راهنمایی آمادگی برای عکاسی خلاقانه از کودک تازه متولد شده شما میتواند کمک بزرگی برای خلق عکس های بی نظیر از لحظه های تکرار نشدنی فرزند دلبندتان باشد

به دنیا آمدن نوزاد ، شگفت انگیز ترین شکل زندگی است که همیشه لذت آنرا تجربه خواهید کرد . این لحظه لحظه ای زود گذر و فانی است که شما می خواهید برای تمام عمر خود آنرا گرامی بدارید. عکاسی نوزاد بطور قطع بهترین راه برای جذب عشق جدید شما در کوچکترین و با ارزش ترین شکل خود است . با یک جلسه عکاسی خلاقانه از کودک تازه متولد شده، شما میتوانید این لحظات را برای همیشه ابدی کنید

 

چیزهای زیادی وجود دارد که باعث می شود جلسه عکاسی نوزاد که شروع می شود به همان اندازه که تصور میکنیم چشم گیر باشد و این شامل آمادگی های پدر و مادر ها به سبک ما می باشد . مراحل چگونگی انجام آنرا دنبال کنید و مطمنا جلسه فوق العاده ای خواهید داشت .

 

نکته اول :

شما می بایست زمان جلسه عکاسی نوزاد خود را مشخص کنید . یک جلسه  عکاسی خلاقانه از کودک تازه متولد شده  شما معمولا بین ۲ الی ۳ ساعت زمان می برد ، که همه چیز بستگی به خلق و خو کودک و تمایل به خواب او به صورت تصادفی دارد . لطفا برای یک بازه زمانی ۴ ساعته از روز خود برای عکسبرداری نوزاد خود آمادگی داشته باشید . بهترین زمان برای عکسبرداری از نوزاد در بازه زمانی ۴ الی ۱۲ روزگی آنهاست .کوچکتر از این زمان معمولا خوابشان خواهد برد و در تمام مدت جلسه عکسبرداری خواب خواهند بود .

ما می دانیم که نوزادان غیر قابل پیش بینی هستند ، آنها با سیستم زمانی خود به جهان می آیند و راه حلی برای این موضوع برای انجام از سوی ما وجود ندارد ، این امر باعث می شود که عکسبرداری نوزاد تازه متولد شده بسیار دشوار باشد اما نگران نباشید ، ما راه حل هایی برای کار با شما و گرفتن برنامه زمانبندی از شما به محض تولد نوزاد شما ، ارائه می کنیم . ما بشدت به شما توصیه می کنیم که جلسه عکسبرداری نوزاد خود را قبل از تولد هماهنگ کنید یا حداقل بطور تخمینی جلسه را طبق تاریخ تولد پیش بینی شده برنامه ریزی کنید . اگر شما برنامه ای برای تولد دارید ، برنامه ریزی برای عکاسی راحتتر خواهد شد .

با آتلیه تماس بگیرید و با یکی از اعضای ما برای هماهنگی زمانی جلسه عکاسی صحبت کنید .

بصورت آنلاین وقت رزرو کنید! ما این امر را برای شما بسیار ساده خواهیم کرد و یکی از کارکنان ما جهت هماهنگی جلسه عکاسی بر اساس تقویم ما با شما تماس خواهد گرفت

برای اضافه کردن دوره زایمان به برنامه یکساله عکسبرداری ، ما زمان جلسه زایمان را هم برای شما برنامه ریزی می کنیم . ما مجموعه ای از بهترین پیشنهادات را به شما ارائه می کنیم . برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد این جلسه فراموش نشدنی صفحه تماس با ما را مطالعه کنید . تقویم ما معولا خیلی شلوغ می باشد و ما می خواهیم مطمئن شویم که زودترین وقت را برای گرفتن بهترین عکس ها از عشق جدید شما تنظیم کرده ایم . و این کاملا مناسب است که وقت تعیین شده شما برای عکاسی نوزاد مقارن با وقت تعیین شده دیگری نباشد چون نوزادان غیر قابل پیش بینی هستند و ما نمی توانیم این موضوع بفهمیم .

وقتی شما عکسبرداری را تعیین کردید و آماده عکاسی خلاقانه از کودک تازه متولد شده خود شدید ، حالا نوبت وظایف پدر و مادر های جدید است ، آمادگی برای مواردی که ما از شما میخواهیم قبل از آمدن به جلسه عکسبرداری آماده شوید .

 

شب قبل از عکسبرداری

هر چیزی که دوست دارید بردارید را جمع کنید و بیاورید ، کلاه ها ،یا پتو بافته شده توسط مادربزرگ که دوست دارید استفاده کنید ، از اسم نوزاد خود یا تم پرستاری یا هر چیزی که به با دوران کودکی مرتبط می شود و باعث می شود عکس ها خاص تر و تاثیر گذار تر بشوند . ما برای عکاسی خلاقانه از کودک تازه متولد شده شما آنرا تقریبا برهنه می کنیم پس نیازی برای آوردن لباس های زیاد نیست و آنرا برای جلسات بعدی عکسبرداری نوزاد خود نگه دارید . و اگر وسیله ای برای آوردن ندارید نگران نباشید! ما یک کمد کامل از وسایل ، پتوها ، کلاه های دوخته شده و  هدبندهای با طرح گل برای استفاده در طول جلسه عکاسی داریم .

