گرفتن عکس نوزاد پسر با فرآیند عکاسی نوزاد دختر تفاوت چشمگیری دارد و در جریان آن فاکتورهای مختلفی مانند تصویر بک گراند و روند عکاسی تغییر می‌کند. طبیعتاً انتظار خانواده‌ها با توجه به جنسیت فرزند آنها تغییر می‌کند و هر کدام از آنها سطح انتظار متفاوتی دارد. معمولاً در مورد پسران به سراغ ایده‌های می‌روند که ویژگی‌های ذاتی کودک پسر یا نوزاد پسر را نشان دهد و در کنار آن تصویر بک گراند و سایر اجزای موجود در تصویر هم تغییر می‌کند.

حتی خود خانواده‌ها هم ممکن است در برخی موارد تصمیم به گرفتن عکس نوزاد پسر بگیرند و به دنبال ایده و ژست در اینترنت بگردند. با این تفاسیر ما هم در این مطلب به راهنمایی در مورد عکاسی نوزادان پسر خواهیم پرداخت و به برخی از موارد مهم در آن اشاره خواهیم کرد.

اصول اولیه در گرفتن عکس نوزاد پسر

اصولاً عکاسی یک سبک هنری است که شما را در جریان آن می‌توانید اطلاعات و خصوصیات مختلفی را به مخاطب خود نشان دهید. برخی از عکاسان، عکاسی از فضای طبیعی را ترجیح می‌دهند و می‌توانند جزئیات را به خوبی نشان دهند. برخی دیگر از عکاسان مانند عکاسان آتلیه‌ای با انسان‌ها سر و کار دارند که هر کدام از آنها شرایط خاص خود را دارد. به عنوان مثال سبک‌ها و ایده‌هایی که برای عکس نوزاد پسر استفاده می‌شود با سبک‌های استفاده شده در نوزادان دختر متفاوت است و همین وضعیت برای کودکان و زنان باردار هم وجود دارد.

به عنوان اولین اصل در گرفتن عکس نوزاد پسر شما باید به دنبال ایده‌هایی باشید که کاملاً با شیطنت پسرانه همخوانی داشته باشد و از طرف دیگر زیبایی کودک هم نشان داده شود. هیچ نوزادی نمی‌تواند توجه همه مخاطبان را به خود جلب کند، اما در طرف مقابل خانواده نوزادان نسبت به فرزندان خود حساسیت بیشتری دارند. بنابراین شما می‌توانید تمامی ایده‌ها و ژست‌های خود را با توجه به سلیقه خانواده‌ها و با هماهنگی آن‌ها انتخاب کنید. در این صورت مطمئن باشید که شانس موفقیت شما بسیار بالاتر خواهد بود.

موضوع مهم دیگری که باید رعایت کنید این است که بهتر است عکاسی نوزاد پسر را به زمانی واگذار کنید که نوزاد خواب باشد. شما به عنوان عکاس یا حتی خانواده نوزاد می‌توانید به هنگام خواب تغییرات دلخواه را در وضعیت نشستن یا خوابیدن نوزادان ایجاد کنید. بنابراین پیاده‌سازی ژست‌های مختلف و ایده‌های متفاوت برای شما چندان سخت نخواهد بود و شانس موفقیت بالاتری دارید. البته اگر شما به عنوان خانواده نوزاد این مطلب را مطالعه می‌کنید لازم است که سطح انتظارات خود را با توجه به وضعیت فیزیکی و شرایط جسمی نوزاد خود در نظر بگیرید.

عکس نوزاد پسر

به عنوان آخرین اصل، عکاس و خانواده نوزاد در جریان عکس نوزاد پسر و عکس نوزاد دختر باید کاملاً تا به وضعیت سلامتی و شرایط جسمی نوزاد باشند. شما هیچ وقت این اجازه را ندارید که بیش از ظرفیت و توانایی نوزاد آن فشار بیاورید تا صرفاً بتوانید یک ایده خاص را پیاده سازی کنید. استرلیزه بودن محیط آتلیه و همچنین توجه به شرایط جسمی و شرایط دمایی محیط به شما کمک می‌کند که روند عکاسی را در یک شرایط استاندارد و بدور از تنش برای نوزاد پیش ببرید.

انتخاب ژست عکس نوزاد پسر

قبل از اینکه بخواهید فرآیند عکاسی نوزاد را شروع کنید باید ایده و ژست کافی داشته باشید تا بتوانید مسیر اولیه و کلی خود را مشخص کنید. خوشبختانه خانواده‌ها در این زمینه محدودیت چندانی ندارند و راهکارهای مختلفی برای گرفتن ایده وجود دارد. یکی از این راهکارها رفتن به سراغ اینترنت است که یک ابزار ساده و رایگان در اختیار شما قرار می‌دهد. البته باید در نظر داشته باشید که اینترنت برای همه هست و احتمال دارد که شما تکراری باشد. اما بیشتر آتلیه‌ها دارای گالری و آلبوم هستند تا شما از بین آنها ژست‌های مختلف را برای عکس نوزاد پسر خود انتخاب کنید. در نهایت خلاقیت شما و هنرمندی عکاس هم می‌تواند در پیدا کردن ژست به شما کمک کند.

