وقتی که به سراغ یکی از آتلیه‌های نزدیک به منزل خود می‌روید و انتظار دارید که تجربه فوق‌العاده‌ای از عکاسی نوزاد خود داشته باشید، مسئله قیمت عکاسی نوزاد ممکن است کمی برای شما تلخ به نظر برسد. بنابراین هر چه از قبل در این مورد تحقیق کنید و اطلاعات کامل‌تری داشته باشید، با خیال راحت‌تری به سراغ آتلیه می‌روید و از زیبایی نوزاد خود در عکس لذت می‌برید. تقریباً در همه مطالب شرایط استاندارد عکاسی نوزاد آورده شده است، اما تعداد کمی از آنها به مسئله قیمت عکاسی نوزاد می‌پردازد.

امروز تصمیم گرفتیم که یک روش متفاوت را در نوشتن مطالب استودیو بامبو به کار ببریم و به بررسی مسئله قیمت عکاسی نوزاد بپردازیم. در حقیقت در اینجا می‌خواهیم ببینیم که چرا قیمت برخی از آتلیه‌ها بالاتر است؟ آیا برای این قیمت بالاتر توجیه خاصی وجود دارد؟ برای پاسخ به این سوال‌ها به این ۱۰ مورد توجه کنید:

قیمت عکاسی نوزاد دختر

تجربه به عنوان اصلی‌ترین عامل در قیمت عکاسی نوزاد

اینکه عکاس شما تا چه اندازه تجربه داشته باشد یا اینکه تجربه او برای در دست گرفتن یکی از با ارزش‌ترین هدایای زندگی شما که تنها ۳ تا ۴ ساعت از تولد آن می‌گذرد به چه اندازه باشد، طبیعتاً موضوع بسیار مهمی است! شاید در عکاسی کودکان یا در عکاسی بارداری تا این حد حساسیت وجود نداشته باشد. اما نوزادان موجوداتی ظریف با سیستم دفاعی ضعیف هستند که نداشتن تجربه در عکاسی از آنها می‌تواند تبعات گرانقیمتی داشته باشد.

عکاسی نوزاد و نمایش نوزادان یک هنر زیبا است که نتیجه سالها تجربه و فعالیت است. شما می‌خواهید مطمئن شوید که کودک شما در امن‌ترین دست ممکن قرار می‌گیرد و هیچ فشاری به نوزاد فوق العاده ناز و دوست داشتنی شما وارد نمی‌شود. بنابراین سالها تجربه منجر به اعتماد به نفس بالا و مهارت بالا می‌شود. شما می‌خواهید نوزاد خود را به یک فرد با اطمینان کامل و با مهارت فوق العاده در نگهداری از کودکان بسپارید. بنابراین اگر به یک آتلیه می‌روید که تجربه بالایی دارد، بدون شک خود را برای بالا بودن قیمت عکاسی نوزاد آماده کنید. این افراد لیاقت قیمت بالا را دارند.

برای مشاهده نمونه عکسهای ما به صفحه عکاسی نوزاد مراجعه کنید .

قیمت عکاسی نوزاد

تجهیزات و امکانات

عکاسان حرفه‌ای مجبور به استفاده از تجهیزات حرفه‌ای می‌شوند که برای بسیاری از ما افراد معمولی در دسترس نیستند. این تجهیزات شامل دوربین‌های فوق العاده برای گرفتن عکس با کیفیت تجهیزات مناسب برای در فعالیت یک آتلیه حرفه‌ای هستند. هر کدام از این تجهیزات حرفه‌ای چند میلیون قیمت دارند و نتیجه کار به دست آمده از آنها به شکلی است که این عکاس نیازی به استفاده از نرم افزارهای ویرایشی به صورت شدید ندارد.