قبل از جلسه عکسبرداری

برای یکساعت قبل از قرار عکسبرداری نوزاد خود را بیدار و سرحال نگه دارید . لطفا سعی کنید قبل از جلسه کودک خود را به صورت کامل تغذیه کنید . یک اسنک ساده مناسب هست ولی از نظر ما ایده ال وقتی می باشد که کودک خود راگرسنه برای عکسبرداری بیاورید ، با آوردن نوزاد خود به صورت خسته و گرسنه ، خود را برای بهترین نتیجه عکسبرداری آماده کنید . زمانیکه می رسید ، زمانیکه شما می رسید به شما فرصت داده می شود که نوزاد خود را تغذیه کنید و آنرا در اتاق خصوصی بخوابانید . مطمئن شوید که نوزاد شما بعد از خوردن غذا باد گلو زده است قبل از اینکه به خواب برود . به حال بچه گازدار بچه خوشحالی نخواهد بود ! بعد از انجام تمام موارد ذکر شده ،ما میتوانیم امیدوارانه مطمئن باشیم که نوزاد خواهد خوابید و برای تمام زمان جلسه عکسبرداری خواب خواهد بود.

لباسی را به نوزاد خود بپوشانید که براحتی قابل در آوردن باشد هنگامیکه کودک به خواب میرود . بدون ایجاد کوچکترین ناراحتی مانند تنگی یقه به هنگام در آوردن سر، شما نوزاد خود را خواب نگه دارید تا زمانیکه ما آماده عکسبرداری از نوزادتان شویم .از پوشاندن جورابهای تنگ به آنها خودداری کنید زیرا آنها  اغلب علاقمند به قرار دادن حلقه های قرمز اطراف قوزک پاهای آنها هستند . به همین دلیل مشابه تا جایی که امکان دارد پوشک کودک خود را نیز شل ببندید.

نوزاد شما در جلسه عکاسی برهنه می شود و پرهیز از استفاده از لباسهای تنگ کوچک باعث میشود عکسهای فوق العاده ای گرفته شود ، پوست سالم و بدون نقص کافیست و بعضی وقتها نیز به طور کامل بدون عیب و نقص نیست ولی ما خوشبختانه در عرصه فوق العاده دستاوردهای تکنولوژی و جادویی به اسم فتوشاپ زندگی می کنیم  پس اگر کودک شما پوست خشک ، آکنه دار و یا خراش های کوچک داشت (خراش هایی که به علت ناخن های تیز ایجاد می شود) بخش حرفه ای روتوش ما قادر به رفع این موارد با حفظ حالت طبیعی و زیبای پوست کودک شماست . همه اینها باعث عکاسی خلاقانه از کودک تازه متولد شده شما میشود

همانطور که عنوان شد ما از نوزاد شما به صورت برهنه عکسبرداری می کنیم . این به این معنی است که ما آتلیه خود را بر اساسی راحتی کودک شما گرم می کنیم . راحتی برای کودک ضروری نیست ولی بیشتر برای پدر و مادر جدید مناسب است. لطفا نوزاد خود را برای دمای ۲۵ درجه داخل آتلیه لباس بپوشانید .

تصمیم دیگری که باید بگیرید اینست که آیا شما یا سایر اعضای خانواده می خواهند با نوزاد عکس بگیرند یا فقط نوزاد تنها ستاره جلسه عکاسی خواهد بود اگر شما می خواهید در بعضی از عکسا حضور داشته باشید ، با ما تماس بگیرید و قبل از شروع جلسه عکاسی به ما اطلاع دهید . از این طریق ما آمادگی لازم برای جلسه عکاسی از قبل خواهیم داشت .تلاش کنید که هماهنگی بین لباسهای اعضای دیگر خانواده وجود ایجاد کنید ، این امر باعث تمرکز بر روی عضو تازه وارد خانواده می شود .بهترین رنگ برای اینکه بپوشید و در بخشی از عکسا شرکت کنید ، رنگ سفید است .

در طول جلسه عکاسی نوزاد ، به وسیله استفاده از تکنینک هایی ما تمامی سعی خود برای اینکه نوزاد شما را در حد ممکن آرام نگه داریم ، می کنیم . ت. اگر شما چیزی را مشناسید و میدانید که به آرام کردن نوزادتان کمک می کند لطفا بیاورید . این موضوع می تواند حتی یک لالای خواندن با صدای ملایم باشد.یک کودک آرام واقعا بهترین کودک برتی عکسبرداری می باشد .

قبل از حضور در جلسه عکسبرداری تحقیقاتی انجام دهید! به آلبوم تصاویر ما نگاه کنید به فیگورها و وسایل مورد نیاز برای عکاسی دقت کنید .

ما همیشه در حال تغییر مجموعه وسایل خود هستیم، بنابراین اگر یک سبک وجود دارد که دوست دارید و می خواهید فقط به ما اطلاع دهید! ما به راحتی می توانیم به آنچه که می خواهید برسیم. اگر یک سبک وجود دارد که دوست دارید اما آن را در گالری ما مشاهده نکنید، فقط قبل از تماس با ما عنوان کنید و ما بهترین های را برای اینکه  اتفاق بیفتد امتحان خواهیم کرد!

ما واقعا از اعتماد به شما در گرفتن این لحظه هیجان انگیز در زندگی خانوادگی جدید خود قدردانی میکنیم. ما اینجا هستیم تا این تجربه را به بهترین نحو ممکن به یک لحظه فراموش نشدنی تبدیل کنیم. با هم، ما می توانیم عکاسی خلاقانه از کودک تازه متولد شده شما را ایجاد کنیم که برای بقیه زندگی تان عاشقش میشوید و گرامیش خواهید داشت.

برای دیدن نمونه کاری ها عکاسی از نوزاد ما در استودیو بامبو اینجا کلیک کنید

منبع :www.ittybittygiggles.com