معمولاً آتلیه‌ها برای نشان دادن خلاقیت و هنر خود به سراغ استفاده از عکس‌های فانتزی می‌روند و عکس بارداری فانتزی یکی از نمونه‌های این شیوه عکاسی است. در روش‌های فانتزی هنرمند و عکاس می‌تواند جزئیاتی در تصویر خلق کند که زیبایی یک مادر باردار را به شکل برجسته نشان دهد و در عین حال خاصیت طبیعی عکس هم حفظ شود. از آن جایی که می دانیم اکثر بانوان و خانم‌های باردار به عکس بارداری و عکاسی فانتزی علاقه دارند، این مطلب را به معرفی آن اختصاص داده‌ایم.

در واقع در این مطلب ابتدای معرفی کلی از عکس بارداری فانتزی خواهیم داشت و سپس ۹ ایده خلاقانه و دوست داشتنی برای گرفتن چنین عکس‌هایی ارائه می‌دهیم.با ما در بخش آموزش نکات عکاسی بارداری همراه باشید.

تعریف ما از عکس بارداری فانتزی

لابد خیلی دوست دارید که بدانید عکس بارداری فانتزی یعنی چه؟ عکس بارداری فانتزی به شیوه خاص و منحصر به فرد در عکاسی بارداری گفته می‌شود که با ظرافت‌های خاصی از مادر باردار عکاسی می‌شود. در این حالت عکاس می‌تواند زاویه‌های متفاوتی برای عکس خود انتخاب کند و در جریان ویرایش آن از افکت‌هایی بهره ببرد که احتمالاً شما در عکس معمولی یا در عکس کودک نمی‌بینید.

از جمله ویژگی‌های عکس بارداری فانتزی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • انتخاب زاویه مناسب برای نشان دادن زیبایی‌های یک زن باردار؛
  • استفاده از تصاویر زمینه منحصر به فرد و جذاب؛
  • بهره بردن از اعضای خانواده یا کودکان بزرگتر به عنوان حامی؛
  • انتخاب لباس‌های خاص بر مبنای سبک کلی عکس؛
  • انتخاب محل عکسبرداری با توجه به وضعیت مادر باردار؛
  • انتخاب لوکیشن های مختلف برای ایجاد سبک‌های متفاوت؛
  • کمک گرفتن از نورپردازی خاص و منحصر به فرد برای جذاب‌تر کردن عکس.

این موضوع نشان می‌دهد که برای گرفتن عکس بارداری فانتزی لازم است که عکاس یا صاحب آتلیه خلاقیت بالایی داشته باشد. اما اگر به دنبال ایده برای عکس بارداری خود هستید، پیشنهاد ما استفاده از یکی از ۹ مورد زیر است:

از یک لباس با دنباله بلند استفاده کنید

یک لباس گشاد با دنباله بلند که بتواند با مسیر هوا پرواز کند، به شما این امکان را می‌دهد که یک تصویر زیبا و قدرتمند ایجاد کنید. این در واقع همان قدرت فوق العاده ای است که ما از یک مادر انتظار داریم. درحقیقت این ایده برای کسانی که در هفته ۳۸ تا هفته چهلم بارداری خود هستند فوق العاده است و می‌توان از آن یک عکس بارداری فانتزی ایده‌آل ایجاد کرد.

اگر می‌خواهید بدانید که چگونه این ایده را اجرا کنید، دو راهکار در اختیار دارید. راهکار اول این است که یک نفر در فضای باز لباس شما را بلند کند و از کادر تصویر خارج شود. حالت دوم هم این است که عکاس از یک پنکه یا فن برای ایجاد باد مصنوعی استفاده کند و از این طریق دنباله لباس شما را بلند کند. البته هنر عکاسی یا صاحب آتلیه برای کار با فتوشاپ هم در این مورد به کار شما می‌آید و عکس را زیباتر می‌کند.

عکس بارداری فانتزی

یک توپ رنگی برای خود بسازید

اگر به فکر یک ایده منحصر به فرد هستید، چرا از شکم خود به عنوان یک بوم نقاشی استفاده نکنید؟ یا چرا آن را به کودک خود ندهید که یک نقاشی فانتزی بر روی آن بکشید؟ این نیاز به هنر خاصی ندارد و شما صرفاً به دنبال ایجاد یک عکس بارداری فانتزی هستید که با یک توپ رنگی دوست داشتنی ایجاد می‌شود.

گاهی هنر عکاسی در ایجاد تصاویر پیچیده نیست و شما می‌توانید از یک الگوی ساده برای نشان دادن هنر خود استفاده کنید. شاید در اینترنت نمونه‌های کمی از این ایده پیدا کنید، اما اینکه فرزند اول شما یک کلبه یا یک کودک کوچولو بر روی شکم شما بکشد و  عکاس بتواند ظرافت این نقاشی را نشان دهد، یعنی شما یک عکس فوق العاده خواهید داشت. نظر شما چیست که پدر خانواده با دست‌های بزرگ نقش حامی برای این توپ نقاشی شده داشته باشد؟!