بنابراین شک نداشته باشید که آتلیه‌های حرفه‌ای که امکانات و تجهیزات حرفه‌ای دارند، در بحث قیمت عکاسی نوزاد از گران‌ترین گزینه‌های موجود در بازار محسوب می‌شوند. البته شما هم این نکته را فراموش نکنید که برای عکاسی از نوزاد خود تنها چند روز وقت دارید و ممکن است با کوتاهی شما این زمان را هم از دست بدهید. پس فرصت کافی برای آزمون و خطا ندارید و بهتر است از قبل همه این گزینه‌ها را بررسی کرده باشید.

 مالیات و هزینه‌های عکاسی

تا حالا به این موضوع فکر کرده‌اید که اجاره مغازه یا محل عکاسی در بالا شهر تهران تا چه اندازه با پایین شهر تهران تفاوت دارد؟ حالا به این موضوع فکر کرده‌اید که عکاسی در شهر تهران با عکاسی در شهرستانها تا چه اندازه تفاوت دارد؟ آیا می‌دانستید که هزینه مالیات و هزینه‌های جاری عکاسی می‌توانند به طور مستقیم و قیمت عکاسی نوزاد تاثیرگذار باشند؟ اگر از این موارد اطلاع داشته‌اید، راحت‌تر می‌توانید با قیمت عکاسی نوزادان کنار بیایید.

در حقیقت باید موضوع را به این شکل در نظر بگیریم که قیمت عکاسی نوزاد به محل سکونت شما و همچنین محل انتخاب آتلیه عکاسی بستگی دارد. شما می‌توانید یک عکاسی ارزان قیمت در مناطق پایین‌تر را انتخاب کنید و از عکاسی نوزاد ارزان کمک بگیرید. اما اگر انتخاب شما مناطق بالا شهر باشد و یا ترجیح بدهید که عکاسی شما توسط یک فرد حرفه‌ای انجام شود، چاره‌ای جز پرداخت قیمت‌های بالاتر را نخواهید داشت.

قیمت عکاسی نوزاد در تهران

زمان عکاسی و تأثیر آن بر قیمت عکاسی نوزاد

طبیعتاً آتلیه‌هایی که عکاسی نوزادان را انجام می‌دهند، بعد از کسب تجربه تبدیل به عکاسان حرفه‌ای می‌شوند که می‌توانند به راحتی نوزادان را به انجام کارهای مختلف وادار کنند. اما در هر صورت نباید فراموش کنیم که یک جلسه عکاسی خوب در حدود ۳ تا ۴ ساعت زمان خالص می‌برد. با این تفاسیر ممکن است صاحب آتلیه در مورد بحث زمان عکاسی با شما به توافق برسد و قیمت عکاسی نوزاد را به این زمان وابسته کند. به همین دلیل شما هم باید این موضوع را در نظر بگیرید و خود را برای موارد مربوط به آن آماده کنید.

نقش خلاقیت و استعداد بر قیمت عکاسی نوزاد

طبیعتاً در نظر گرفتن قیمت برای خلاقیت در عکاسی نوزادان یا استعداد ذاتی غیر ممکن است. برخی از عکاسی در ابتدای راه هستند و توانایی عکاسی از نوزادان را ندارند. از طرف دیگر برخی نیز به دلیل تجربه و آموزش‌های حرفه‌ای، به راحتی می‌توانند عکس‌های با کیفیت و فوق العاده ای داشته باشند. پیشنهاد دادن گزینه‌های مختلف برای نشان دادن نوزاد و استفاده از گزینه‌های اینترنتی می‌تواند شما را جذب کند.

شاید شما در اینترنت بگردید و نمونه عکس نوزاد پیدا کنید. عکس العمل عکاسان و آتلیه‌ها نسبت به این تصاویر اینترنتی متفاوت است. برخی از آن‌ها می‌پذیرند که این ایده‌ها را اجرا کنند، اما در عوض قیمت عکاسی نوزاد را بالاتر می‌برند و شما باید هزینه بیشتری بپردازید. برخی از عکاسان هم این پیشنهادات را قبول نمی‌کنند و کار شما را با قیمت پایین‌تری انجام می‌دهند.