عکس ماهگرد نوزاد پسر

عکس ماهگرد یکی از ایده‌هایی است که شما می‌توانید برای عکس نوزاد پسر خود از آن استفاده کنید. بعضی از خانواده‌ها ترجیح می‌دهند که از این ایده‌ها برای نشان دادن سن نوزاد و روند تغییرات آن در یک محدوده زمانی خاص استفاده کنند. خوشبختانه برای پیاده کردن ایده عکس ماهگرد نوزاد شیوه‌های مختلفی وجود دارد و تنوع آن بسیار بالاست. ما هم در مطالب قبلی مسئله عکس ماهگرد نوزاد را به شکل دقیق بررسی کرده‌ایم که شما می‌توانید آنها را مطالعه کنید.

استفاده از نشانه‌ها در عکاسی

یکی دیگر از ایده‌هایی که شما می‌توانید برای عکاسی نوزاد خود به کار ببرید بحث استفاده از نشانه‌ها در عکاسی است. مثلاً بعضی از خانواده‌ها ترجیح می‌دهند که یک تابلوی کوچک در کنار نوزاد خود داشته باشند یا حتی سعی می‌کنند که اعداد مختلف را به شکل بادکنک در کنار آن داشته باشند. از طرف دیگر امکان استفاده از نرم افزارهای گرافیکی برای ایجاد نشانه‌ها در جریان عکاسی وجود دارد و از این طریق زیبایی بیشتری به عکس نوزاد پسر می‌بخشند. البته این بیشتر هنرمندی عکاس آتلیه است و شما به عنوان خانواده بیشتر پیشنهاد دهنده هستید.

انتخاب بک گراند برای عکاسی نوزاد پسر

موضوع مهم دیگری که به طور مستقیم بر زیبایی عکس نوزاد پسر تاثیرگذار است انتخاب بک گراند است. در مطالب قبل (راهنمای انتخاب بک گراند عکس کودک) به نحوه تغییر بک گراند در آتلیه و همچنین در منزل اشاره کردیم و نشان دادیم که حتی ابزارهای گرافیکی هم می‌تواند بک گراند عکس ما را تغییر دهد. نکته‌ای که در اینجا وجود دارد این است که ما با یک نوزاد پسر مواجه هستیم و طبیعتاً خانواده‌ها دوست دارند که انتخاب بک گراند با توجه به جنسیت کودک انجام شود. به همین دلیل دو پیشنهاد زیر می‌تواند به شما در این زمینه کمک کند:

عکس نوزاد پسر با خرس اسباب بازی

توپ و اسباب بازی‌های پسرانه

شاید هیچ چیزی به اندازه توپ‌های رنگی و همچنین دوچرخه‌های کوچک یا سه چرخه‌های کوچک نتواند فضای یک عکس نوزاد را جذاب‌تر و دوست داشتنی‌تر کند. این ابزارها بسیار کم هزینه و ارزان هستند و معمولاً آتلیه‌ها هم از آنها بهره می‌برند. اگر شما هم دوست داشته باشید که فرآیند عکاسی در منزل انجام شود می‌توانید از وسایل بازی فرزند بزرگتر خود به عنوان بک گراند عکس نوزاد پسر دوم خود استفاده کنید و در هزینه‌های کلی عکاسی صرفه جویی کنید. البته ابزارهای دیگری هم وجود دارند که می‌توانید از آنها استفاده کنید اما بهتر است که انتخاب آنها با مشورت عکاس صورت گیرد.

رنگ‌های شاد و پسرانه

همیشه از رنگ صورتی و رنگ‌های فانتزی به عنوان رنگ‌های دخترانه یاد می‌شود. اما اگر شما به فکر عکاسی نوزاد پسر هستید باید سعی کنید که به صورت ترکیبی از رنگ‌های شاد کمک بگیرید تا بتوانید یک بک گراند جذاب و دوست داشتنی ایجاد کنید. خوشبختانه از این ایده هم در آتلیه استفاده می‌شود و هم عکاس می‌تواند با استفاده از نرم افزارهای گرافیکی تغییرات دلخواه خود را به وجود بیاورد. خانواده‌ها در این مورد می‌توانند اصلی‌ترین نظر دهنده باشند اما باید قبول کنیم که عکاسان تجربه و سابقه بیشتری در این زمینه دارند و آنها می‌توانند رنگ زمینه را با رنگ پوست و موی نوزاد هماهنگ کنند.