فقط بخشی از تصویر باشید

تصور کنید که عکاس  فوکوس دوربین خود را برای نشان دادن یک کودک بازیگوش قرار می‌دهد و مادر باردار او در پشت صحنه به صورت تصویر زمینه دیده می‌شود. حالا اگر مادر باردار یک لباس توری سفید و قشنگ پوشیده باشد و به عنوان یک تصویر مبهم به نمایش درآید، به نظر شما ایده جالب و دوست داشتنی نیست!

دخالت خانواده‌ها و حضور آنها در عکاسی بارداری بسیار مهم است. گاهی وجود شیطنت کودکانه یا نقش حمایتی پدر خانواده می‌تواند منجر به یک عکس بارداری فانتزی فوق العاده شود. نیازی نیست که شما همه ایده را بر عهده بگیرید، عکاس یا صاحب آتلیه در کنار شماست تا از جرقه‌های خلاقانه شما یک ایده جدید بسازد. پس با خانواده خودتان هماهنگ کنید و ببینید که کدام جذاب‌تر و قشنگ‌تر است. این ایده را با عکاس مطرح کنید و یک عکس بارداری فانتزی بسازید.

عکس بارداری فانتزی با وسایل بچه

تمرکز بر بازتاب زیاد یا کنتراست بالا

اگر فکر می‌کنید که قرار گرفتن در فضای طبیعی و در میان درختان برای شما تکراری شده یا آنقدر به آتلیه بارداری رفته‌اید که همه ایده‌ها را اجرا کرده‌اید، ما یک سبک متفاوت به شما نشان می‌دهیم. این سبک متفاوت شامل استفاده از کنتراست شدید و بالا برای برجسته کردن مادر باردار در مرکز یک تصویر است.

شکم مادر حامله مانند یک توپ برجسته و مانند یک حباب است. ایده‌ای که بتواند این حباب زیبا را نشان دهد، همیشه دوست داشتنی است. حالا فرض بگیرید که شما به عنوان مادر باردار بر روی زمین خوابیده‌اید و تمامی تصویر زمینه شما سیاه مطلق است. به نظر شما تا چه اندازه بدن شما برجسته دیده می‌شود؟ این ایده نه تنها جذابیت خاصی دارد، بلکه به عنوان یک سبک کلاسیک برای عکس بارداری فانتزی شناخته می‌شود و جزئیات را به خوبی نشان می‌دهد.

تاج گل و لباس توری، قدیمی اما جذاب

تا جایی که به یاد داریم، پوشاندن لباس توری و نازک به مادر باردار یا عروس و قرار دادن تاج گل بر روی سر او یکی از بهترین ایده‌ها برای گرفتن عکس فانتزی است.  از این ایده چشم‌پوشی نمی‌کنیم و پیشنهاد می‌دهیم که حتماً در جریان عکاسی بارداری خود از این ایده استفاده کنید.

اما پیشنهادی که ما داریم این است که عکس را در محیطی متفاوت بگیرید. شما قرار نیست که همه عکسهای بارداری خود را در آتلیه بگیرید یا به یک فضای سرسبز ببرید. گاهی گرفتن یک عکس با دورنمای غروب آفتاب یا گرفتن یک عکس با پس زمینه بیابان یا ساحل می‌تواند ایده فوق العاده ای برای عکس بارداری فانتزی باشد. نظر شما چیست؟

شیطنت‌های کودکانه

حتماً دیده‌اید که برخی  مادران باردار با حساسیت خاصی به دنبال لباس‌های گران قیمت با رنگ‌های خاص هستند و سعی می‌کنند که خود را به شکلی فوق‌العاده نشان دهند. اما تا به حال چند نفر از این مادران توانسته اند که عکس خود را به افراد غریبه یا افراد آشنای دور نشان دهند؟ اصلاً عکس بارداری امکان نشان دادن به افراد غریبه را دارد؟

اما پیشنهاد ما برای گرفتن عکس بارداری فانتزی این است که از لباس‌های فاخر و ایده‌های پیچیده فاصله بگیرید. به سراغ ایده‌های کودکی خود بروید. یکی از اتاق‌های منزل را با بادکنک‌های رنگی تزیین کنید و یک آدامس بادکنکی یا یکی از بادکنک ها را جلوی دهان خود بگیرید. در دور و اطراف خود هم می‌توانید چند عروسک دوران کودکی قرار دهید یا از صندوقچه جواهرات یا هر چیز دیگری کمک بگیرید. به نظر من این ایده می‌تواند برای مادران با شیطنت بالا فوق العاده باشد.

