گاهی در برخی تصاویر تلویزیونی یا در اینترنت با چند مدل عکس کودک پسر مواجه می‌شویم و بلافاصله به سراغ آتلیه کودک می‌رویم و از آنها می‌خواهیم که این ایده را برای ما پیاده سازی کنند. اما آیا واقعاً چنین چیزی امکان پذیر است؟ آیا تصویری که ما در اینترنت یا تلویزیون دیده‌ایم واقعی است؟ تا چه اندازه دوست داریم که در عکس کودک ما از فتوشاپ استفاده شده باشد؟ دنبال یک عکس واقعی و طبیعی هستیم یا بیشتر زیبایی است برای ما اهمیت دارد؟

متاسفانه بسیاری از خانواده‌ها به اهمیت طبیعی بودن عکس نشان دادن زیبایی واقعی کودک خود واقف نیستند و تنها می‌خواهند یک عکس زیبا حتی در صورت غیر واقعی بودن داشته باشند. اما حقیقت ماجرا چیز دیگری است و با انتخاب مدل عکس کودک پسر مناسب می‌توان عکسهایی تهیه کرد که حتی از عکس‌های اینترنتی هم بهتر باشند. بنابراین در استودیو بامبو تصمیم گرفتیم که این موضوع را از جهات مختلف بررسی کنید. ابتدا در مورد مفهوم کلی مدل عکس کودک پسر توضیح خواهیم داد و به دنبال آن ۸ ایده کلی معرفی می‌کنیم تا خودتان یکی از آنها را انتخاب کنید.

مدل عکس کودک پسر

مفهوم کلی مدل عکس کودک پسر

مدل عکس کودک پسر به مدل‌ها و سبک‌های گفته می‌شود که یک آتلیه کودک یا خانواده کودک آنها را به عنوان مبنای اصلی عکاسی خود انتخاب می‌کند. انتخاب مدل از این جهت اهمیت دارد که نحوه لباس پوشیدن پسر، زاویه عکس برداری، نحوه طراحی چهره کودک و حتی نورپردازی عکاسی را تحت تأثیر قرار می‌دهد. این به معنی حساس بودن مدل برای عکاس و صاحب آتلیه است. بنابراین به عنوان خانواده کودک سعی کنید در انتخاب مدل عکس کودک پسر خود موارد زیر را رعایت کنید:

  • مدل مورد نظر با شرایط فیزیکی کودک شما همخوانی داشته باشد؛
  • این مدل قابلیت اجرایی داشته باشد و اجرای آن برای کودک یا عکاس سخت نباشد؛
  • مدل مورد نظر با سطح فرهنگ و شئونات آن منطقه همخوانی داشته باشد؛
  • در انتخاب مدل باید مسئله انتخاب لباس و انتخاب تیپ هم در نظر گرفته شود؛
  • انتخاب مدل باید با سبک عکاسی و حتی قیمت عکاسی مورد نظر شما همخوانی داشته باشد؛
  • آتلیه یا عکاس مورد نظر حداقل در اجرای چنین ایده‌ای سابقه کاری داشته باشد

با توجه به تفاسیری که گفته شد انتخاب مدل عکس کودک پسر هم به شرایط خانواده، هم به خود کودک و هم به شرایط آتلیه عکاسی کودک بستگی دارد. بنابراین شما هم برای پیاده سازی چنین ایده‌ای می‌توانید به سراغ هشت روش زیر بروید.

مدل عکس کودک پسر با کلاس

پسر شیک و جنتلمن

داشتن یک پسر شیک پوش و جنتلمن همیشه جذاب است و خانواده‌ها آرزوی چنین پسری را دارد. شاید از هر ۱۰ مورد، تنها یک پسر پیدا شود که چنین شرایطی را داشته باشد. اما به هر حال در آتلیه عکس کودک چنین امکانی برای شما فراهم است و می‌توانید کودک خود را در قالب یک شخص جنتلمن و شیک پوش ببینید.

خوشبختانه اکثر آتلیه‌ها کت و شلوار مناسب برای پیاده سازی این مدل عکس کودک پسر را دارند و نیازی به هزینه زیاد برای اجرای این ایده ندارید. اما به هر حال اگر وضعیت مالی شما خوب است، می‌توانید یک دست کت و شلوار مناسب به همراه یک جلیقه و کراوات یا پاپیون انتخاب کنید. معمولاً رنگ مشکی و سورمه‌ای برای کت مناسب است و در کنار آن از یک گل رز قرمز هم استفاده می‌شود. نشاندن کودک بر روی یک میز یا یک مبل به جذاب شدن پسر شما کمک می‌کند.