عکاسی نوزاد پسر در منزل

یکی دیگر از مواردی که در جریان گرفتن عکس نوزاد پسر می‌تواند تعیین کننده باشد و اتفاقاً آن هم برای خانواده‌ها و هم برای والدین اهمیت دارد انتخاب مکان عکاسی است. خانواده‌ها می‌توانند از بین سه گزینه منزل یا آتلیه یا بیمارستان یک مورد را انتخاب کنند. اصولاً عکاسی نوزاد در منزل با توجه به شرایط مادر و همچنین وضعیت نوزاد طرفدار بیشتری دارد و به عنوان رایج‌ترین روش عکاسی نوزاد پسر و دختر شناخته می‌شود. در این شیوه به خانواده می‌توانند از قبل در مورد زمان زایمان و شرایط عکاسی با آتلیه هماهنگ باشند و در زمان دلخواه خود فرآیند عکاسی را انجام دهند. این روش عکاسی دردسر کمتری دارد و شرایط ایمنی برای نوزاد به وجود می‌آورد اما طبیعی است که قیمت عکاسی بالاتر می‌رود.

عکاسی نوزاد پسر در آتلیه

برخی از آتلیه‌ها شرایطی را به وجود می‌آورند که کودک در شرایط ایمن و استریلیزه فرایند عکاسی را انجام دهد. شما اگر همین الان از آتلیه ما در استودیو بامبو بازدید کنید متوجه می‌شوید که محل استودیو کاملاً استرلیزه بوده و از لحاظ دما در سطح استاندارد برای نوزادان است. در حقیقت آتلیه‌ها باید در این موضوع حساسیت بسیار بالایی به خرج بدهند و سعی کنند شرایط مناسب و استاندارد برای عکاسی به وجود بیاورند. گرفتن عکس نوزاد پسر در آتلیه برای صاحب آتلیه راحت‌تر است و با استقبال آنها مواجه می‌شود، اما در هر صورت خانواده‌ها باید آمادگی لازم برای حضور در آتلیه را داشته باشند و مواردی مانند دسترسی و همچنین شرایط عکاسی را در نظر بگیرند.

عکس نوزاد پسر در اتلیه

عکس نوزاد پسر در بیمارستان

محل دیگری که خانواده‌ها می‌توانند برای عکاسی نوزاد پسر خود انتخاب کنند بیمارستان یا کلینیک محل زایمان است. خوشبختانه امروزه اکثر بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها همکاری لازم را با آتلیه‌ها و عکاسان انجام می‌دهند تا خانواده‌ها بتوانند عکاسی نوزاد خود را در شرایط کنترل شده و استریلیزه انجام دهند. عکاسی نوزاد در بیمارستان از لحاظ رعایت استانداردهای بهداشتی و درمانی در بهترین حالت ممکن است و نوزاد و مادر در شرایط ایمن قرار دارد. البته این روش عکاسی برای صاحب آتلیه دردسری بیشتری به همراه دارد و طبیعی است که قیمت بالاتری هم به عنوان دستمزد پیشنهاد دهد.

 نتیجه گیری

همه ما به خوبی می‌دانیم که گرفتن عکس نوزاد پسر برای خانواده‌ها تا چه اندازه اهمیت دارد و تا چه اندازه این موضوع را با حساسیت دنبال می‌کنند. گاهی انتخاب یک لباس مناسب یا حتی انتخاب یک موقعیت مکانی مناسب می‌تواند تأثیر بسزایی بر کیفیت عکاسی و زیباتر کردن آن داشته باشد. این وضعیت در حالت معکوس هم وجود دارد و ممکن است خانواده‌ها یا حتی کوتاهی عکاس باعث ایجاد مشکلاتی شود که طبیعتاً کیفیت عکاسی را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

خانواده‌هایی که به فکر گرفتن عکس نوزاد پسر خود هستند در وهله اول باید یک آتلیه مناسب و استاندارد را برای عکاسی نوزاد انتخاب کند که با شرایط فیزیکی و جسمی نوزاد همخوانی داشته باشد. از طرفی دیگر مکان آتلیه و شرایط دسترسی به آن باید به شکلی باشد که مادر و فرزند با دردسر کمتری خود را به آتلیه برسانند. ضمن اینکه خانواده‌ها باید این توانایی را داشته باشند تا بتوانند تصاویر هماهنگ و مناسب با بک گراند و وضعیت نوزاد خود ایجاد کنند تا تصویر زیباتر و طبیعی‌تر به نظر برسد.

در این مطلب تلاش کردیم که به مهم‌ترین موارد تاثیرگذار در روند گرفتن عکس نوزاد پسر اشاره کنیم تا شما در این مورد دردسر کمتری داشته باشید. اما اگر احیاناً در یک یا چند زمینه خاص دچار ابهام هستید می‌توانید مستقیماً از شماره‌های سایت استفاده کنید و برای مشاوره و رزرو وقت با ما تماس بگیرید.