عکس بارداری فانتزی با کودک

یک سایه نیم رخ ایجاد کنید

تا حالا از عکاس یا صاحب آتلیه خواسته‌اید که عکسی شبیه به شبه یا سایه نیمرخ از شما بگیرد؟ پیاده سازی این ایده بسیار آسان است و حتی در منزل هم می‌توانید این کار را انجام دهید. زاویه‌ای را انتخاب کنید که خورشید در حال طلوع کردن یا در حال غروب کردن باشد و شما به صورت نیم رخ در این زاویه قرار بگیرید.

زمانی که فوکوس دوربین از شما برداشته می‌شود و به نور خورشید متمرکز می‌شود، نوعی سایه تاریک ایجاد می‌کند که در عکس‌های معمولی ما از آن فراری هستیم. اما در اینجا شما به دنبال یک عکس بارداری فانتزی هستید و دوست دارید که شکم شما برجسته دیده شود. در این حالت شما تبدیل به یک تصویر سیاه رنگ می‌شوید که هیچ قسمتی از بدن یا چهره شما قابل تشخیص نیست و فقط یک سایه تیره رنگ و سیاه هستید. نتیجه این شیوه عکس بارداری فوق العاده است و حتماً این کار را انجام دهید.

استفاده از اعضای خانواده، به ویژه کودکان

اصول عکس کودک بر مبنای نشان دادن معصومیت کودک است. کودکان با وجود شیطنت‌های خاص خود، معصومیت منحصر به فردی در چهره خود دارند که این می‌تواند بهترین ایده برای صاحب آتلیه و عکاسی باشد. اما اگر شما به عنوان یک مادر باردار به دنبال عکس بارداری فانتزی هستید، می‌توانید از این معصومیت فرزند خود استفاده کنید.

یک زاویه مناسب و ایده آل انتخاب کنید و از کودکتان بخواهید که به شکل خاص و جذابی صورت خود را به شکم شما به چسباند. اینکه یک پسر نافرمان شکم مادر خود را بغل کند یا یک دختر وروجک بتواند شکم مادر خود را ببوسد، به نظر ما خیلی جالب است. البته برخی از عکاسان ترجیح می‌دهند که خانواده‌های چند نفری را در یک عکس درگیر کنند و به هر کدام از اعضای خانواده یک نقش متفاوت بدهند. این هم ایده خوبی است اما سعی کنید از رفتارهای تکراری در این مورد دوری کنید تا بتوانید یک عکس با کیفیت داشته باشید.

عکس بارداری فانتزی با اعضای خانواده

گرفتن عکس بر روی آب

استفاده از آب و روشنایی آن یکی از بهترین روش‌ها برای گرفتن عکس بارداری است. آب به عنوان نماد روشنایی و تمیزی شناخته می‌شود و عکاسان هم ظرفیت آن را در زیبا سازی تصویر می‌شناسند. گاهی یک عکس به خاطر داشتن پس زمینه دریا یا رودخانه تبدیل به یک عکس فوق العاده می‌شود و خانواده‌ها را به خود جذب می‌کند.

فرض بگیرید که یک مادر باردار با یک لباس با رنگ گرم مانند قهوه‌ای یا کرم بر روی اسکله یک دریا قدم می زند و عکاس از یک زاویه خاص از او عکس می‌گیرد. این زاویه می‌تواند غروب یا طلوع خورشید را نشان دهد یا حتی صرفاً از نور محیط استفاده کند و آبی بودن آب دریا را به رخ بکشد. آرامشی که دریا به عکس شما می‌دهد بهترین امتیاز برای گرفتن عکس بارداری فانتزی است. شما در یک عکس فانتزی به دنبال نشان دادن جزئیات با شیوه‌ای متفاوت هستید. این چیزی است که استفاده از ظرفیت آب دریا به شما خواهد داد.

به عنوان نکته نهایی به خاطر داشته باشید که گرفتن عکس بارداری فانتزی تا حدود زیادی به هنر عکاسی و آتلیه بستگی دارد. وقتی که شما بهترین لباس و بهترین تصویر زمینه را انتخاب کنید، اگر کیفیت دوربین پایین باشد یا عکاس نتواند این زیبایی را به درستی نشان دهد، مطمئناً از کیفیت عکس خود راضی نخواهید بود. پس سعی کنید مطالبی که قبلاً در مورد انتخاب آتلیه عکس بارداری نوشته ایم را بخوانید و از نکات آن به بهترین شکل ممکن استفاده کنید. ما هم در استودیو بامبو در کنار شما هستیم و زمینه را برای گرفتن عکس بارداری فوق العاده برای شما فراهم خواهیم کرد.

[تعداد: 1    میانگین: 5/5]
درباره استودیو بامبو

هیچ لذتی بالاتر از عکاسی از بچه های خوشحال و زیبا نیست و ما با عشق کارمان را از سال 93 با مدیریت آناهیتا یعقوبی در استودیو بامبو شروع کردیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.