پسر بازیگوش و کثیف

بازیگوش بودن و شیطنت در کودکان پسر بیداد می‌کند حتی در بیشتر موارد خانواده‌ها را هم کلافه می‌کند. اما شما در آتلیه عکاسی کودک می‌توانید از این ایده به بهترین شکل ممکن استفاده کنید و آن را به عنوان یک مدل عکس کودک پسر در نظر بگیرید. کثیف بودن هم پارامتر خوبی است که به جذابیت کودک کمک می‌کند.

این ایده به طور ویژه برای کودکان زیر چهارسال فوق العاده به نظر می‌رسد و با توجه به امکانات آتلیه می‌توانید فضاهای مختلفی را برای این عکاسی انتخاب کنید. به عنوان مثال فرستادن پسر به حیاط پشتی و بازی کردن با گل با لباس‌های شاد به رنگ آبی آسمانی به زیبایی این عکس کمک می‌کند. حتی می‌توانید از این ایده استفاده کنید که یک فرچه رنگ به کودک خود بدهید و از او بخواهید که دیوار را رنگ آمیزی کند. نوشتن نام خودش به زبان انگلیسی یا نوشتن حرف اول اسم کودک به زبان انگلیسی هم ایده خوبی برای مدل عکس کودک پسر است.

مدل عکس کودک پسر شیطون

پسر خندان

خنده همیشه جذاب است و آتلیه‌های عکاسی از این مورد به بهترین شکل ممکن استفاده می‌کنند. یک کودک خندان می‌تواند زیبایی یک عکس آتلیه‌ای را چند برابر کند. حتی کودکانی که ردیف دندان منظمی ندارند با خنده و قهقهه زیاد نوعی جذابیت و شیطنت در عکس به وجود می‌آورد که شما و صاحب و آتلیه از آن استفاده کنید.

گاهی کودکان پسر شکلک‌هایی از خود در می‌آورند و به همراه آن لبخند می‌زند. درآوردن زبان یا گذاشتن انگشت در دهان فقط بخشی از شیطنت‌های کودک پسر است. پس شما هم سعی کنید که از این به عنوان مدل عکس کودک پسر استفاده کنید و جذابیت تصویر را افزایش دهید. انتخاب زاویه مناسب برای نشان دادن کودک همچنین انتخاب لباس شاد برای کودک به جذابترین کردن عکس کمک می‌کند. خانواده‌هایی که حساس نیستند در این مورد می‌توانند از دوستان پسر خود برای زیباتر کردن عکس استفاده کنند.

پسر در حال دویدن

ایده دیگری که کاملاً با شیطنت‌های کودکانه و با پسران در ارتباط است، عکسبرداری و تصویر برداری از دویدن آنهاست. دویدن می‌توانند به دنبال یک توپ فوتبال یا یک توپ رنگی باشد یا می‌تواند در یک چمنزار یا در باغچه منزل خودتان باشد. بسته به اینکه شما و آتلیه چه شرایطی دارید، می‌توانید یکی از این ایده‌ها را انتخاب کنید.

به عنوان مثال شما می‌توانید یک رنگ شاد یا یک پیراهن راه راه را برای کودک خود انتخاب کنید و از او بخواهید که به دنبال یک توپ بدود. دویدن در یک چمنزار با ارتفاع نسبتاً بلند که تا کمر او را بپوشاند و خندیدن کودک یکی از جذاب‌ترین مدل عکس کودک پسر است که هم ذات شیطنت آمیز و او را نشان می‌دهد و هم نوعی شادی به عکس شما تزریق می‌کند. البته تبدیل عکس کودک به یک عکس گروهی از چند پسر بچه هم می‌تواند جذاب باشد. این مدل مختص عکاسی کودک در فضای باز است.

پسر با اعتماد به نفس

فرض بگیرید که پسر شما در یک رشته ورزشی مانند تکواندو فعالیت می‌کند و شما از لحظه شروع مسابقه و اعتماد به نفس او عکس می‌گیرید. این اعتماد به نفس تا چه اندازه برای شما جذاب است؟ این ایده‌ای است که ما برای عکاسی کودک به آن علاقه مندیم و شما هم می‌توانید از آن استفاده کنید.

برای اجرای این مدل عکس کودک پسر می‌توانید از صاحب آتلیه بخواهید که لباس ورزشی به کودک شما بپوشاند یا او را در حال فکر در بازی شطرنج یا هر بازی دیگری نشان دهید. هدف شما در این عکس این است که متفکر بودن و اعتماد به نفس بالای کودک خود را به بهترین شکل ممکن نشان دهید. حالا ممکن است این اعتماد به نفس در یک بازی کودکانه باشد یا حتی یک بازی بزرگسال برای او طراحی کنید و کودک را در این شرایط قرار دهید.

