صاحبان آتلیه بپرسید و از آنها بخواهید که اطلاعات کامل و دقیقی در مورد صاحب آتلیه در اختیار شما قرار دهند. در هر صورت این افراد اگر رضایت داشته باشند مطمئناً باعث جلب توجه شما و رضایت شما هم خواهند شد.

این نکته را به خاطر داشته باشید که صرفاً استفاده از لفظ بهترین آتلیه کودک نمی‌تواند اثبات کننده کیفیت کار آنها باشد. سعی کنید به صورت مستقیم با آتلیه‌های مختلف در ارتباط باشید و فاکتورهای ذکر شده در این مطلب را در مورد آنها بررسی کنید. برای مشاوره پیشتر و پاسخ به ابهامات احتمالی شما می‌توانید از شماره‌های درج شده در این سایت استفاده کنید.