زمان صرف شده برای ویرایش عکس

زمان ویرایش عکس برای عکاسان حرفه‌ای و عکاسان مبتدی متفاوت است. برخی از آتلیه‌ها مهارت چندانی در عکاسی ندارند، ولی در عوض زمان زیادی را با نرم‌افزارهای ویرایش این کار می‌کنند و در مقابل قیمت عکاسی نوزاد را بالاتر می‌برند. در طرف مقابل افرادی هستند که به عنوان عکاس حرفه‌ای شناخته می‌شوند و تمایل چندانی به استفاده از نرم افزارهای ویرایشی ندارند. سبک هر کدام از این گروه متفاوت است و معیار قیمت گذاری آنها هم با یکدیگر فرق دارد.

بنابراین شما به عنوان خانواده‌ای که قصد اطلاع از قیمت عکاسی نوزاد را دارند، بهتر است ابتدا با آتلیه تماس بگیرید و در مورد شرایط عکاسی و ویرایش آن بپرسید. معمولاً افراد حرفه‌ای حدود پنج ساعت برای ویرایش عکس صرف می‌کنند.

قیمت عکاسی نوزاد در آتلیه بالای شهر

نرم افزار استفاده شده برای ویرایش عکس

اگرچه نمونه‌های مختلفی از نرم افزارهای ویرایشی مانند فتوشاپ به صورت کرک شده در اینترنت وجود دارد، اما ویرایش عکس فقط محدود به این نرم افزار نمی‌شود. نرم افزارهای حرفه‌ای مورد استفاده عکاسان به هیچ وجه ارزان نیستند و هزینه چند صد دلاری دارند.

ویژگی‌های حرفه‌ای نشان می‌دهد که هزینه نرم افزارهای ویرایشی به صورت سالانه در حدود ۳۶۰ دلار است. البته این موضوع برای ایرانی‌ها مشخص نیست. اما نباید فراموش کنیم که این هزینه‌ها به طور مستقیم بر قیمت عکاسی نوزاد تأثیر گذار است و نقش خود را به صورت عکاسی ارزان نوزاد یا عکاسی گران قیمت می‌گذارد. کسانی هم که از فتوشاپ استفاده می‌کنند، معمولاً تحت تأثیر این فاکتور قرار نمی‌گیرد.

هزینه ایجاد آلبوم برای عکس‌ها

عکس العمل خانواده‌ها نسبت به عکاسی نوزاد متفاوت است. برخی از آنها تنها یک نمونه از عکس را بر روی یک شاسی بزرگ یا کوچک می‌گیرند و در مورد سایر عکس‌ها تصور خاصی ندارند. این در حالی است که در کشورهای خارجی برای این عکس‌ها مسئله کپی‌رایت وجود دارد و عکاس نمی‌تواند از آنها استفاده کند.

بنابراین، خانواده‌هایی که اجازه پخش تصاویر نوزاد به عنوان نمونه کار را می‌دهند، در هزینه عکاسی خود تخفیف می‌گیرند و عکس به صورت آلبوم به آنها داده می‌شود. این در حالی است که گروه دوم مانع از پخش تصاویر می‌شوند و عکس‌ها را به صورت کامل از عکاس می‌گیرند. طبیعتاً در این حالت قیمت عکاسی نوزاد نسبت به  مورد قبل گران‌تر می‌شود.

جابجایی عکاس و تاثیر آن بر قیمت عکاسی نوزاد

عکاسی نوزاد در منزل، عکاسی نوزاد در بیمارستان، عکاسی نوزاد در فضای خاص یا حتی عکاسی نوزاد در یک جشن تولد. این موارد توسط خانواده‌ها برای عکاسان مطرح می‌شود تا عکس‌های متفاوتی نسبت به آشنایان خود داشته باشند. به عنوان مثال، عکاس ممکن است برای رسیدن به منزل یا بیمارستان در حدود ۱ تا ۲ ساعت زمان از دست بدهد و مجبور به طی مسافت چند کیلومتری شود.