مدل عکس کودک پسر در فضای باز

پسر به همراه خانواده

همانطور که در مورد ایده عکس بارداری هم گفتیم، وجود خانواده‌ها در کنار یکدیگر و ایجاد یک فضای صمیمی بهترین ایده ممکن برای عکس آتلیه‌ای است. در یک خانواده همیشه پدر نقش حامی، مادر نقش گردآوری کننده، پسر نقش شیطنت و دختر نقش مظلومیت و حجب و حیا را نشان می‌دهد.

حالا شما در این مدل عکس کودک پسر می‌توانید به سراغ هر کدام از این مدل‌ها بروید. ممکن است از پسر بچه خود بخواهید که یک ظرف سیب زمینی سرخ شده یا حتی بستنی بخورد و شما به عنوان خانواده در کنار او باشید. تعریف ویژگی‌ها و نحوه ایستادن شما در این تصویر هم به سلیقه خودشان و هم به سلیقه عکاس بستگی دارد. در مورد نحوه انتخاب دوربین و زاویه چندان بحث نکنید و بیشتر سعی کنید که صمیمیت را در عکس خود نشان دهید. در این مدل عکس کودک پسر بیشتر به عکاس اجازه دهید که به ایده‌های شما سر و شکل بدهد تا نمای زیباتری و بهتری خلق شود.

عکاسی از نمای بالا

گرفتن عکس از نمای بالا همیشه جذاب است. حالا ممکن است شما با دوربین شخصی خود از جلوی کفش‌های معمولی خود عکس بگیرید یا بخواهید از نمای بالا از حیوان شخصی خود عکس بگیرید. چیزی که در اینجا نشان داده می‌شود تسلط عکاسی نسبت به محیط کلی عکس است و یک فضای محدود و جذاب ایجاد می‌کند.

برای پیاده سازی این ایده از کودکتان بخواهید که از نمای پایین به دوربین عکاس نگاه کند. اگر در نزدیکی شما شهر بازی و اسباب بازی پارک وجود دارد، قرار گرفتن کودک بر روی یک سرسره یا یک فضای شبیه به آن و نگاه دوربین از نمای بالا چیزیست که در این مدل عکس کودک پسر مد نظر ماست. همیشه قرار نیست که از مدل‌های رسمی و پیچیده استفاده کنید. گاهی یک عکس ساده و صمیمی می‌تواند بسیار زیباتر از سایر عکس‌ها خود را نشان دهد. این الگو نه‌تنها در عکاسی به کودکان بلکه در عکاسی نوزادان و در عکاسی بارداری هم وجود دارد و به عنوان یک اصل کلی رعایت کنید.

مدل عکس کودک پسر از نمای بالا

کودک پزشک

اگرچه بیشتر پسر بچه‌ها آرزوی خلبان شدن را دارند، اغلب خانواده‌ها ترجیح می‌دهند که پسر آنها آقای دکتر باشد. این علاقه بیشتر به خاطر پرستیژ شخصیتی پزشکان است که خانواده‌ها اغلب به این نقش برای کودک خود علاقه دارند و تمام هزینه خود را به کار می‌گیرند که پسر آنها به این موقعیت برسد.

اما در اینجا ما می‌خواهیم از این علاقه به عنوان یک مدل عکس کودک پسر استفاده کنیم. یک روپوش سفید یا لباس پرستاری کوچک با یک گوشی ضربان قلب و یک جفت عینک کوچک می‌تواند پسر شما را به یک دکتر کوچولو تبدیل کند. در مورد ریز حرکات و ژست عکاسی اجازه دهید که عکاس تصمیم بگیرد. اما همین ایده کلی شما می‌تواند در پشت یک میز یا بر روی یک صندلی معمولی انجام شود. شاید بهتر باشد که آقای دکتر شما در این صحنه مادر خودش را معاینه کند!

به عنوان جمع بندی بحث این اثر را به خاطر داشته باشید که عکاسی کودکان یعنی نشان دادن شیطنت آنها در کنار معصومیت کودک. اگر شما به عنوان خانواده در کنار عکاس قادر به ایجاد چه خلق چنین صحنه‌ای باشید، مطمئن باشید که در نهایت از کار آتلیه عکس کودکان راضی خواهید بود و از مدل عکس کودک پسر خود هم شادمان می‌شوید. در نهایت برای مشورت بیشتر و رزرو وقت در استودیو عکاسی کودک بامبو می‌توانید از شماره‌های درج شده در وب سایت با ما در تماس باشید.