از طرف دیگر همراه بردن تجهیزاتی مانند نور افکن و دوربین عکاسی و فراهم آوردن امکانات اولیه برای عکاسی نوزادان، هزینه بر است. حالا به نظر شما این هزینه‌ها بر عهده کیست؟ طبیعتاً همه این هزینه‌ها توسط عکاس پرداخته می‌شود، اما روال کار به این صورت است که قیمت عکاسی نوزاد در منزل و در سایر مکان‌های خارج از آتلیه گران‌تر است. پس اگر عکاسی کودک و نوزاد خود را در منزل انجام می‌دهید، انتظار قیمت بالاتری هم داشته باشید.

قیمت عکاسی نوزاد در آتلیه بامبو

هرچه حرفه‌ای‌تر، گران‌تر!

آیا می‌دانستید که عکاسان آتلیه‌ای مجبور هستند که در طول سال چند دوره آموزشی بگذرانند؟! آیا می‌دانستید که این دوره‌های آموزشی هم زمان و هم هزینه آنها را بالا می‌برد؟! حالا آیا می‌دانستید که این فاکتورها مستقیماً بر قیمت عکاسی نوزاد تأثیر گذار است؟!

بله! درست فهمیدید! زمانی که عکاسان در دوره‌های مختلف شرکت می‌کنند، یعنی در کار خود حرفه‌ای‌تر و مسلط‌تر هستند. این مهارت خود را به شکل عکس‌های حرفه‌ای و زیبا نشان می‌دهد که منجر به رضایت خاطر شما می‌شود. از طرف دیگر شما هم به دنبال یک عکاس حرفه‌ای و ماهر هستید تا بهترین عکاسی ممکن را از نوزاد خود داشته باشید. قرار دادن این قطعات پازل در کنار یکدیگر یعنی بالا رفتن قیمت عکاسی نوزاد و شما باید هزینه بیشتری به آنها بپردازید.

برای داشتن عکاسی نوزاد ارزان چکار کنیم؟

روش‌های اطلاع از قیمت عکاسی نوزاد پیچیده نیستند. اصولاً آتلیه‌ها به دو دسته تقسیم می‌شوند: گروه اول دارای وب سایت هستند و از بازاریابی دیجیتال برای جذب مشتری استفاده می‌کنند. گروه دوم از سبک سنتی بهره می‌برند و ترجیح می‌دهند که به صورت حضوری و تبلیغات مستقیم داشته باشد. حالا اگر شما به دنبال عکاسی نوزاد ارزان هستید برای هر گروه استراتژی متفاوتی در نظر بگیرید.:

  • برای گروه اول به سراغ وبسایت چند آتلیه بروید و قیمت آنها را با هم مقایسه کنید. این وب سایت‌ها نمونه کار دارند و شما می‌توانید کیفیت کار آنها را هم ببینید. در این حالت می‌توان قیمت‌ها را با هم مقایسه کنید، با شرکت تماس بگیرید و از آنها قیمت رقابتی بگیرید و در نهایت به سراغ ارزانترین عکاسی نوزاد بروید.
  • برای گروه دوم شما باید یک جفت کفش کتانی محکم بخرید. چند مورد از آنها را پیدا کنید و شماره‌های تماس آنها را گیر بیاورید. از طریق تماس تلفنی با آنها صحبت کنید و در مورد قیمت عکاسی نوزاد در آنها بپرسید. قیمت‌ها را با هم مقایسه کنید و بهترین قیمت ممکن را با توجه به شرایط خود انتخاب کنید.

در انتها توصیه ما این است که نگرانی بزرگ خود را بر روی قیمت عکاسی نوزاد قرار ندهید و بهتر است که کیفیت عکاسی را در نظر بگیرید. البته برای مشاوره بیشتر و گرفتن وقت عکاسی می‌توانید از شماره‌های درج شده در وبسایت استودیو عکاسی کودک بامبو  استفاده کنید و با کارشناسان ما هم در تماس باشید.